S láskou, Rosie

(neoficiální název)

S láskou, Rosie

Komedie / Romantický

Velká Británie / USA, 2014, 102 min

Rozhodování mezi *** a **** nakonec vyhrála kratší verze obrázku :) Nebylo to, překvapivě, špatné, rozhodně lepší než hromada jiných rádoby amerických romenťáren, jen to bylo už trochu lehce příliš přeplácané tím neustálým míjením se obou osudů. Navíc ona moc nestárnula, takže furt vypadala až neuvěřitelně mladě (no jo, může být, ale i tak to byla furt mladá herečka hrající zasloužilou matku), on vypadal na třicet už na škole. Pokud bych měl palcovat, tak palec nahoru, ale moc dlouho si to asi pamatovat nebudu.(11.3.2015)

Klasická hra na dva nejlepší kamarády, co jsou jenom kamarádi a možná by i chtěli víc. S neokoukanými herci, velmi dobrým hudebním doprovodem, ale bohužel s příběhem, který skřípe, jako dva roky nenamazané panty od dveří. Možná, kdybych tolik nepřemýšlel a jenom se díval, vypnul mozek, možná bych dal víc, ale takhle ne. Těch klopýtnutí, těch náhod a klišé tam bylo přece jen na můj vytříbený filmový vkus až moc, takže ta dnešní trojka je nejvýš spravedlivá. V případě lepšího diváckého prožitku, doporučuji mnohem lepší What If.(8.2.2015)

V romantické rovině Love, Rosie ničím nevybočuje, možná trochu nepochopitelná je rychlost změn vztahů. Co je ale naprosto vynikající a co posouvá film o minimálně dvě úrovně jinam než kde se nacházejí ostatní rom-kom je humor. Žádný yntelechtuální nebo pokleslý vtip tu není, je to neskutečně přirozené a když odpustíte to, že je to v podstatě jen pohádka o tom, že toho pravého každý jednou najde, je to snad na plný počet.(9.3.2015)

Za tři, za čtyři, za tři, za čtyři......rozum, srdce, rozum, srdce......ano, zvítězilo srdce, jak jinak u mě, která jsem založením romantička. Na konci jsem vyměkla a tolik, tolik jsem Alexovi a Rosie přála, aby se jim splnil jeden výrok z filmu : " Jdi za svými sny." Vždyť je to přece tak krásné, když se nám splní v životě alespoň malinký kousíček toho našeho snu. A nechat Rosii, kterou hrála Lily Collins (nový objev) tak roztomile krásně, odejít ze života, by byl přímo hřích:-)(9.2.2015)

Krásně natočené romantické drama s perfektním britským humorem nám předává snad již stokrát omílané poselství o lásce bez hranic dvou lidí, kteří si jsou souzeni. Příběh je okořeněn malým děckem symbolizujícím jakousi kotvu v životě mladé matky a skvostným humorem. Velmi příjemné obsazení sympatické hlavní dvojice, které jsou v průběhu děje přidělovány záměrně nesympatické protějšky, a divák tak jen sedí a doufá ve šťastný konec. Film jsem viděl v pátek večer s kamarádem a hned v sobotu jsem šel s přítelkyní, tak moc mě film očaroval. Single diváci film obrečí a zamyslí se nad svým osobním životem, zatímco zadané publikum si s vlhkýma očima uvědomí jaké mají štěstí. Krásný a silný film!(17.1.2015)

• - Film vznikl podle románu "Kde končí duha" od irské spisovatelky Cecilie Ahern, která se ve filmu objevila v malé roli. (jenik71)

• - Režisér dal Lily Collins (Rosie) a Samovi Clafinovi (Alex) v některých scénách volnou ruku a herci pár scén vymysleli sami během natáčení, například Alex fotící Rosie při výskoku na ulici. (MadJanny)

• - Film se natáčel v Torontu v kanadském Ontariu a v Irsku. (rafix)