S láskou, Rosie

• Nizozemsko

Love, Rosie

Komedie / Romantický

Velká Británie / USA, 2014, 102 min

S láskou, Rosie není špatný film, nicméně na rozdíl od místních uživatelů jsem na něm neviděl nic extra. Fajn se na to koukalo, mělo to sympatické obsazení a milý humor, ale na druhou stranu jsem možná čekal nějaký větší přesah. Na můj vkus to také bylo příliš přeslazené a romantické. Každopádně dost mi to připomnělo Jeden den z roku 2011, u kterého jsem taky čekal trochu větší pecku. 3,5*.(25.1.2015)

“I’ve realized that no matter where you are, or what you’re doing, or who you’re with, I will always, honestly, truly, completely, love you.” Nevěděla jsem, co od tohohle filmu čekat, takže jsem nečekala nic a možná o to víc jsem byla nadšená. Film vám sice teoreticky nenabídne nic nového a sem tam se objeví obrovské klišé, ale vůbec to tu nevadí. Mělo to vtip, výborné herecké obsazení, skvělý soundtrack a rozhodně jsem se nenudila. Naprosto nejlepší plot twist na konci filmu se skrýval za naprosto obyčejnou větou "Promiňte, nepotkali jsme se už někde?" A nejlepší kamarádka neustále rozhazující kondomy tomu dodala třešničku na dortu. Vyjímečně kouzelný film. 5*(20.1.2015)

Tahle britská romantická komedie, trpí všemi neduhy svého žánru, jako jsou typově černobílé vedlejší postavy, z nichž ty kladné mají znepokojivou potřebu neustále trousit vyčpělá životní moudra nebo třeba obvyklou mírně přehnanou dávku komunikačních zkratů, které zamilované dvojici brání vyznat si konečně nehynoucí lásku a tak dále. Ale to je všechno úplně jedno, protože když mají, jako v tomto případě, oba šmrnc a mezi sebou vzájemnou přitažlivost, že by je od sebe neodtáhli ani párem koní, plus se jim do toho vloudí i nějaká ta vtipná situace, tak to já potom celá pookřeju a všechna ta klišé jim mileráda odpustím.(11.2.2015)

Když mi před Vánoci přišla pozvánka na novinářskou projekci "prvního romantického filmu roku 2015", začal jsem se na LOVE, ROSIE strašně těšit - trailer vypadal velmi slibně a byla zde naděje, že nepůjde o klasickou romantickou komedii, jakých se už léta točí tuny. Velká očekávání - a velký filmový zážitek. Největší zásluhu na něm má odzbrojující herectví Lily Collins - do ní se nejde nezamilovat, ona je prostě takový zlatíčko, že jí člověk odpustí i to příšerný obočí :-) A její postava Rosie je neuvěřitelná sympaťačka, které prostě musíte držet palce, protože se neleká života, má to v hlavě srovnané a sledovat její vývoj je strašně zajímavé. Jsem skoro v pokušení napsat, že Rosie je tak dokonalá, až film doslova zaráží svou nevyvážeností, protože většina mužských postav je zde naopak vykreslena jako naprostí idioti (s výjimkou Rosiina otce, který je pro změnu zcela bez chyby). Autorka předlohy, mladá irská spisovatelka Cecelia Ahern, je podle všeho dobře obeznámená se svou čtenářskou cílovkou, a dovede jí dobře vycházet vstříc, aby se většina čtenářek v postavě Rosie našla. A její literární úspěchy jsou nezpochybnitelné a tento film je jistě jen vydatně podpoří. Z filmu je právě podle mě hodně znát, že byl natočen podle (téměř) 600 stránkové knižní předlohy, z níž se určitě mnohé vypouštělo - místy uhání v čase skutečně mílovými kroky, což podle mě snese plocha románu mnohem lépe než film. Nota bene vypadají-li představitelé obou hlavních postav celou dobu stále stejně, vyjma jiných účesů. Zrovna toto je ale myslím film, u nějž není moc radno se v něčem malicherně kriticky rýpat, protože si člověk jen zkazí celkový zážitek. Prostě stačí jen koukat, bavit se a užívat si to - protože tenhle film je vážně zábavný. Držel-li jsem celou dobu Rosie palce, aby vše dobře dopadlo, uvědomil jsem si v závěru, že hlavní poselství tohoto filmu je až podezřele povědomé - není jím nic jiného než romantické přesvědčení, že jsou-li si dva lidé souzeni, cestu k sobě si nakonec najdou. S naprosto identickou výpovědí o světě přišel třeba už před lety Márquez ve svém románu "Láska za časů cholery" (v roce 2007 nepřiliš zdařile zfilmováno Mikem Newellem). A tak si člověk může na konci jen smutně povzdechnout, jaká je to škoda, že to stejně nefunguje i v reálném světě. Když se všude kolem mě při náběhu závěrečných titulků ozývalo dojaté posmrkávání, neměl jsem k němu taky moc daleko.(7.1.2015)

S láskou, Rosie, alebo starosti s hľadaním tej pravej lásky. Kto by netúžil po tej pravej, však? Na môj vkus sa v scenári vyskytovalo až príliš veľa náhodilých faktorov a až príliš často sa hlavní aktéri míňali. Cieľ bol jasný, cukríkovým záverom dosiahnuť čo najväčší emočný náboj a pretlak citov. Obyčajne to funguje skôr opačne, v tomto prípade však čuduj sa svete mi to nejak extrémne nevadilo. Možno to bolo v samotných protagonistoch (L. Collins by už ale mala vážne premýšľať nad úpravou obočia) a ich vzájomnej príťažlivosti. Ani atmosféra snímku nebola najhoršia, preto slabší nadpriemer.70/100(17.8.2015)

• - Film vznikl podle románu "Kde končí duha" od irské spisovatelky Cecilie Ahern, která se ve filmu objevila v malé roli. (jenik71)

• - Film se natáčel v Torontu v kanadském Ontariu a v Irsku. (rafix)

• - Režisér dal Lily Collins (Rosie) a Samovi Clafinovi (Alex) v některých scénách volnou ruku a herci pár scén vymysleli sami během natáčení, například Alex fotící Rosie při výskoku na ulici. (MadJanny)