S láskou, Rosie

(neoficiální název)

S láskou, Rosie

Komedie / Romantický

Velká Británie / USA, 2014, 102 min

V romantické rovině Love, Rosie ničím nevybočuje, možná trochu nepochopitelná je rychlost změn vztahů. Co je ale naprosto vynikající a co posouvá film o minimálně dvě úrovně jinam než kde se nacházejí ostatní rom-kom je humor. Žádný yntelechtuální nebo pokleslý vtip tu není, je to neskutečně přirozené a když odpustíte to, že je to v podstatě jen pohádka o tom, že toho pravého každý jednou najde, je to snad na plný počet.(9.3.2015)

Tak nějak jsem od toho čekala mnohem víc než jsem dostala. Neříkám, že film byl špatný. Je to přesně téma pro mě. Jen mi tam pořád něco chybělo. Zpracování mohlo být lepší. Už dlouho jsem filmu nedala plný počet a nebude to ani dnes. A teď k filmu samotnému. Herecké výkony se mi moc líbily. Klavírní hudba se mi taky líbila. Jen bych asi vystřihla pár populárních songů dnešní doby. A nevím, co je to teď za módu to rádoby přeskakování v ději o pár let sem nebo o pár let tam. Docela mi to opět vadilo. Kazilo mi to celý dojem z filmu. Jinak dějově se mi to sedlo. V mnoha věcech jsem se v Rosie viděla. I když pár věcí bych asi udělala jinak než ona. Tady se ukázalo, že dva různí lidé si k sobě dokážou najít cestu, i když ta je někdy dost trnitá. Takže moje celkové hodnocení je jen 70%.(8.2.2015)

Moc hezký snímek o tom, že když něco chceme, tak si za tím máme jít a také si o to říct. Protože když to neuděláme, tak se nám může docela snadno stát, že nám příležitost před očima proklouzne mezi prsty a nemusí se už vrátit. Jen je škoda, že si s tím nikdo víc nevyhrál - hlavní postavy se zdají být i po deseti letech děje stejně staré, což docela kazí výsledný dojem, že toho od začátku do konce filmu opravdu hodně prožili. To pak o dost sníží ten efekt, kterého to mohlo dosáhnout. A jen jedna osobní - vedle Lily Collins bych si dokázala představit o dost většího fešáka, než je Sam Claflin :-).(24.2.2015)

Zaprve strašný dabing (další důkaz toho, jak to jde s českým dabingem do kopru) a zadruhé velmi nepravděpodobný a překombinovaný příběh. Naštěstí to má velmi sympatickou Lily Collins a její zrzavou kamošku, jinak nějaké supr romantické překvapení se nekoná. Ale chápu, že někteří si poplakají :))) 60%(5.9.2015)

Tahle britská romantická komedie, trpí všemi neduhy svého žánru, jako jsou typově černobílé vedlejší postavy, z nichž ty kladné mají znepokojivou potřebu neustále trousit vyčpělá životní moudra nebo třeba obvyklou mírně přehnanou dávku komunikačních zkratů, které zamilované dvojici brání vyznat si konečně nehynoucí lásku a tak dále. Ale to je všechno úplně jedno, protože když mají, jako v tomto případě, oba šmrnc a mezi sebou vzájemnou přitažlivost, že by je od sebe neodtáhli ani párem koní, plus se jim do toho vloudí i nějaká ta vtipná situace, tak to já potom celá pookřeju a všechna ta klišé jim mileráda odpustím.(11.2.2015)

• - Režisér dal Lily Collins (Rosie) a Samovi Clafinovi (Alex) v některých scénách volnou ruku a herci pár scén vymysleli sami během natáčení, například Alex fotící Rosie při výskoku na ulici. (MadJanny)

• - Film vznikl podle románu "Kde končí duha" od irské spisovatelky Cecilie Ahern, která se ve filmu objevila v malé roli. (jenik71)

• - Film se natáčel v Torontu v kanadském Ontariu a v Irsku. (rafix)