Paparoti

파파로티

My Paparotti

Životopisný / Drama / Hudební

Jižní Korea, 2013, 127 min

Je to dosť dobrá čiastočne hudobne ladená dráma. Má vydarený príbeh o učiteľovi hudby na škole v jednom malom mestečku, ktorý od riaditeľa dostane príkaz, aby do svojej triedy prijal nového študenta, nádejného speváka, čo sa mu ale moc nepáči, keďže mladík má povesť problémového študenta, patriaceho do gangu a navyše už s ním má aj svoju skúsenosť. Ale čoskoro si predsa len uvedomuje, že mladík nielen nie je až taký zlý, ako si o ňom myslel, no hlavne má výnimočný hlas, pričom ho spev skutočne baví a tak to spolu predsa len skúsia. So spracovaním som dosť spokojný, film si ma získal už od úplného začiatku, obe hlavné postavy sú výborné, či už samostatne, za čo môžu aj ich osobné problémy, ale hlavne spoločne, kde je skutočne radosť pozerať na ten ich celkový prístup a vzájomné pohŕdanie, ktoré sa samozrejme pomaly mení, ale sadlo mi aj všetko ostatné. Jedine ma trochu mrzí, že po výbornej prvej polovici to na nejaký čas trochu upadne, keďže dej sa nevyberie práve najideálnejším smerom, ale to je našťastie len dočasné a zvyšok filmu je opäť úplne ideálny. A navyše až na tú tretiu štvrtinu sa to po celý čas nesie vo výbornej atmosfére a tak je to skutočne veľmi príjemný zážitok. Takže mi to sadlo aj žánrovo, jedine dramatická stránka mi príde trochu nevyrovnaná, väčšinou sa vydarila, ale pár scén mi po tejto stránke moc nesadlo, no inak nemám čo vytknúť, nájde sa tu aj dosť humoru, ktorý síce je trochu zvláštny a prišiel mi aj trochu samoúčelný, keďže by sa to ľahko obišlo aj bez neho, ale to mi neprekáža, keďže som sa bavil viac než dobre, napríklad scéna s donáškou jedla bola výborná a chválim aj samotné hudobné vystúpenia, moc ich nie je, ale všetky majú to správne čaro. S hereckým obsadením som veľmi spokojný, výborné hlavné duo v zložení Han Suk-Kyu, ktorý je tradične skvelý, ale o moc nezaostáva ani Lee Je-Hoon a k tomu viacero vydarených vedľajších postáv, hlavne riaditeľ, alebo spolužiačka. Réžia a technická stránka sú výborné, až na pár detailov, ako spomínané niektoré scény po dramatickej stránke tu nemám čo vytknúť, skutočne vysoká kvalita. Takže jedine tá tretia štvrtina trochu narušila inak bezchybný dojem, ale aj tak sa mi to veľmi páčilo, výborný film. 78%(1.2.2014)

Cítil jsem se jak ti koučové v americkém fotbale, když vyhrají zápas a hráči na ně vzápětí vylijí sud se studenou vodou. Ale místo vody, to byl barel emocí. Tohle jsem vážně nečekal. Velice příjemná podívaná. A zdejší uživatelé něžnějšího pohlaví si přijdou obzvlášť na své.(1.1.2014)

• - Film je založený na skutočnom príbehu Kim Ho-Joonga, ktorý sa po prvýkrát objavil v kórejskej televíznej show Starking dňa 18. júla 2009. Počas vystúpenia Kim prekvapil ľudí so svojimi neuveriteľnými vokálnymi schopnosťami a taktiež rozplakal celé publikum so svojim životným príbehom. Vyrastal ako problémové dieťa, ktoré sa angažovalo v rôznych gangoch, ale kvôli svojej babičke sa začal vážne venovať spevu. (figliar)