Mercy

Mercy

Horor / Thriller

USA, 2014, 79 min

CITÁT - "Love mode me" ("Mne zbudovala láska") -Pekelná brána-......... Natočeno podle povídky Stephena Kinga "Gramma" (Babička), která již jednou byla natočena a to v roce 1986 pro seriál Twilight Zone (Šedá zóna). CITÁT - Ta vlčice není duch. Sežere tě a vykálí tě v Pekle........... Příběhu by svědčilo rychlejší tempo, ona už tak je totiž ta krátká povídka celkem hodně prodlužovaná. Část filmu se odehrává ve tmě a lekací scény jsou založené na "hlasitém" zvukovém doprovodu. Tak že spíše zápor. CITÁT - Babi, určitě tam z tebe něco zůstalo............ Slabší průměrný thriller.(17.3.2015)

• maddy

Neviem čo viedlo Cornwella vybrať si po veľmi slušnom The Haunting in Connecticut za svoj ďalší režijný počin práve horor akým je Mercy. Ono je totiž tak zbytočné a nezaujímavé televízne béčko, že z toho by slušný horor nevykúzlil ani James Wan. Príbeh o starej posadnutej babke bol vyslovene o ničom, atmosféra a strašidelné scény žiadne, ale to ani tak nedávam za vinu Cornwellovi, pretože ten to po technickej stránke natočil celkom štandardne, akurát v tak jednoducho filme nie je najmenšieho priestoru predviesť niečo viac, čokoľvek viac! Nie je tu ani len dôvod na jednu zaujímavejšiu scénu, strašidelné to nie je vôbec a aj keď sa to v závere snaží na pár minút zintenzívniť dianie tak po predošlej hodine je divák už natoľko otupený, že mu je akákoľvek snaha režiséra úplne ukradnutá. Možno som s hodnotením až veľmi prísny, pretože keď už nič iné tak to aspoň ničím neurazilo, len maximálne unudilo (aj pri tej veľmi striedmej 80 minútovej stopáži), no mňa to tak nezaujímalo, že sa mi v tom ani nechce hľadať čokoľvek za čo udeliť body. CELKOVO: 1* (2/10)(7.11.2014)

Celkem snadno zapomenutelný film, který připomíná kupu svých slavnějších bratříčků. Pár originálních momentů se najde, hlavně co se samotné postavy babičky týká, ale jinak nic moc. Lekačky žádné, napětí je téměř neznatelné a poslední půlhodinku se to rozjede jenom opravdu lehce. Doporučuju začínajícím hororovým fanouškům (rozuměj kolem třinácti let) u kterých nehrozí, že by měli z filmu nějaký trauma. Kingovu povídku jsem určitě četl, ale momentálně si ji také nevybavuju, což samo o sobě svědčí o tom, že to asi žádná pecka nebyla. Stejně tato zfilmovaná verze.(6.4.2015)

• bourec

Vlastně vůbec nejsem překvapenej,jak blbej film to je.Už Hrůza v Connecticutu byl děs,a tohle je ještě vo kus horší.Nezvládlej film,s jednou minutovou jakoby napínavou scénou,jednou skoro lekačkou,jinak jedno velký nic.Tu lžičku,co měla ta bába v držce,bych Cornwellovi narval do prdele,aby se probral.20%.(9.5.2015)

• korbitch22

Zklamání jako prase!Od režiséra výtečného Haunting in Connecticut jsem čekal teda mnohem lepší film.Režisérské vedení herců je naprosto tragické, výkony jsou úplně mimo, scénář stupidní a střih totálně na vyliž prdel.Navíc zvuková stopa se úplně imbecilně mísí dohromady, takže slyšíte spíš slova a zvukový efekty vůbec.Hudba děsná, atmosféra nulová a lekačky asi dvě.Tenhle film je opravdu totální brak a nepovedlo se na něm naprosto nic.Cornwell asi za výdělek Haunting in Connecticut vyšňupal moc kokainu.15%.(6.12.2014)

• - Natáčelo se v americkém státě Kalifornie ve městě Los Angeles. (Terva)

• - Plenky pro dospělé, které Babička musí nosit, mají název Bachman. Pod tímto pseudonymem napsal Stephen King několik románů. (Terva)

• - Had, pred ktorým George (Chandler Riggs) hrá na husle, je štrkáč diamantový, no had, ktorý mu po dohraní skladby prechádza pomedzi nohy, je len užovka. (Kadas97)