Mercy

Mercy

Horor / Thriller

USA, 2014, 79 min

Je to spíš na 4 hvězdy ale 48% je pro tenhle film zoufale málo. Atmosféra je hustá jak svině a i bez toho nadpřirozena by si film vystačil jen s postavou bláznivý babky. Obsadit do hlavní role Korála z Walking Dead možná nebyl ten nejlepší nápad ale jeho vlasová helma zde tolik neobtěžuje takže fpohodě. Pomalejší ale dobrej hororek.(14.3.2015)

Podľa krátkeho príbehu „Gramma“ od Stephena Kinga sfilmovaný horor o mame s dvoma synmi, ktorá sa príde postarať o jej chorú mamu, disponujúcu však zvláštnymi schopnosťami. Keď tu synovia objavia aj podivnú knihu, naznačujúcu čiernu mágiu, ukazuje sa, že rodina má v kapse ešte pár starých tajomstiev. Kingove trademarky a obľúbené témy presakujú aj tu, no predsa len cítiť, že to bola iba kratšia story, kde to nebolo až tak rozpracované a filmové spracovanie tieto nedostatky nezachraňuje. Takže je to skôr len taký lepší TV počin, čomu zodpovedá aj herecké obsadenie z aktuálnych hororových seriálov. Ale ako taká strašidelnejšia rodinná jednohubka to vôbec nie je zlé.(20.10.2014)

• bourec

Vlastně vůbec nejsem překvapenej,jak blbej film to je.Už Hrůza v Connecticutu byl děs,a tohle je ještě vo kus horší.Nezvládlej film,s jednou minutovou jakoby napínavou scénou,jednou skoro lekačkou,jinak jedno velký nic.Tu lžičku,co měla ta bába v držce,bych Cornwellovi narval do prdele,aby se probral.20%.(9.5.2015)

• Stoka

Já tu budu muset souhlasit s uživateli. Film nemá pořádně co nabídnout, je nezajímavý, je tam i velká dávka klišé ( u duchařiny se není moc čemu divit), herecké obsazení taky žádná sláva....zkratka nevýrazný film, na který se rychle zapomene. Mohu pochválit hudbu a trochu atmosférický konec filmu, jinak 35%. Pozn: Mercy (2014) zdroj pochází z jedné ze svých povídek (původně s názvem Gramma) byla nalezena v jeho sbírce posádka publikoval v roce 1985.(30.11.2015)

Celkem snadno zapomenutelný film, který připomíná kupu svých slavnějších bratříčků. Pár originálních momentů se najde, hlavně co se samotné postavy babičky týká, ale jinak nic moc. Lekačky žádné, napětí je téměř neznatelné a poslední půlhodinku se to rozjede jenom opravdu lehce. Doporučuju začínajícím hororovým fanouškům (rozuměj kolem třinácti let) u kterých nehrozí, že by měli z filmu nějaký trauma. Kingovu povídku jsem určitě četl, ale momentálně si ji také nevybavuju, což samo o sobě svědčí o tom, že to asi žádná pecka nebyla. Stejně tato zfilmovaná verze.(6.4.2015)

• - Domov dôchodcov sa volá R. L. Flag, čo je odkaz na antihrdinu v Kingovom diele "The Stand". Záporák v tomto diele sa volal Randall Flagg. (Kadas97)

• - Plienky pre Mercy (Shirley Knight) majú značku Bachman, čo je pseudonym Stephena Kinga. (Kadas97)

• - Natáčelo se v americkém státě Kalifornie ve městě Los Angeles. (Terva)