Mercy je napínavý nadpřirozený thriller, který odkrývá dávná rodinná tajemství. Dva problémoví bratři se vydají společně se svou matkou do odlehlého domu, aby se tu postarali o babičku. Snaha pomoci jim ale přinese nečekané pře- kvapení v podobě děsivých tajemství, která jejich babička dosud skrývala. (Bontonfilm)

George Stobbart

Podľa krátkeho príbehu „Gramma“ od Stephena Kinga sfilmovaný horor o mame s dvoma synmi, ktorá sa príde postarať o jej chorú mamu, disponujúcu však zvláštnymi schopnosťami. Keď tu synovia objavia aj podivnú knihu, naznačujúcu čiernu mágiu, ukazuje sa, že rodina má v kapse ešte pár starých tajomstiev. Kingove trademarky a obľúbené témy presakujú aj tu, no predsa len cítiť, že to bola iba kratšia story, kde to nebolo až tak rozpracované a filmové spracovanie tieto nedostatky nezachraňuje. Takže je to skôr len taký lepší TV počin, čomu zodpovedá aj herecké obsadenie z aktuálnych hororových seriálov. Ale ako taká strašidelnejšia rodinná jednohubka to vôbec nie je zlé. ()

tron

Jedna z mála vecí, ktoré som od Kinga nečítal a jeden z najhorších filmov podľa Kinga, ktorý som videl. Mal som dojem, že producenti mali autorské práva a hrozilo ich vypršanie, tak radšej, než by ich vrátili Kingovi, „natruc“ nakrútili béčko. Je tu zlé všetko, od hercov (chlapca hrá syn Ricka z Walking Dead) až po výpravu. Bonusom je nezrozumiteľný a blbý scenár, v ktorom je toľko motívov, že to nemalo šancu držať pokope. Nevraviac o WTF momentkách (sekera). Peter Cornwell, ty, ktorý si nakrútil jeden z najnudnejších hororov posledných rokov, Hrôzu v Connecticute. Ty! Darebák! Budem si na teba dávať bacha. (Produkcia: McG.) ()

MM_Ramone

Film "Mercy" je adaptáciou poviedky "Gramma", ktorú napísal americký spisovateľ Stephen King. V roku 1985 vyšla v zbierke "Skeleton Crew". Ku tomuto snímku som pristupoval tak, že som si po dlhom čase znova prečítal poviedku a následne si pustil film. Maestro King napísal nepríjemne strašidelný komorný príbeh. No scénarista Matt Greenberg a režisér Peter Cornwell literárnu predlohu úplne preinačili, celé to zbytočne a hlúpo prekombinovali a tak z toho vznikol nudný a nezaujímavý film. ** ()

ricci.s

Ťažko povedať, komu to sadne a komu nie. Ale u mňa áno. Zaujímavý rodinný horor, môžem povedať, že nie úplne neoriginálny, na tému posadnutosť. Je trochu pomalší, ale napriek tomu nenudí. Tentokrát je v problémoch jedna rodinka, v ktorej začne stará mama vyvádzať nezbednosti a niečo ju posadne. No a tak má vnúčik plné ruky práce a musí vymyslieť spôsob, ako si ju nejakým zázrakom skrotiť. To chudák ale netuší, že o krk ide najviac práve jemu. Opäť tu totiž máme jednu tajuplnú rodinnú legendu. Asi toľko k deju. Ústredný detský hrdina z Walking Dead mi tu príde ešte o niečo znesiteľnejší a rozhodne mu táto rola pristala o niečo viac. Navyše, záverečná 20-minútovka sa pekne vyhrotila, a režisér s atmosférou, príp. s maskami pracovať vie, čo už dokázal v Haunting in Connecticut. Toto síce bolo o štipku slabšie, ale... Proste som rád, že som to videl. ()

Bloody13

Kdepak, babička Mercy nestoná. To jen zase nějakej démon usiluje o nějakou tu dušičku... Cornwell se po pěti letech vrátil opět s hororem, tentokrát po hříchu zaměnitelným. Bohužel. Ne že by to místy nemělo atmošku (to hlavně díky parádnímu houslovýmu doprovodu), ale snaha děsit přichází vniveč. Obzvlášť v závěru, kde se stereotypně prolíná přítomnost s minulostí a v temnotě se schovává pekelnej pes. Díky kratší stopáži však nehrozí nuda, takže alespoň takhle. ()

• Natáčelo se v americkém státě Kalifornie ve městě Los Angeles. (Terva)
  • Plenky pro dospělé, které Babička musí nosit, mají název Bachman. Pod tímto pseudonymem napsal Stephen King několik románů. (Terva)