Láska a citróny

Små citroner gula

Love and Lemons

Romantický

Švédsko, 2013, 98 min

Romantická komedie o tom, že láska prochází žaludkem. Na druhé podívání to bylo lepší.(30.6.2013)

"Små citroner gula" neboli "Malé žluté citrony" jsou švédským romantickým filmem, který lásku spojuje s vařením. Nezní to nijak moc originálně, co? Ono to zas tak moc originální také není. Jen je to švédské. Proč se holky vždycky dokážou zabouchnout do takových blbů a pořád jim dávat přednost, i když je už několikrát tihle troubové zklamali? Trochu klišovité, ale ne až tak laciné, jako mnozí američtí kolegové. Milé. To je asi výraz, který pocity nejlépe vyjádří.(14.11.2013)

Po knize jsem spíš náhodou zjistila, že je i film. No nedalo mi to a hned jsem se jala na to kouknout. Příběh je překopaný od A do Z. Ve filmu hned v prvních minutách prozradí hlavní zápletku z knihy. Taky se zredukovalo množství postav i dějových linek. Chápu. Agnes mi tu přišla sympatičtější (ale stejně blbá), Tobias... no to byl zjev, David roztomilý sympaťák. Je to celkem příjemný film, ale nemyslím si, že je to jeden z těch, ke kterým by se člověk vracel.(23.1.2020)

Jelikož si Teresa řekla, že zlatá střední cesta je nejlepší, máme tu naservírovanou další "kuchyňskou" romantiku. Poměrně konzistentní a nepřeslazený základ s decentní porcí kýče a zálivkou ze žánrových klišé vaše chuťové buňky asi k orgasmickému zážitku nevybudí, nicméně takhle na večer v papučích usazen v pohodlé pohovce, po boku s vaší drahou polovičkou je to chutná tečka za upynulým dnem. Bon apetit!(3.10.2014)

Severský filmový podzim 2014 / 98 minut uteklo jako voda, strašně příjemné a milé. Viděli jsme to už nesčetněkrát ale furt to baví.(16.10.2014)