Idyla na konci léta (S02E01) (epizoda)

Povídkový / Komedie

Česko, 2014, 43 min

Jan Pachl

Předloha:

Eduard Petiška (kniha)

Jan Pachl

Marek Janda

Idyla na konci léta a Polibek pro vítěze - dvě povídky, které spolu úzce souvisí a jistě by bylo lepší vidět je v tomto pořadí, ne naopak jak se podařilo mě. Stejné místo, stejná inspirace, stejný režisér/scénarista ... Jan Pachl si mě tímto pěkně namotal, vytvořil u obou povídek kouzelnou nádherně barevnou atmosféru, ve které bych se mohla rochnit klidně celý den.(13.6.2017)

Idyla na konci léta určitě není špaténka. Taková klasická ČT miniatura podle lepší literatury. Až na ty dobově nezvládnuté hlášky, ovšem: "Jiřina Šejbalová, Ema Černá, Antonie Nedošinská... milenky Vlasty Buriana." :D(27.3.2017)

Pachl opustil svoje tradiční vody detektivního žánru, aby vytvořil životnou i melancholickou atmosféru nastupujícího socialismu i manželského stereotypu.(23.3.2017)

Krásná letní atmosféra, minimalistické provedení.(16.2.2017)

Keď sa politika pletie do lásky v štyridsiatomôsmom. Veronika Kubařová je objektom hodným maliara a zišli sa hneď dvaja. Až príchodom toho druhého dostáva film spád. –––– Je sice pořád dost pochybovačů, co nevěří, že by ta idea komunismu mohla být prospěšná pro všechny, ale těmhle pochybovačům já bych z celýho srdce vzkázal, že... –––– Když se na to podíváte zdravým rozumem, dovedete si představit, že by sedlákům vzali jejich statky a všechny lidi ze vsi nahnali do družstva? Já tedy ne! –––– Jak se vlastně stane, že se z manželství vytratí zamilovanost? –––– Přátelství umírá na lež, láska na pravdu.(16.2.2017)