Škoda lásky (TV seriál)

Povídkový / Komedie

Česko, 2013 - 2014, 11 h 35 min (Minutáž: 22x25 min)

Předloha:

Jaroslav Havlíček (povídka), Božena Němcová (povídka), Miloš Urban (povídka), Bohumil Hrabal (povídka), Jan Zábrana (povídka), Petr Šabach (kniha), Eduard Petiška (kniha)

Karel Gott, Josef Carda, Miriam Kantorková, Jan Skopeček, Martin Hofmann, Otmar Brancuzský, Marek Taclík, Simona Babčáková, Jan Kuželka, Jana Pidrmanová, Martina Hudečková, Klára Issová, Jana Plodková, Lenka Krobotová, Eva Josefíková, Jiří Langmajer, Simona Prasková, Agáta Lexová, Karel Šíp, Martin Eugen Kulhánek, Eva Holubová, Zora Valchařová-Poulová, Petr Píša, Tomáš Töpfer, Hana Seidlová, Marika Procházková, Anna Polívková, Linda Rybová, Pavel Řezníček, Hana Vagnerová, Michal Suchánek, Jaroslav Plesl, Jana Stryková, Lenka Zahradnická, Jiří Ployhar ml., Ondřej Malý, Jakub Železný, Václav Helšus, Klára Melíšková, Jiří Štrébl, Lucie Bártová-Zedníčková, Eliška Křenková, Veronika Žilková, Karel Smyczek, Oldřich Navrátil, Sandra Černodrinská, Vanda Hybnerová, Igor Chmela, Zdeněk Piškula, Hynek Čermák, Luboš Veselý, Barbora Milotová, Natálie Řehořová, Jiří Fero Burda, Pavla Beretová, Eva Leinweberová, Yvetta Kornová, Tereza Blažková, Robert Nebřenský, František Nedvěd, Marie Spurná, Petr Jeništa, Petra Nesvačilová, Josef Havrda, Petra Hřebíčková, Filip Kaňkovský, Marta Sládečková, Marián Geišberg, Karolína Pösingerová, Zuzana Volavá, Veronika Schönová, Vojtěch Lavička, Marek Dobeš, Josef Beck, Eva Lecchiová, Sabrina Ema Kulhánková, Šimon Franc, Zdeněk Ctibor, Roman Škoda, Ivo Kubašta, Linda Svobodová, Nguyen Phuong Thao, Petra Navrátilová, Jiří Mádl, Veronika Kubařová, Aneta Krejčíková, Štěpán Benoni, Martin Kraus, Martha Issová, Stanislav Majer, Kristýna Leichtová, Jan Hájek, Jaromír Dulava, Dana Batulková, Gabriela Marcinková, Pavla Tomicová, Lukáš Hrabák, Jan Dolanský, Lukáš Příkazký, Soňa Norisová, Václav Postránecký, Jakub Zedníček, Filip Menzel, Martin Sitta, Zdeněk Žák, Barbora Mudrová, Anna Kadeřávková, Eva Leimbergerová, Anna Konopíková, Veronika Řeháková, Boris Hybner, Lola Hrabovská, Markéta Tannerová Šebesťáková, Jan Adam, Lubor Novotný, Tereza Hálová, Charlotta Gottová, Malvína Pachlová, Lucie Juřičková, Martin Zahálka, Marta Richterová, Adéla Gondíková, Martin Preiss, Petr Kocourek, Miroslav Kaman, Jitka Zelenohorská, Robert Mikluš, Radka Tesárková, Ivan Herma, Alena Konopíková, Pavlína Skružná, Marek Geišberg, Matěj Nechvátal, Ondřej Bauer, Tereza Volánková, Lucie Březovská, Jiří Wohanka, Petr Varga, Jiří Jelínek ml., Jiří Hána, Vilma Cibulková, Jiří Maryško, Michal Bednář, Jindřich Klaus, Julia Issa, Tomáš Jeřábek, Ladislav Županič, Jiří Kocman, Marie Poulová, Marika Šoposká, Zuzana Slavíková, Vladimír Kulhavý, Dana Marková, Petr Koutecký, Jiří Černý, Jan Slovák, Teresa Branna, Klára Oltová, Jiří Čapka, Heda Pacnerová, Petr Janiš, Petr Klimeš, David Lištván, Vanda Švarcová, Vladimír Kratina, Michaela Fišarová, Eduard Jenický, Filip Štancl, Sofie Kandilárová, Anežka Mikošová

Komentáře uživatele Autogram k tomuto TV seriálu

Karel Gott hraje sám seba a hlavne preto mu to o ide celkom dobre. Ako sa úspešne zbaviť neodbytnej fanynky a nezblázniť sa, s tým mu pomáha Karel Šíp, tiež veľmi prirodzený. Ich scény sú dobré, párkrát som sa hlasno a spokojne zasmial. Keď sa príbeh bez Karla zdá nezaujímavý, príde niečo, čo ho oživí a oblaží nás happyendom. –––– Tam za tím plotem, tam patřím svýmu publiku. Ale tady sám sobě a svý rodině. Pochopte to. –––– Jak víte, že mám rád rebarboru? – Já o vás vím úplně všechno.(5.1.2017)

Láska kvitne v každom veku. A nielen na zbierku motýľov sa balia ženy, ale aj taká zbierka šutrov nie je na zahodenie. Tá trojitá projekcia so zrkadlom v kúpeľni nemala chybu. Myslel som, že zapletenie polície do príbehu už bolo prehnané, ale práve tam sa objavila najväčšia bomba. –––– Co to meleš? Svachu! Co ty jsi v životě dokázal? Celej den smrcasíš v ordinaci a večer se cicváš s těma svýma šutříkama. To je jediný, co umíš.(6.1.2017)

Skleróza má rôzne formy. Buď si človek nepamätá, čo bolo, alebo si pamätá aj to, čo nebolo. Už na začiatku som tušil, ako to je, takže žiadne prekvapenie, nápad mohol byť len v riešení tej situácie. –––– Chlap vždycky ví, co má dělat. A nic si nenechá líbit!(19.1.2017)

Dědek sa neoholí a neoholí, takže diamantová svadba sa (ne)vyvíja podľa predstav štábu. Ale nebola by to pohotová reportérka, keby sa riešenie nenašlo. Vytasí všetky ženské zbrane, na deda aj na babu, a možno sa reportáž podarí. Epizóda má množstvo skvelých dialógov a dve pekné pointy, takže silné štyri hviezdy. –––– ... Pod to dáme Mendelsona a je vymalováno. Jedno oko nezůstane suchý. –––– Poslední dobou mně už jenom pije krev. Posledních dvacet let.(20.1.2017)

Tak neviem. Štrnásťročná sa vydáva za šestnásťročnú, vyzerá na osemnásť a nakoniec sa správa ako úplne dospelá. Ale dajme tomu, že áno. Asi som spravil chybu, že som si prečítal obsah, v ktorom pri tomto seriáli dokážu skvelo pokaziť zážitok prezradním úplne všetkého v jednej vete.(20.1.2017)

Prvé rande by malo byt dokonalé. Perfektná kočka, súhlas od jej otca, niečo je v tom podozrivé... –––– A co budete jako spolu dělat? – Co asi!(2.2.2017)

• Hrdina (S01E13) (epizoda) (2013)

Chybala tomu nielen vtipná, ale akákoľvek pointa. A zdá sa mi, že tvorcovia poriadneho bezdomovca nevideli a hlavne nepochopili ich zmýšľanie. –––– Najednou se to dítě začalo propadat mezi odpadky. Bylo jasný, že každou chvíli umře...(26.1.2017)

• Situace v kuchyni (S01E14) (epizoda) (2013)

V kuchyni sa malo odohrávať to najdôležitejšie, ale bolo to tam nudné a bez nápadu. A na konci prišlo len malé poučenie od deda a vyústenie príbehu žiadne.(26.1.2017)

• Dobrodružství (S01E15) (epizoda) (2013)

Aký toto malo zmysel? Dobrodružstvo netreba zažívať s vlastnou rodinou ale s niekým náhodným, napríklad pri blúdení v lese? Séria Škoda lásky má prudko zostupnú tendenciu, obávam sa, čo bude ďalej.(27.1.2017)

Keď sa politika pletie do lásky v štyridsiatomôsmom. Veronika Kubařová je objektom hodným maliara a zišli sa hneď dvaja. Až príchodom toho druhého dostáva film spád. –––– Je sice pořád dost pochybovačů, co nevěří, že by ta idea komunismu mohla být prospěšná pro všechny, ale těmhle pochybovačům já bych z celýho srdce vzkázal, že... –––– Když se na to podíváte zdravým rozumem, dovedete si představit, že by sedlákům vzali jejich statky a všechny lidi ze vsi nahnali do družstva? Já tedy ne! –––– Jak se vlastně stane, že se z manželství vytratí zamilovanost? –––– Přátelství umírá na lež, láska na pravdu.(16.2.2017)

• Polibek pro vítěze (S02E02) (epizoda) (2014)

Podstatne slabšie ako príbeh z rovnakého hotela z obdobia začiatku socializmu s Mádlom v predchádzajúcej epizóde.(16.2.2017)