Mickey's Kangaroo

USA, 1935, 9 min

Režie:

David Hand

Walt Disney

Mickey staví na dvorku Plutovi boudu, potom mu ale pošťák donese klokana. (Soundtrack)

petaspur

Mickey už měl v životě jistě lepší nápady, než vybrat si klokana za sparingpartnera do ringu. Soupeř totiž nejen zběsile poskakuje, vydává zvuky připlouvajícího parníku a používá v souboji ocas, ale navíc má ještě v kapse pro případ nouze připraveného kloníka s rychlou pravačkou. ()

Radko

Mickey dostane vo vysokej drevenej škatuli darček z Austrálie. Pluto očucháva poskakujúce drevené čudo a hneď z úvodu je oplieskaný vnútri sa skrývajúcou boxujúcou kengurou a jej rovnako vypečeným boxujúcim kenguriatkom. Mickey víta darček ako príležitosť zlepšiť sa v boxe, Pluto pozoruje s ľútosťou a nepriateľstvom zánik doterajších psích istôt. Napokon to aj tak všetko skončí inak. Podarená príhoda o danajskom dare, ktorého vnímanie sa v očiach príjemcov postupne obráti. ()

majo25

76. diel zo série Mickey Mouse - posledný čiernobiely - Mickey dostáva balíčkom boxujúcu kenguru, čo zo začiatku nevonia Plutovi. Ten dokonca slovom zoznamuje divákov o svojich pocitoch či plánoch, čo sa mi teda vôbec nepáčilo - autori asi neveli, ako lepšie to majú urobiť. 55% ()

LuiCJ

Jeden zo slabších dielov Mickeyho Mousea. Groteska je zdĺhavá kvôli malej protivnej kengure bojujúcej proti Plutovi. Avšak zatiaľ čo ma Plutov súboj až tak nebavil, Mickeyho stret s veľkou kengurou bol celkom zábavný. Okrem toho, že sa jedná aj o poslednú čierobielu grotesku s Mickey Mouseom, dá sa z nej zistiť, že Mickey býva v Hollwoode. Aspoň som sa niečo nové naučil. ()

Stegr

50% - Pluto, vedoucí "temný" monolog do kamery, kde diváky seznamoval se svými plány, při čemž měl na tváři výraz vraždícího maniaka, se mi vůbec nelíbil (pozdější řešení s našeptávajícím ďáblíkem je mnohem lepší) a kazil mi celkový dojem z jinak celkem dobrého filmu, kde nejlepším momentem byl boxerský zápas klokanice proti Mickeymu... ()

• Je to posledný Mickey Mouse, ktorý sa predstavil v čiernobielom prevedení. (majo25)