Reklama

Reklama

Série(2) / Epizody(14)

Co se škádlívá, rádo se mívá. Britský komediální seriál, jehož středobodem jsou dva stárnoucí gayové, kteří po osmačtyřiceti letech společného života tráví čas neustálým hašteřením (anglický výraz bitching to vystihuje mnohem lépe). Freddie (Ian McKellen) býval a stále je nepříliš známý herec, Stuart (Derek Jacobi) pracoval jako barman. Ansámbl doplňuje kamarádka Violet (Frances de la Tourová), která absolutně odmítá brát na vědomí svůj věk a nový soused v domě Ash (Iwan Rheon), mladík, který obrátí všem zúčastněným život naruby. Vedle výborně napsaného scénáře je hlavní devízou seriálu samozřejmě herecké obsazení, kdy především představitelé ústřední dvojice Ian McKellen a Derek Jacobi předvádějí – uchýlíme-li se k oblíbenému klišé, které je zde ale zcela na místě – doslova herecký koncert. (Česká televize)

(více)

Recenze (107)

ReneeS 

všechny recenze uživatele

To se tak sešli Derek Jacobi a Ian McKellen a řekli si, že bude sranda zahrát si neskutečně teatrální párek "starých" gayů (to starých v uvozovkách...jim stáří sluší). A ono to sranda byla. Záleží ovšem co čekáte. U takových jmen se předpokládají "velké" herecké výkony a přitom já se při prvním díle nemohla zbavit dojmu, že koukám na nějaký Comic Relief. Nu proč ne? Stačí poupravit očekávání, toho co mi v prvním díle vadilo jsem si u druhého už ani nevšimla. Tím, že se snaží házet hlášku za hláškou se jim ne zrovna všechny povedly, ale celkově jsem se u toho nasmála jako už dlouho ne. Těším se na druhou serii, těším se až si některé díly pustím znova a kdyby to tak hráli někde na divadle, už teď bych stála ve frontě na lístek. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Sitcom v češtine prekladaný aj ako Zvrhlíci. To by sedelo viac len v prípade, že by šli tvorcovia do zbytočnej propagandy, tu sa to našťastie nedeje. Časti sú také kratšie, niečo cez 20 minút, ale hlášok tu je dosť aj na hodinu. Typický britský humor, ktorý sa len málokedy nevydarí. Hlavne od druhej polovice prvej série to seriál váli jedna radosť a fakt sú tu momenty na hlasný rehot. Druhá séria je trochu slabšia aj tým, že mnoho scénok dala do exteriéru. Po roku 2015 ale určite jeden z top sitcomov. Hrá tu aj Ramsay Bolton z Game of Thrones. Pôvodne vysielané na ITV. ()

Reklama

Sarkastic 

všechny recenze uživatele

„Byla to jiná interpretace. Pokud tomu publikum nerozumělo, tak to není má vina. Chovali se jako děti.“ – „Byly to děti!“ Velmi zábavný britský seriál. Humorné situace se sice v drobných obměnách stále opakují, ale já osobně s tím problém neměl, zaprvé mi přišly natolik funkční, aby mě zas a znovu dokázaly rozesmát, za druhé jsem se na některé z nich přímo těšil. A gagy, které jsou na hraně mezi vtipností a trapností (a nutno dodat, že takových tu není zrovna málo) dost často dokáže úspěšně „prodat“ ústřední dvojice (především skvělý Ian!), o kterou se ostatně celý seriál opírá. Nevím, jak se na tenhle páreček co do autentičnosti dívají sami gayové, já však s jejich občasnými výlevy (téměř vždy Stuartovými) neměl větší problémy, ostatně na určité stylizaci a přehrávání herců Vicious také stojí. To se mi spíš tak úplně nezdála postava Ashe, kterou sice člověk musí přijmout (pokud to chce sledovat), ale po celou dobu mi přišlo, že ho tvůrci měli mezi společnost kmetů uvést důvěryhodnějším způsobem (třeba jako příbuzného, který se o ně má sem tam postarat). Po první řadě hodnotím slušnými 4* (což možná bude i závěrečné hodnocení, protože neustálé odkládání další série už začíná poněkud zavánět koncem). „Na koho jsi to vřeštěl do telefonu?“ – „Pokud to musíš vědět, tak na svou matku.“ – „Volala, aby ti řekla, kdy umře?“ ()

drake31 

všechny recenze uživatele

Minimalistické a zábavné. Na veľmi malom priestore predvádza duo Jacobi-McKellen ich komediálne nadanie na modely postaršieho homosexuálneho páru a jeden sa potom môže zadusiť náložou vtipu a vzájomného podpichovania Freddiho a Stuarta. Sem tam to trošku zíva prázdnotou ale pocit z kvalitného sitcomu pretrváva. GB Prevails. ()

erased 

všechny recenze uživatele

Vicious je oběma hlavním představitelům ušitý na míru tak dokonale, že nejednou i díky trochu otravnému laugh tracku působí málem jako reality show. Jen s tím, že si ze sebe Ian i Derek dělají taškařici takřka až na úrovni odbyté parodie. Jenže i minimum epizod natočených s dvouletým rozestupem napovídá, že své role oba berou spíš jako osvěžení mezi ostatními náročnými produkcemi. A čert vem, že jsou nejvtipnější scény založené na tom, že si známá osobnost bez ostychu zakurvuje, nebo na senilitě vedlejší postavy (parádní Penelope!). V jejich podání i takto nenáročný a tuctový humor beze zbytku baví. Jen ty dojemnější pasáže trochu ruší, viz zbytečný závěr druhé série. ()

Galerie (164)

Zajímavosti (6)

  • Když se Freddie (Ian McKellen) připravuje na roličku v Panství Downton, pojmenuje svou postavu Thomas. Každý mu ale odvětí, že v této minisérii je již jedna stejně pojmenovaná postava. Shodou okolností je postava Thomase z Panství Downton stejně jako postava Freddieho homosexuál. (Stanislaus)
  • 5. 2. 2013 během natáčení druhé epizody v londýnském studiu ITV na South Bank se zrovna přes řeku v House of Commons, tj. parlamentu, hlasovalo o zákoně umožňujícím rovnost před zákonem párům stejného pohlaví. Dopadlo to 400 pro ku 175 proti. Producenti to sdělili hlavním představitelům a ti to poté sdělili publiku. Ian poklekl a "požádal" v nadsázce Dereka o ruku. Sitcom byl ovšem uváděn v době, kdy bylo téma homosexuality přemítáno v USA, Francii i jinde na světě. Producenti jsou si toho byli vědomi a doufali, že sitcom bude nejen průlomový a přispěje nejen k diskusi, ale že může posunout i hranice. (Misabarry)

Související novinky

Ian McKellen jako Sherlock Holmes v důchodu

Ian McKellen jako Sherlock Holmes v důchodu

07.09.2013

Putování Středozemí má definitivně za sebou a zatímco čekáme na X-Men: Days of Future Past a další sezónu výtečného sitcomu Vicious, ve kterém „Gandalf" hraje s Derekem Jacobim obstarožné… (více)

Reklama

Reklama