poster

Jízlivě tvůj (TV seriál)

 • Velká Británie

  Vicious

Komedie

Velká Británie, 2013–2016, 5 h 46 min (Minutáž: 22–47 min)

 • Pajky3
  *****

  Jsem opravdu rád, že jsem tenhle malý seriálový poklad nalezl, protože jeho shlédnutí opravdu stojí za to. Jak napovídá název, tak se dočkáme klasického jízlivého a zlomyslného britského humoru. Skvěle obsazená ústřední čtveřice mezi sebou roztáčí kolotoč neskutečně vtipných hlášek a to v takovém rytmu, že sotva stíháte všechny vstřebat. Je to jeden z mála seriálů, kde se smích v pozadí opravdu hodí, protože co věta, to perla. Navíc to má neskutečně nakažlivou znělku. Prvních 7 epizod mi uteklo jako nic a s chutí jsem se pustil do druhé řady. *** Druhá řada nepolevuje v humoru a hlášky se tady střídají ve vysoké frekvenci. Zatímco první série byla převážně konverzační a odehrávala se hlavně v bytě Freddieho a Stuarta, tak ve druhé se podíváme i do jiných lokací a také je o něco víc vedlejších postav, což ani trochu nevadí. Jak Freddie, tak i Stuart jsou super a Violet či Ash za nimi nezaostávají ani o kousek. Ještě jednou, skvěle obsazené a nacpané hláškami od začátku do konce a závěrečná epizoda dokonce i dojme. Doufám, že se dočkáme i řady třetí.(16.7.2015)

 • Jermann
  *****

  Už díky obsazení je Vicous tak trochu můj splněný sen. Jde spíš o tradiční komediální divadlo, než o typický sitcom s tempem, na jaké jsme dnes z televize zvyklí. Formát je až staromilsky zastaralý a herci okatě přehrávají, jakoby chtěli proniknout i do nejzazších řad hlediště. Ale vzhledem k danému tématu a charakteru ústředních postav je toto všechno zcela na místě a já si zase jednou plesám nad komedií, která se nesnaží být za každou cenu třeskutá a raději zůstává přívětivě lidská .. i když pořád jízlivě “vicious“. Famózní finále první série je jako mega-třešeň na dortu, který chci mít co nejdříve v hezkém modrém balení v šuplíku.(19.6.2013)

 • gudaulin

  Hodnotit seriál nebudu, protože jsem se s ním setkal opravdu letmo, ale první střetnutí skončilo velkými rozpaky, přestože obsazení vypadalo luxusně. Je to příliš chtěné, infantilní a nepamatuju si, že by mně někde tak vadil nahraný návodný smích jako právě tady. Je to v podstatě esence sitcomového žánru, která už v tak čisté podobě je podle mě přežitkem. Tohle je tak sitcomové, že by to mohlo sloužit jako televizní kulisa v rámci jiného seriálu. Tak přehnané mi to přijde...(23.9.2018)

 • Dudek
  ****

  Vicious je mezi sitcomy rozhodně zajímavým úkazem. Pouze na papíře by pravděpodobně nefungoval, většina vtipů totiž patří do ranku trapných. Nicméně úmyslně repetiční humor, který je v každém díle pomalu stupňován, případně nečekaně porušován, přehnaně teatrální herecké výkony všech představitelů a výborná chemie mezi nimi dokáží i takto odsouzeníhodné vtipy přetvořit v úderné a funkční gagy. V konečném důsledku je možná i maličko trapné přiznat, že jsem se u něčeho takového smál.(14.11.2013)

 • kulyk
  ****

  Tohle může těžko fungovat! Dvě rozkládající se bukvy, dáma s alcíkem jako výkladní skříní, zatuchlá nymfomanská kobyla a mifistující kolozubý Bolton? No to mi ho naonduluj. Jenže... byť fórky jedou na jedno brdo, ten kouzelný rozpor mezi kulturně přenášeným ideálem důstojného stáří a ještě kulturněji vecpávaným pojmem ,,věčné lásky" s vzájemným fuckováním (jen slovním, díky, ó Bože!) opadaných rektofilů mi pobavil více, než se mi chce veřejně přiznat....(31.12.2016)

 • - Sitcom měl pracovní název Vicious Old Queens, ale když vyjednávali o účasti Iana McKellena, řekl, že není "starý", a tak bylo slovo "Old" z názvu vypuštěno. Název poté varioval mezi Vicious Queens, usadil se však na konečném Vicious. (Misabarry)

 • - Seriál je volně inspirovaný filmem Staircase (1969). (radecacek)

 • - Když se Freddie (Ian McKellen) připravuje na roličku v Panství Downton, pojmenuje svou postavu Thomas. Každý mu ale odvětí, že v této minisérii je již jedna stejně pojmenovaná postava. Shodou okolností je postava Thomase z Panství Downton stejně jako postava Freddieho homosexuál. (Stanislaus)