poster

Vicious (TV seriál)

Komedie

Velká Británie, 2013, 13x23 min

 • ReneeS
  ****

  To se tak sešli Derek Jacobi a Ian McKellen a řekli si, že bude sranda zahrát si neskutečně teatrální párek "starých" gayů (to starých v uvozovkách...jim stáří sluší). A ono to sranda byla. Záleží ovšem co čekáte. U takových jmen se předpokládají "velké" herecké výkony a přitom já se při prvním díle nemohla zbavit dojmu, že koukám na nějaký Comic Relief. Nu proč ne? Stačí poupravit očekávání, toho co mi v prvním díle vadilo jsem si u druhého už ani nevšimla. Tím, že se snaží házet hlášku za hláškou se jim ne zrovna všechny povedly, ale celkově jsem se u toho nasmála jako už dlouho ne. Těším se na druhou serii, těším se až si některé díly pustím znova a kdyby to tak hráli někde na divadle, už teď bych stála ve frontě na lístek.(26.8.2013)

 • kareen
  ****

  Vidět Iana McKellena a Dereka Jacobiho společně v jednom britcomu, tomu se prostě nedá říci ne a proč taky, když své přestárlé, neúspěšné herecké primadony zahráli s takovou chutí? Jejich Freddie a Stuart ono známé přísloví: co se škádlívá, rádo se mívá, dovedli takřka k dokonalosti, pokud se totiž tito dva životní partneři přestanou jen na chvilku urážet, je něco v nepořádku. Vtípky sice nejsou nějak zvlášť originální, ale jsou podané tak, že to srandovní je a to tak, že dost. Za co oba pány obdivuji nejvíce není ani tak střílení si z hereckého řemesla, protože tak skvělé herce to ani moc pálit nemusí, ale především to s jakým nadhledem jsou schopni žertovat o svém pokročilém věku. Pětku jsem nedala (aspoň zatím) proto, že ačkoliv se u seriálu často směju, pořádný záchvat smíchu, který jsem dostávala třeba u Frasiera nebo u Black books se zatím nekonal. Ale jsem teprve na začátku, takže kdo ví...(24.6.2013)

 • Jermann
  *****

  Už díky obsazení je Vicous tak trochu můj splněný sen. Jde spíš o tradiční komediální divadlo, než o typický sitcom s tempem, na jaké jsme dnes z televize zvyklí. Formát je až staromilsky zastaralý a herci okatě přehrávají, jakoby chtěli proniknout i do nejzazších řad hlediště. Ale vzhledem k danému tématu a charakteru ústředních postav je toto všechno zcela na místě a já si zase jednou plesám nad komedií, která se nesnaží být za každou cenu třeskutá a raději zůstává přívětivě lidská .. i když pořád jízlivě “vicious“. Famózní finále první série je jako mega-třešeň na dortu, který chci mít co nejdříve v hezkém modrém balení v šuplíku.(19.6.2013)

 • baribal
  ****

  Sarkastický seriál u kterého se nebudete válet smíchy. Místo toho spíš budete obdivovat hlavní postavy, protože ty jsou naprosto splendidní. Seriál nejvíce funguje, když na place jsou všichni najednou a naopak lehce zklamává když opakuje pořád ty samé stereotypy, které už později nejsou ani vtipné. Nebroušený diamant, to je mé kýčovité hodnocení.(11.10.2013)

 • Morholt
  *****

  Spousta povedených vtípků, ale ještě víc je tu těch nejtrapnějších narážek na homosexualitu, stáří, vztahy a další společenská témata, při kterých se člověku u většiny amerických sitcomů otevírá pomyslná kudla v kapse. Jenže on je rozdíl, když podobné hlášky hodné odsouzení vypouští texaský buran či otylá, rádobyvtipná hospodyně a nebo když se s nimi vytasí taková esa, jako jsou sir Ian McKellen a sir Derek Jacobi, za mohutné podpory Fances de la Tour a Iwana Rheona. Možná nejsem sám, kdo si myslí, že tohle obsazení by do červených čísel vytlačilo i Troškovy Kameňáky. Občas jsem až žasl, čemu se všemu směju. Jeden z nejlepších sitcomů vůbec. 90%(15.5.2014)

 • - Seriál je volně inspirovaný filmem Staircase (1969). (radecacek)

 • - Sitcom před jeho premiérovým uvedením koupila australská Seven Network. (Misabarry)

 • - Sitcom měl pracovní název Vicious Old Queens, ale když vyjednávali o účasti Iana McKellena, řekl, že není "starý", a tak bylo slovo "Old" z názvu vypuštěno. Název poté varioval mezi Vicious Queens, usadil se však na konečném Vicious. (Misabarry)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace