Vicious (TV seriál)

Komedie

Velká Británie, 2013, 13x23 min

Spousta povedených vtípků, ale ještě víc je tu těch nejtrapnějších narážek na homosexualitu, stáří, vztahy a další společenská témata, při kterých se člověku u většiny amerických sitcomů otevírá pomyslná kudla v kapse. Jenže on je rozdíl, když podobné hlášky hodné odsouzení vypouští texaský buran či otylá, rádobyvtipná hospodyně a nebo když se s nimi vytasí taková esa, jako jsou sir Ian McKellen a sir Derek Jacobi, za mohutné podpory Fances de la Tour a Iwana Rheona. Možná nejsem sám, kdo si myslí, že tohle obsazení by do červených čísel vytlačilo i Troškovy Kameňáky. Občas jsem až žasl, čemu se všemu směju. Jeden z nejlepších sitcomů vůbec. 90%(15.5.2014)

Kvalitné herecké výkony dvoch hlavných predstaviteľov Iana McKellena a Dereka Jacobiho je presne to, čo je na tomto seriály príťažlivé a čo mu dodáva punc výnimočnosti. Často sa opakujúce hlášky niekedy na hranici trápnosti sú totiž nimi podávané na takej úrovni, že vám takými neprídu a vy sa pri tom všetkom uzavretom, jednotvárnom a komornom neuveriteľne zabavíte a tešíte sa na ďalšiu časť. Len dúfam, že nová séria bude predýchanejšia tak ako naznačilo možno symbolické odkrytie okna v závere prvej série.(30.1.2014)

Díval jsem se na to jenom proto, že tam hrál můj oblíbenec Ian McKellen. Zápletka mi nepřišla nijak originální. Prostě jeden obývací pokoj dva staří gayové a jejich přátelé. Na úplně jinou úroveň to posouvá interakce mezi Ianem McKellenem a Derekem Jacobim. Je na nich strašně vidět, jak moc si tihle dva herečtí veteráni užívali své postavy. Jejich slovní výměny, hašteření a ironické poznámky dodávají celému sitcomu tu správnou chuť. Ostatní herci jsou také kvalitní, ale tohle je prostě záležitost dvou mistrů.(7.11.2014)

Vysoká škola v nahrávání na smeč a smečování. Ten ravenhillův COOL styl je tam ale znát a komu to úplně nesedí ten z toho ucítí lehký závan prvoplánovosti. Kvalita každým dílem stoupá a poslední díl- který celou sérii lehce a chytře obrátil na ruby a tím jí uzavřel do opravdu smysluplného celku- už nahlodal dokonce i mě v úvahách o páte hvězdě. Osobně pevně doufám, že tvůrci mají dost sebereflexe aby tento citlivě vybalancovaný počin nezabili další(a další) sérií.(20.12.2013)

Tohle může těžko fungovat! Dvě rozkládající se bukvy, dáma s alcíkem jako výkladní skříní, zatuchlá nymfomanská kobyla a mifistující kolozubý Bolton? No to mi ho naonduluj. Jenže... byť fórky jedou na jedno brdo, ten kouzelný rozpor mezi kulturně přenášeným ideálem důstojného stáří a ještě kulturněji vecpávaným pojmem ,,věčné lásky" s vzájemným fuckováním (jen slovním, díky, ó Bože!) opadaných rektofilů mi pobavil více, než se mi chce veřejně přiznat....(31.12.2016)

• - 5. 2. 2013 během natáčení druhé epizody v londýnském studiu ITV na South Bank se zrovna přes řeku v House of Commons, tj. parlamentu, hlasovalo o zákoně umožňujícím rovnost před zákonem párům stejného pohlaví. Dopadlo to 400 pro ku 175 proti. Producenti to sdělili hlavním představitelům a ti to poté sdělili publiku. Ian poklekl a "požádal" v nadsázce Dereka o ruku. Sitcom byl ovšem uváděn v době, kdy bylo téma homosexuality přemítáno v USA, Francii i jinde na světě. Producenti jsou si toho byli vědomi a doufali, že sitcom bude nejen průlomový a přispěje nejen k diskusi, ale že může posunout i hranice. (Misabarry)

• - Sitcom před jeho premiérovým uvedením koupila australská Seven Network. (Misabarry)

• - Sitcom měl pracovní název Vicious Old Queens, ale když vyjednávali o účasti Iana McKellena, řekl, že není "starý", a tak bylo slovo "Old" z názvu vypuštěno. Název poté varioval mezi Vicious Queens, usadil se však na konečném Vicious. (Misabarry)