Hollywood 90028

1973, 90 min

Jeanette Dilger

Leon Ortiz-Gil

• Karlos80

Poněkud bizarní a děsivý příběh psychopatického zabijáka, který je zaměstnán jako kameraman ve zpustlém porno-podniku, on nedokáže ovládat svou psychotickou touhu zabíjet, je zcela odtržen od reality běžného života, pokaždé když je konfrontován s realitou skutečného pohlavního styku bez kamery pro ochranu, on vždy uškrtí svou partnerku při milostném aktu, stalo se tak jednou (ve filmu hned-le na začátku), později podruhé atd. Až jednoho dne potká dívku (docela kočka).a pak teprve začíná noční můra! Film je spíš taková zvláštnost - kuriozita, je to celé hodně pomalé, dost se tady toho namluví a skutečně málo děje (je zde hodně záběrů na lidi kteří jdou okolo spolu s příběhem tak jak se vyvíjí). Nicméně někteří lidé říkají že jde o klenot a film si považují (mluví o něm dokonce jako o umění!), já k nim ale po dnešku neřadím, mne to neoslovilo a nebavilo, jako spíš nudilo. Možná jsem ale jen kutlurní barbar že jsem to nepochopil. Není to určitě horor (film je bez zabíjeni a krveprolití) jako spíš drama, za kamerou stála dokonce žena. Nicméně je to rarita, na VHS u firmy "Go Video" to vyšlo pod názvem "Insanity" nejspíše někdy v 80 letech. Finále je ale pak docela ohromující a svým způsobem nezapomenutelné, nebudu prozrazovat co se tam děje nebo jak to celé dopadne, jen dodám, že se to odehrává na známém nápisu (HOLLYWOOD) na kopcích na Hollywoodem. Film je cenný především z historického hlediska (je to taková dobrá časová schránka) a to pro některé záběry budov, klubů (již neexistujících) z počátku 70 let v Los Angeles.(2.10.2013)