První republika - Série 1

(série)
Drama / Rodinný / Historický
Česko, 2014, 19 h 16 min (Minutáž: 52–53 min)

Hudba:

David Solař

Ján Koleník, Markéta Plánková, Jiří Vyorálek, Jana Štěpánková, Jan Vlasák, Veronika Arichteva, Tomáš Töpfer, Zdena Studenková, Svatopluk Skopal, Pavel Kříž (více)

Epizody(22)

Lachtaan

Když kdysi První republiku vysílali o pátcích v premiéře, tak jsem jí pozornost vůbec nevěnoval a neměl sebemenší ponětí o tom, o jaky klenot přicházím. Po pár letech jsem na doporučení dal seriálu šanci a nutno podotknout, že není moc jiných, které jsem hltal tak zběsile. Vyvrcholení se záporákem bych si dal při nějaké televizní repríze mile rád znovu. ()

dejf96 odpad!

s ohledem na neskutečný rozpočet, který má ČT k dispozici, vznikla úplná zbytečnost, srovnatelná s hovadinami z produkce tv nova a prima...nudní,nezajímaví herci deklamují blbé dialogy, absolutně žádný nápad, jen utracené peníze za kostýmy, lokace, herce....atd promiňte paní Medvecká čněla nad všemi... jediný světlý článek tohoto díla ()

otík

S ohledem na druhou i třetí sérii musím první sérii polepšit a dát neúplné čtyři hvězdy. Zde je scénář přímo geniální oproti zcela zmršené dvojce, kde scénárista neví kudy kam. Samozřejmě své kouzlo má v jedničce především obsazení, kde především obsazení Pavla Kříže se jeví jako naprosto úžasné. I když je seriál zbytečně dlouhý, v podstatě se těším, až jej uvidím znovu a budu si všímat některých jednotlivostí a náznaků, které při prvním sledování utekly. I proto si tato série zaslouží slušné hodnocení. ()

Psycho.R

Myslel jsem, že budu hodnotit až po druhé sérii a dohromady. Poté, co jsem dvojku rozkoukal vím, že ta bude mít, pokud se něco nestane, o něco horší hodnocení. Sice by jedničce pomohlo, aby byla zredukována na 13 dílů, což bývá na ČT zvykem, ale i tak je to atmosfericky pěkný seriál z let 1918-1920. ()

Nejsem_Fila

Ulice v hezčích kostýmech... Hloupé, zbytečné, líné... Děti ex machina, duchařina, natahování mini příběhu do 22 dílů, pseudokriminální zápletka prázdně upletená a ještě prázdněji rozklíčovaná. Posouvání děje a odhalování stop čistě na základě náhody. Jediná alespoň trochu smysluplně napsaná postava s jasnými motivacemi a osobností je Arichteva, díky ní taky dávám aspoň jednu hvězdičku. Jestli pustím další řady si nejsem úplně jistá. Ale mám trochu morbidní zvědavost. ()