Díl druhý (S02E02) (epizoda)

Drama / Rodinný / Historický

Česko, 2017, 52 min

• Sharlay

Druhý díl překvapil. Konečně už je to tak špatné, že je to dobré.(22.9.2017)

• adelina8

Výprava perfektní, atmosféru to má, ale děj je zatím lehce nezáživný. Dospělé postavy by mohly vypadat trochu starší, ty dětské vyrostly, ale ostatní jsou beze změn. Snad se příští díl významněji posune.(18.9.2017)

• otík

Druhý díl rozhodně slabší než první. Koleník naprosto nevýrazný, jeho postava je sice plná tajemna, ale už to pomalu přestává bavit. Do dění se dostává především Martin Klouda (Pavel Batěk), kolem kterého se stále motá tajemství legionářů z války. A taky na konci dílu naznačí, že udělá cokoli, aby tajemství nebylo vyzrazeno. I když jde o druhý díl, tak trochu mě to začíná nudit. Některé dialogy končí uprostřed, divák si má domyslet, zda něco vyzrazeno bylo či ne, některé postavy jako Vladimír či otec Valenta jsou v ději k ničemu a nikam děj neposunují. No uvidíme, jak to bude dál.(16.9.2017)

I druhý díl druhé řady seriálu "První republika" na mně zanechal veskrze pozitivní dojem a navnadil mě na své další pokračování. Podle mého soudu je a bude tato série daleko lepší a zajímavější než ta první, ale to samozřejmě můžeme hodnotit až po jejím skončení. V každém případě souhlasím i s ostatními diskutujícími v tom směru, že herecky zatím vyčnívají Jiří Vyorálek a Pavel Batěk, ostatní postavy zatím působí takovým neslaným, nemastným dojmem. Ale je to teprve druhý díl a pro začátek to rozhodně není vůbec špatné, ba naopak.(17.9.2017)

Tak vizuál oproti první řadě parádní, ale dějová linka zatím moc do děje nevtáhla a má to víc a víc znaků telenovely než bych očekával. Můžeme si odškrtnout první milostnou scénu ( Brigita Cmuntová asi tři sekundy s Bořkem Jourou ), ale ta to nezachránila. Herecky dominují Vyorálek a Batěk, ostatní nuda.(16.9.2017)