• triatlet

Výprava líbivá, ale scénář jaksi instantně nudný a nepřesvědčivý.(23.9.2017)

Tak jsem to rozklíčoval - dějová linka je celkem dobrá, ale ten způsob vyprávění je hrozně nezáživný a do děje nevtáhne. To se v první řadě po několika dílech povedlo líp už kvůli tomu, že se nevědělo do posledního dílu kdo, jak, proč daný zločin spáchal. Tady už v druhém dílu se přiznal vrah a v tomto díle dokonce se odhalilo proč a jak... to absolutně ztrácí ten napínavej drajf, kdy člověk neví odkud co diváka překvapí a řeší se, že Louda by mohl někomu ublížit. Minulá stavba vyprávění byla daleko propracovanější ( ale třeba se to ještě rozjede, koneckonců první řada měla prvních 5 dílů taky nezáživné). Pozitiva jsou jasná, atmosféra vykreslena opravdu parádně, herecké výkony tentokrát v čele Fialová ( jako první představitelku z dcer ji začínám brát), Batěk, Boková a nástup Majera, kterému stačil jeden dialog, aby mne přesvědčil, že to je posila do tohoto seriálu.(23.9.2017)

"Drobné chyby polidšťují. Člověk není stroj."(29.10.2017)

Opět dle mého soudu velmi zdařilá epizoda, v níž se postupnými krůčky konečně dostáváme byť velmi útržkovitě k meritu věci. Co se týče herců, tak opět z mého pohledu nade všemi výrazně vyniká Jiří Vyorálek, ostatní protagonisté mě zatím stále nikterak nepřesvědčili. V každém případě se mi druhá série zatím zamlouvá, rozhodně to ve mě nevyvolává pocit, že bych přepnul na jiný program a pevně věřím, že ten standard, který nám tvůrci dosud nabídli se bude nadále vyvíjet k ještě výraznějším a intenzivnějším diváckým zážitkům.(23.9.2017)

Trošku lepší díl než druhý, děj se přeci jen výrazně posunul k oné stále zmiňované záhadě, co se stala ve válce. Klouda se sbližuje s Irenou a odjíždí s ní trénovat za hranice Československa, Jaroslav se trošku sbližuje s guvernantkou a stále více se zaplétá do půjček na nová auta. Vladimír má svých problémů dost s udržením tajemství z války. Děj se pomalu začíná zahušťovat, objevuje se na scéně nová postava obchodníka von Lippiho a snad se brzy přestane chodit kolem horké kaše.(23.9.2017)