Slabší díl než předchozí, přesto lepší průměr. Freddy dostává pořádně za vyučenou kvůli své vášni v karty, ale také se snaží řešit situaci s Kloudou, stejně jako Jaroslav (samozřejmě po svém). Vladimír stále zůstává zcela v pozadí a nejzajímavější scéna je vítání se synem u Škvorů. Klouda se cítí zcela neohroženě, ale i na něj dojde. V rámci druhé série určitě lepší díl, ale opět to jaksi upadá do zajetých průměrných kolejí.(8.10.2017)

Vadí mi odfláknutý jazyk. Tvůrci si dají hodně práce s lokacemi, výpravou, kostýmy, rekvizitami, ale pak stačí, aby jedna z postav řekla například „Dáme oběd? a celá dobová atmosféra je pryč.(7.10.2017)

Z mého pohledu zatím nejlepší epizoda. Pravda, neviděl jsem všechny, ale tenhle díl mi přišel scenáristicky hodně povedený.(7.10.2017)

Pátý díl druhé série se povedl a mě osobně opět velmi bavil. Po herecké stránce opět zcela dominuje nad ostatními Jiří Vyorálek, ale líbí se mi čím dál více ii postava poručíka Andrleho v podání Vladimíra Polívky a svým výkonem mě velmi zaujal i Jan Révai. Současně se konečně něco bližšího dozvídáme i k postavě německého obchodníka von Lippiho, jehož cílem je položit rodinný podnik Valentů na lopatky. Věřím, že i další díly nabídnou dobrou podívanou a bude to stále napínavější a lepší.(8.10.2017)

Po zatím 5 odvysílaných dílech : 5 hvězd a 82 % . Velmi dobrý výkon - V. Polívka (poručík Andrle) , P. Batěk (Klouda) a samozřejmě Jiří Vyorálek jako Jaroslav Valenta. a herecký doyen v tomto seriálu : Jan Vlasák coby patriarcha rodu. A musím ocenit civilní a o to působivější herectví K. Bokové( Marie,vychovatelka s malou dcerkou ) .(10.10.2017)