Díl sedmý (S02E07) (epizoda)

Drama / Rodinný / Historický

Česko, 2017, 52 min

• mira007

Klouda chce půl mega... nuda... Klouda dostane půl mega...nuda .... Irena osvobozena. Pavel Batěk jako padouch padouchů táhne tenhle seriál ( i se Zaorálkem) , ale je to bída. jak jsem byl okouzlen první řadou tak tady jsem unuděný.(21.10.2017)

Tato epizoda patřila opět k těm povedenějším a já věřím, že teď už to v tomto duchu dokráčí až do úplného závěru druhé řady tohoto seriálu. Co se postav týče, tak to tady z mého pohledu zůstává neměnné, svůj standard odvádí výborný Jiří Vyorálek, už jsem to naznačoval v předcházejících epizodách a zmíním to i nyní, že velkou a sympatickou roli v tomto seriálu ztvárňuje Vladimír Polívka v úloze poručíka Andrleho a samozřejmě i Pavel Batěk v roli záporáka Kloudy má něco do sebe. Co se mi naopak nelíbí, resp. neudělalo na mě moc pozitivní dojem, jsou výkony obou dcer Valentových, v podání Anny Fialové a Brigity Cmuntové. Druhou jmenovanou bych ještě akceptoval, ale role Ireny v podání Anny Fialové je absolutně nesympatická a místy až protivná. Velmi mě naopak zaujala i postava německého obchodníka von Lippiho (pozn. v podání Stanislava Majera), který pravděpodobně nebude nakonec tak špatný, jak se na první pohled mohlo zdát. Epizodu hodnotím velmi kladně a věřím, že další epizody budou kvalitativně minimálně tak dobré jako tahle.(21.10.2017)

Dávám 5 * a 81 % .(30.10.2017)

Zápletka se nám ale zahušťuje, úplně cítím, jak stoupá napětí. Škoda, že postavy jsou tak otravné. Irena je prostě kráva a Eliška, když nikdo neví kudy kam, si dokráčí na scénu, na něco sáhne a hned se mají ostatní čeho chytit. Scénáristům už to asi přišlo trapný, a tak v téhle epizodě jen ostatním fouká bebíčka a je starostlivá. Kloudný je tady jen Klouda, jako záporák má určité charisma.(20.10.2017)