Souhlasím s názorem, že hlavní hvězdou je Vyorálek. Druhá série se mi zdála trochu akčnější a kompaktnější, přesto mám smíšené pocity. Na jednu stranu pohledná výprava, krásné kostýmy, lokace, povedený casting, na druhou stranu anachronismy (jazyk!) a dějové veletoče z vůle scénáristy, občas tak krkolomné, že některé postavy působí jako nevěrohodné loutky (Vladimír). O některých motivacích a nelogičnostech nemluvě. Jako oddechový seriál na páteční večer dobré, ale mohlo si to dát laťku ještě výš a pokusit se ji zdolat.(4.12.2017)

Zdařilé ukončení druhé série. Konečně epizoda, která má dostatečně "akční" dějovou linku. Poslední díl svým spádem trochu rozčeřil klidné a nudné vody celého příběhu.(1.12.2017)

O milimetr zajímavější díl než předchozí díky Ireně a Lippimu, ale jinak bída a podtržené zklamání z druhé řady, kde vládla nuda a nuda ( a nezachránila to cudná milostná scéna Polívka vs. Fialová). Z první řady si pamatuji doteď minimálně osm zajímavých scén, mnoho hereckých kreací ale z druhé řady si zapamatuji jen auta a jinak unylé nudné vyprávění splývající v nudu. Kluci, takhle fakt ne!(5.12.2017)

• otík

No konečně nám druhá série dokodrcala do konce a finiš byl stejně nezdařený jako celá série. Jaroslav ukazuje aspoň špetku lidskosti, když Irenu nenutí do sňatku s Lippim, ačkoli by to zachránilo podnik. Na druhou stranu neudělá ani zblo pro to, aby si vzala Andrleho (no nějakého záporáka do trojky bude přeci jen třeba). Vladimír si spokojeně vrní u exmanželky, sem tam pronese nějaké "moudro" na adresu neschopného podnikavce Jaroslava a vůbec netruchlí. No proč taky, když svou milou má pod drnem, že! Fakt děs, co s Vladimírem druhá série udělala. I v tomto posledním díle je jen do počtu a kdyby tam nebyl, bylo by to snad lepší. Freddy jako právník absolutně neschopný, minule se s Kryštofem ani neporval, tentokrát raději jeho scény ani nenastaly. Neskutečně slabě a neschopně vykreslená postava. Z Marie jsem měl v tomto díle pocit, že je to jen vypočítavá mrcha, která zneužila Jaroslava. Další případ, jak pitomě napsat postavu. Zato Kryštof, to je dáreček! Ten má v celé sérii cca 15 minut, ale na konci série dokáže téměř usvědčenou Marii dostat v pohodě z vězení, Mlčoch nemlčoch. Hrůza. Chápu, že je tu zaděláno na třetí sérii, ale na to já vám kašlu. Postavy detektivů se půl série pachtí za pravdou, kterou divák dávno zná, a pak si přijde uchlastaný floutek z Ruska a všechno obrátí naruby. Von Lippi je snad nejnormálnější postava, ta aspoň pořád něco chce, vše je mu pořád málo, až si sám uváže na krk mladou Valentovou. Ten to teda vyhrál. On asi vůbec netuší, co na něj třetí série vymyslí. Ale s Irenou se jistě nudit nebude. Ano, je mi z toho všeho na blití a závidím Kloudovi, že z tohoto marastu vyklouzl tak brzo. Jen by mě zajímalo, komu chystal tu vodu, jak to Mlčoch naznačuje. Škoda, že scénárista neměl velké koule (spíš zdravý rozum) a divákovi aspoň tohle nevysvětlil. Ještě že to bylo o půlku kratší než první série!(2.12.2017)

Žádná velká hitparáda, ale i přesto docela důstojné zakončení druhé řady tohoto seriálu. V každém případě druhá série nebyla podle mého soudu zdaleka tak povedená jako ta první. Závěr byl na jednu stranu alespoň pro mě překvapivý - znovusetkání Jaroslava s Marií a na druhé straně logický - svatba Lippiho s Irenou za účelem záchrany rodinného podniku a rodiny jako takové. Co se týče postav, tak nejvíce se mi po celou dobu série líbila postava Jaroslava, kterého Jiří Vyorálek ztvárnil opravdu výborně a který patřil dle mého názoru k tomu nejlepšímu, co tato série nabízela. Už to nebyl pouze ten "bezohledný" obchodník z první řady, ale byl to člověk s charakterem, kterému nebyl lhostejný osud ostatních.(2.12.2017)