Cirkus Bukowsky - Série 1 (série)

Krimi / Thriller / Road movie

Česko, 2013, 5 h 12 min

"Tak co se posere dneska?" Z vrozeného optimismu by Bukowského mohl podezřívat snad jen poručík Bartáček, ale to by mu musel někdo pořádně zaplatit. Mě tedy Bukowsky svými monology spíše uspával a ožíval jsem pouze ve chvílích, kdy osouložil nějakou slečnu nebo nastoupil do akce rapl Kuneš. Přesto jsem se přiměřeně bavil, ale když se ukázalo, že hlavní a v podstatě jediný sprostý podezřelý byl asi skutečně vrah, tak mi tady něco nehrálo. Ano, je to harmonika a té já od přírody nevěřím, takže se na mě 2. série může těšit.(1.2.2017)

Mocný český hype. Průměrná zápletka (všichni jsou v něčem namočení, všichni jsou zloduch), korunovaná nesmyslným chováním hlavního hrdiny, který vždycky vleze někam, kam nemá, aby ho tam někdo bacil po hlavě a pak z toho zase zázračně vyváznul. A úplně nejhorší jsou hrdinovy vnitřní monology, kterými nás tvůrci seriálu obohacují, asi abychom nezapomněli, že "už zase jede v průseru" nebo že mu bylo jasné, že "by tam asi neměl chodit". Za jediné pozitivní vnímám, že nebýt Cirkusu Bukowsky, asi by nevzniknul Rapl.(24.1.2017)

První série je u konce a vypadá vše uzavřeně, další série nejspíš nabídne nové souvislosti. Tato řada neměla žádné výrazné zvraty, přesto děj byl od začátku silně nadprůměrný. Kriminálka, která si získá diváka svérázným detektivem Kunešem, který se zrovna pro smích nenarodil. Je smůla, že takových kriminálek nevídáme v TV více.(23.1.2017)

První seznámení s mistrem Kunešem, který předčí postavu Bukowského a musím přiznat, že hlavní hrdina mi vůbec nesedl. Zápletka je docela banální a točí se kolem zavražděné dívky. Celá série je dosti předvidatelná, zdlouhavá a vešla by se do poloviny dílů. Na televizní produkci určitě nadstandardní počin, jen to chtělo větší propracovanost.......6/10(1.3.2017)

Ale jo, na české poměry to celkem ušlo, jen bez toho sexu a nahých zadků bych se obešla.(6.2.2018)

• - Natáčelo se v Mořině, Děčíně, Štěchovicích, Praze Malešicích, Dejvicích, Žižkově, Spálené ulici, Starém Městě, Dětském centru při FTN v Krči. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)

• - Vůz drogového dealera je ceněný americký veterán Chevrolet Corvette C3, který se vyráběl mezi lety 1968-1982. Tento automobil má několik zajímavostí. K pohonu slouží výhradně osmiválcový zážehový motor, a to v několika verzích objemu od 5,0 do 7,4 litru, s klasickými spádovými karburátory nebo mechanickým vstřikováním paliva. Motor je uložen vpředu podélně a pohání výhradně zadní nápravu, skrze několik variant převodovek (vždy tří- a čtyřstupňové převodovky buď manuální, nebo automatické s hydrodynamickým měničem). Karoserie vozu je laminátová, s odnímatelnými střešními panely (tzv. "targa"). Vůz nemá klasické víko zavazadlového prostoru vzadu, ale vyklápí se zadní šikmé sklo, pod které se případně dají uložit sundané střešní panely. Vozidlo v seriálu je opatřeno speciální chromovou samolepící folií po celé ploše karoserie. [Zdroj: Wikipedia.org] (Rudy_742)

• - Natáčelo se v Lovosicích, Lhotce nad Labem, Petrově u Prahy, Děčíně, Praze Libni a na Masarykově nádraží. [Zdroj: Filmovamista.cz] (M.B)