Kdybych nedávno neviděl jeden díl RAPLU, který se mi docela líbil a zaujala mě jeho zápletka, asi bych tohoto jeho předchůdce přešel bez povšimnutí. Chtěl jsem dát Kunešovi ale šanci. Ten tu sice nedostal moc prostoru, ale i tak si zatím nemyslím, že by tohle mělo být v červených číslech. První díl moc velkou díru do světa neudělal, vlastně kromě závěrečných tří minut a pěkné Mariky Šoposké moc zajímavé a nevšední podívané nenabídl. Kvalitní podívanou si představuji jinak. Tohle byl zatím obyčejný průměr, ale ještě tomu dám šanci…(12.3.2019)

Kamera pekná, ale na prvú epizódu je to dosť slabé. Herci zaujímaví, no ich postavy ešte nie sú veľmi rozvinuté, aby mali čo hrať. Námet sa poriadne nerozvinul, nie je sa veľmi čoho chytiť, ďalšie kroky vyšetrovania asi budú dielom náhody alebo pomôžu páchatelia, ktorí sa budú snažiť zbytočne veci tutlať.(5.1.2020)

Bokowsky mi utekl a Rapla jsem viděl dříve. Nyní to napravuji... První díl zdařilý a umí navnadit na seriál.(10.1.2018)

Ukázka toho, že když se to má srát, tak pořádně.(22.1.2017)

"Ten DJ vypadal jako nepovedenej výsledek genovýho inženýŕství. Kříženec orangutana s ježkem." Některé úvahy Bukowského vnitřního hlasu mě pobavily a jiné zase ne. Navíc mě moc nebavilo to cirkusové prostředí, i když Luka s Vesnou rozhodně měli něco do sebe. A jelikož nejsem fandou špatných dní, tak jsem se nedokázal bavit ani tím, že Bukowský šlápl do každé hnědé slizké hmoty, kterou potkal, do čeho nešlápl, to mu spadlo na hlavu a když mu to nespadlo na hlavu, tak mu to alespoň poškodilo brzdy. Co mě však opravdu pobavilo, tak to bylo zbuzerování drzé pokladní a k další epizodě mě dovedla asi jen podivná snaha podnikatele Tichého ukončit vyšetřování úmrtí své dcery.(27.1.2017)

• - Natáčeno v těchto lokalitách - Praha (Senovážné náměstí, náměstí Jana Palacha, Vinohrady, Bubeneč, u Sparty, Spálená ulice), tábořiště Pikovice, dálnice D5 - Beroun, silnice mezi obcemi Srbsko - Hostim, most přes Berounku u Karlštejna, železniční trať kolem řeky Sázava u Hradišťka. [Zdroj: Filmovamista.cz]). (M.B)

• - Kuneš (Hynek Čermák) se dívá v televizi na seriál 30 případů majora Zemana (od r. 1974), konkrétně na epizodu Strach (1975). (M.B)