poster

Cirkus Bukowsky (TV seriál)

Krimi / Thriller / Road movie

Česko, 2013–2014, 10 h 25 min (Minutáž: 51–53 min)

Režie:

Jan Pachl

Scénář:

Jan Pachl

Kamera:

Marek Janda

Hrají:

Pavel Řezníček, Hynek Čermák, Marika Šoposká, Michal Dlouhý, Jaromír Hanzlík, Jan Vlasák, Bohumil Klepl, Predrag Bjelac, Nela Boudová, Vanda Hybnerová, Adéla Petřeková, Kristína Farkašová-Tormová, Karel Dobrý, Štěpán Benoni, Eva Kodešová, Rostislav Novák ml., Jakub Albrecht, Martin Sitta, Jakub Tlapák, Jiří Wohanka, Norbert Lichý, Matěj Hádek, Martin Hub, Alena Konopíková, Hynek Chmelař, Jana Pidrmanová, Šárka Vaculíková, Dana Marková, Ondřej Mataj, Alena Procházková, Teresa Branna, Jan Teplý ml., Klára Cibulková, Viktorie Budínská, Ondřej Malý, Dana Černá, Petr Buchta, Filip Čapka, Barbora Jánová, Barbora Mudrová, Veronika Khek Kubařová, Helga Čočková, Michal Gulyáš, Lukáš Jůza, Milan Duchek, Jiří Untermüller, Jiří Havel, Petr Pěknic, Lukáš Jurek, Barbora Mottlová, Petr Varga, Jan Řičař, Robin Sobek, Lenka Stolařová, Marie Kellnerová, Michael Otřísal, Tomáš Šolc, Kateřina Pechová, Petra Bojko, Jan Pachl, Alice Schinabeková, Vladimír Mrva, Pavel Krátký, Filip Menzel, Petra Pudová, Zuzana Dovalová, Zuzana Drdácká, Lukáš Buchar, Roman Bartoš, Miloš Čejchan, Tomáš Jeřábek, Rudolf Kinský, Antonie Talacková Barešová, Jakub Snochowski, Alexander Podolkhov, Roman Mrázik, Josef Pejchal, Ladislav Beran, Daniel Rous, Marie Spurná, Romana Goščíková, Martha Olšrová, David Friday, Miroslav Lhotka, Alan Kellner st., Dmitriy Lendyel, Marek Janda, Alan Kellner ml., Adam Vacula, Hynek Schneider, Pavel Cajzl, Michael Dymek, Petra Daněčková, Gabriela Černá, Kristián Pekar, Gabriela Vašková, Branislav Hesko, Denisa Chalupová, Ngo Trung Hai, Katarzyna Anna Byrtek, Lenka Daňková, Filip Trnka, Roman Zloch, Josef Kropáček, Vladimír Balvín, Marek Dobeš, Petra Vojtková, Jan Friedman
(další profese)

Komentáře uživatele SOLOM. k tomuto TV seriálu

 • Cirkus Bukowsky (TV seriál) (2013)
  ***

  Cirkus Bukowsky coby český kriminální seriál sliboval solidní podívanou – tedy alespoň co se ohlasů a vysokého hodnocení týče. Opak byl však pravdou – jde o obyčejný průměr, který stačí vidět jen jednou a za nějakou dobu si na něj ani nevzpomenu. Největší problém jsem měl s hlavním hrdinou, protože některé jiné postavy (Kuneš, Vesna, Lébl…) mi byli daleko sympatičtější a přesto právě ON dostal nejvíc prostoru – navíc přežil snad úplně všechno – že i Chuck Norris by měl co dělat, aby se mu vyrovnal – akorát ten by si nenechal dát tolikrát do držky. Nestor Bukowsky však zase ojel, co se dalo – a že se tu herečky opravdu moc nestyděly…Kuneš byl v pohodě – jasný lídr a už se těším na Rapla. Co se kvality obou sérií týče, tak ta byla velice vyrovnaná, nicméně velice průměrná. Obě obsahovaly spoustu dobrých momentů, slušnou atmosféru, vraždy, nahotu – několik vedlejších zápletek, ale i kupu nelogických prvků a scenáristických nesmyslů…Nicméně i tak se vážně těším na Rapla…(21.3.2019)

 • Série 1 (série) (2013)
  ***

  Tak žádný velký zázrak se nekonal. Tedy alespoň takový, jaký slibovalo celkem hodně slušné hodnocení v červených číslech. Očekával jsem tedy solidní krimi bombu, u které se posadím na prdel, ale opak byl pravdou. Cirkus Bukowsky – potažmo jeho první série mi přijde jako klasicky průměrný český seriál, který mi nabídl několik slušných momentů, jakžtakž snesitelnou atmosféru, pár nahých koziček a nikterak oslnivého hlavního hrdinu. Většinu plusových bodů získal polda – ožrala Kuneš, který se s ničím moc nesere, rád chlastá, zvrací a rozdává rány…Jakmile však na chvíli vyklidil pole, byla zábava ještě menší a jeho zmenšení prostoru bylo citelně znát. Hanzlík mi coby záporák moc nesedl – Dlouhý coby slizák jakžtakž – no a pěkná Marika Šoposká, alespoň potěšila jinak trošku smutné očka…Uvidíme, co přinese zbytek toho seriálu a zda se zvedne z průměru či nikoliv…(18.3.2019)

 • Epizoda 1 (S01E01) (epizoda) (2013)
  ***

  Kdybych nedávno neviděl jeden díl RAPLU, který se mi docela líbil a zaujala mě jeho zápletka, asi bych tohoto jeho předchůdce přešel bez povšimnutí. Chtěl jsem dát Kunešovi ale šanci. Ten tu sice nedostal moc prostoru, ale i tak si zatím nemyslím, že by tohle mělo být v červených číslech. První díl moc velkou díru do světa neudělal, vlastně kromě závěrečných tří minut a pěkné Mariky Šoposké moc zajímavé a nevšední podívané nenabídl. Kvalitní podívanou si představuji jinak. Tohle byl zatím obyčejný průměr, ale ještě tomu dám šanci…(12.3.2019)

 • Epizoda 2 (S01E02) (epizoda) (2013)
  ***

  Tak druhý díl byl přeci jenom akčnější a konečně to mělo i nějakou tu atmosféru, kterou by správná kriminálka měla mít. Bukowsky zasouvá – což je zřejmě jeho hlavní role a Kuneš chlastá, zvrací a rozdává rány – inu pěkně to mají rozdělené. Nicméně to pořád zůstává na průměrné kvalitě, která má do červených čísel pořád daleko. Jeden ale nikdy neví a třeba se to ještě zvedne do toho slibovaného a hlavně mnou očekávaného nadprůměru…(12.3.2019)

 • Epizoda 3 (S01E03) (epizoda) (2013)
  ***

  Tak zatím bych si řekl, že se v tomhle seriálu vše spíš stagnuje – tedy až na počet obnažených hereček. Co se zajímavosti zápletky týče, tak spíš zase krok zpátky, protože odsunutím Kuneše do léčebny, to postrádalo potřebnou šťávu. Bukowsky tak akorát klátí ženské, policejní šéf je pěkný tupec a Hanzlíkovi toho drsňáka moc nežeru. Dlouhý toho slizáka a zkorumpovaného fízla hraje vcelku obstojně, ale to je tak vše…(14.3.2019)

 • Epizoda 4 (S01E04) (epizoda) (2013)
  ***

  Není možná, tentokrát se tvůrci vysrali na kozy a nahotu a konečně vypotili i nějakou tu zajímavou atmosféru a akční chvilku. No a dokázali, že to umí – konečně!!! Logika tu sice hapruje, někteří aktéři se chovají jak debilové a hlavně hlavní hrdina Bukowsky, ale tak u něj se to dá snad i prominout, protože stejně hlavně myslí svým ocasem. A chci už konečně více Kuneše!!! Bez něj to není ono…(14.3.2019)

 • Epizoda 5 (S01E05) (epizoda) (2013)
  ***

  „Sláva“ no konečně je Kuneš zpátky a nevykukuje jen zpoza rohu. Přebírá otěže, dostává více prostoru a jede si to svoje. Teda už nechlastá, ale i tak je to mnohem lepší postava, než Nestor Bukowsky. Ten má zas plusový bod za „ojetí“ cirkusové fešandy (Marika Šoposká) – taky bych si dal říct…Atmosféra sice není bůhvíjak úžasná a skvělá, ale pořád si to drží slušný průměr. Jen by to už chtělo místo toho kecání a „šukání“ začít s nějakou pořádnou akcí – tak jako tomu bylo na vlakovém přejezdu…Podobných momentů je tu jak šafránu, přitom je to to nejlepší…(17.3.2019)

 • Epizoda 6 (S01E06) (epizoda) (2013)
  ***

  Tak tu máme naoko uzavření jedné kapitoly toho příběhu. Přece jenom došlo i na nějakou tu jakžtakž slušnou akci – na české poměry – no a mělo to i zajímavou atmosféru a „vyvrcholení“. Je jen velká škoda, že si tvůrci nedali více práce s charakteristikou jednotlivých postav, protože mě zatím baví opravdu jen ten Kuneš. Bukowsky je ocas a být po mém, tak to tímhle dílem raději celé uzavřu. Záporné postavy jsou na věčnosti, Vesna už své ženské zbraně ukázala… Ale co už, máme před sebou ještě jednu sérii…(17.3.2019)

 • Série 2 (série) (2014)
  ***

  Druhá série začala mnohem zajímavěji než tak první, ale nakonec ani ona nevybočila z obyčejného průměru. Navíc tu bylo více nelogických kopanců a zvláštních scenáristických nápadů – které by v reálu neuspěli ani náhodou. Kuneš i Lébl dostali mnohem více prostoru, takže vše nezbylo jen na Bukowskym, který mi coby hlavní postava nebyl zrovna dvakrát sympatický. Jo ojel, co se dalo, ale jinak měl z prdele kliku, že to vůbec přežil až do závěrečných titulků…Prostě průměr(21.3.2019)

 • Epizoda 1 (S02E01) (epizoda) (2014)
  ***

  Od druhé série očekávám nový svěží vítr a důkaz toho, proč tolik lidí dostalo tento seriál do červených čísel. První díl (potažmo už sedmý) sice přesvědčit nedokázal – nicméně si udržel standart průměru, který se táhne napříč celým seriálem. Máme tu novou zápletku s vyšinutým vrahem a postupné rozplétání jak to tedy s tím Bukowskym bylo a je – kdo a proč mu tedy šlape na paty, když hlavní podezřelí jsou už mrtví. Vánoční atmosféra tomu moc nepomohla, nicméně skleněný – ručně broušený vibrátor alespoň pobavil, stejně jako Vesniny kozičky…Doufám, že Kuneš tomu dodá pořádnou šťávu, vražd bude přibývat a atmosféra půjde ještě nahoru. Ale jo, slušných 60% - rozhodně mě to zaujalo víc, než polovina první série…(19.3.2019)

 • Epizoda 2 (S02E02) (epizoda) (2014)
  ***

  Výbuch plechové maringotky roztočil další kolotoč a „zapeklitá“ situace nedá Kunešovi spát, stejně jako profi vrah z metra. Scénáristický nápad není zas až tak špatný, nicméně celá ta omáčka okolo prostě postrádá potřebnou šťávu. Když už se objeví slušná akce a atmosféra, vzápětí nastupují nudné pasáže, které vše zase srážejí zpátky. Bukowsky je prostě kus ocasa – co sice rád zasouvá a přestože je „študovaný“ – je blbý až to bolí a dostává se z jednoho průseru do druhého. Má však zkurvené štěstí se ze všeho vylízat, že by mu nejen záviděl…Uvidíme, co nás čeká za hranicemi a já hlavně pořád tak nějak doufám, že to Kuneš pořádně rozbalí – bez chlastu není prostě ve své kůži…(19.3.2019)

 • Epizoda 3 (S02E03) (epizoda) (2014)
  ***

  Až příliš brzy je nám poodhaleno, kdo stojí v pozadí…Takže jediné na co se můžeme těšit je dopadení vraha. Tady se scénárista a režisér v jedné osobě nechal trošku unést. Ty odbočky v příběhu jsou sice zajímavé, ale už teď se cítím dost ochuzen o finální rozuzlení. Nicméně jsem zvědavý, jak se to celé vyvrbí i když už asi tuším…Bukowsky se vydává na chladný sever a tentokrát se mi jeho osa líbila i díky poblázněným aktivistům. Kuneš a „Benoni“ si ještě s podsvětím jistě užijí svoje. I tak je to však celé jen průměr, stejně jako dosavadní zbytek seriálu…(19.3.2019)

 • Epizoda 4 (S02E04) (epizoda) (2014)
  ***

  Kdybych byl nájemným zabijákem, nechal bych si prachy na vraždu dovést ke svému baráku, když si nejsem jistý, jestli to není bouda? Kdybych byl polda vyšetřující vraždu, který chystá léčku na vraha a sám na sebe objedná vraždu – v zrcátku vidím, že mě někdo sleduje a přesto dovezu své dítě k baráku, kde bydlí i se svou matkou… ale hovno – v obou případech bych musel být úplný retard, nebo naprosto jeblý scénárista…No a o tom to je…Tento seriál není špatný, má dobré i hodně dobré momenty, ale má v sobě i řadu naprostých kokotin, které mě na něm serou po celou jeho dobu. I to je důvod, proč odmítám pochopit, že většina lidí (diváků) tohle hodnotí jako nadprůměrnou záležitost…(20.3.2019)

 • Epizoda 5 (S02E05) (epizoda) (2014)
  ***

  Tak už i Kuneš si „štrejchnul“ – no to je paráda…Pomalu ale jistě se blížíme do velkého finále případ Bukowsky – Tichá…Podezřelých je stále dost, nicméně pozornější už jistě tuší, kdo za tím vším stojí a hlavně sám tvůrce nám dal dost indicií i přímých vodítek během posledních dílů. Popravdě se už docela těším, až celý tenhle průměrný Cirkus skončí a přesunu se na Rapla…(20.3.2019)

 • Epizoda 6 (S02E06) (epizoda) (2014)
  ***

  No a máme to slavnostně za sebou. Teda hlavně Bukowsky, kolem kterého umírali lidi jak na běžícím páse – on sám přežil několikrát jen „zázrakem“…Poslední díl nebyl špatný, ale ani on nikterak nevybočil z průměru celého seriálu. Jen ten konec mohli udělat trošku důvěryhodnější, ale tak co, alespoň si udělali prdel z policajtů…Kuneš vše nakonec vyřešil a tak už se můžeme těšit, do čeho se namočí příště…A žili šťastně až do smrti…(21.3.2019)