Green Street 3: Rváči nikdy nezlomení

• Velká Británie Green Street 3: Never Back Down (více)
Trailer

Je to už štrnásť rokov, čo Danny (Scott Adkins) opustil prostredie futbalových chuligánov. Jedného večera sa po prijatí hovoru dozvedá, že jeho mladší brat Joey (Billy Cook), ktorý sa rozhodol pokračovať v jeho šľapajách, bol zabitý. Aby bývalý vodca chuligánov zistil totožnosť jeho vraha, vykonal na ňom pomstu a prinavrátil zašlú slávu firme Green Street Elite (GSE), vráti sa do jej čela a znova vstúpi do sveta hooligans, kde sa však pravidlá za ten čas zmenili. (Sufferer)

Trailer

castor

V baru plném vylízaných fanatiků a ožralů pracuje ta největší kočka Londýna, která se pochopitelně zakouká do staronového frajera, který chce pomstít smrt svého bratra. Klišé se kupí, na Hooligans s Elijahem Woodem si takřka nevzpomenete. Proč? Protože drama z roku 2006 nebylo postavené na násilí, ale sázelo na přehodnocování životních postojů, sounáležitost, vztahy, přátelství. Navíc lákalo na drásavou a intenzivní atmosféru. Tentokrát jsou motivace jednotlivých postav hodně sporné až triviální, vztahy mezi nimi pak vykreslené se spletitostí dětského puzzle o dvaceti dílcích. Dialogy v dramatických momentech tahají za uši, postavy se při různých zvratech chovají ve stylu „tys mi vzal hračku“. Holt pár dobře mířených kopanců ještě jaro nedělá. ()

Flipnic

Novej Adkins!! Je to teda takový nezvyklý, ale od poloviny je to prostě jedna "street-fight" mlata, přišlo mi to jako taková oslava Van Dammovek ... Adkins sice nepředvede ty svoje šílenosti (sice předvede v tělocvičně kámošům, je to tam ... ale v boji moc ne ...), ale skvěle hraje, je to prostě nasranej týpek, sympaťák, sbalí nááádhernou holku, a ta gorila, kterou musí složit, to mi připomínalo Tong Poa nebo v Leonovi tu gorilu (André the Giant) ... hustě adrenalinovej flick ... ;-) ()

verbal

Jste li citlivý a kultivovaný intelektuál, co si dvakrát týdně prostě musí s „Vesthem pyčo!“ na rtech minimálně kopnout do nějakého podobně smýšlejícího, kulturního a inteligentního müslitele, nesmíte se divit, když se najde nějaké stejně vypatlané, agresivní hovado, co vám s gustem a bez mrknutí oka rozšlape hlavu. Váš vyteplený bratr pak musí sebrat všechny homosíly, aby vás pomstil. Vědět předem, že film pojednává o drsném kataristovi, kterého hraje žužu transvestití princezna, co vytrénuje partičku čtyřicetiletých, otylých fotrů, aby vyhráli kung-fu ligu anglických roudís, vypálím ho na CD-CIGÁNA a pustím akorát z okna. Takhle však musím překvapivě konstatovat, že kromě toho, že mi Scott Asskins zase dráždil svou přítomností konečník a mnohem více by mu slušely role, kde by oblečený v šatech sexy komorné a chlupatou štětkou na prach v ruce hrál třeba drsného vyhazovače na swingrspárty análních dobrodruhů, se jedná o příjemně, staromilsky klišovitý a zábavný krosouvr mezi arénovkou a hovadím fanděním! Až jsem z toho dostal zase chuť zrušit před Bazalama nějakému zkurvenému sparťanovi s ovarovým krkem zubní kartu jako v dobách, kdy jsem ještě býval mladý a neklidný knihomol. ()

kulyk

Chvilkami jsem si měřil teplotu, jestli náhodou trošku nezáchvatuji ze třiačtyřicítek, nakonec jsem však dorazil k závěru, že je již nějaký moment po mně a v podzemí mi to sčítají za všechny ženy, kterým jsem utrhal křidýlka. A za nebohé, mnou ocizoložněné mouchy. Thymolinový klon z Eflekova rektálního vředu přichází odněkud, kde dělal jakousi dobu něco, zpět do hrůz Británie, aby vedl ostatní západošunkaře v jejich vypouštění bublin. A snaze o podrcení příznivců nekopálistů z Millwalu, samozřejmě. Sakra, ještě cigibrat mu zdechl, málem bych opomněl. A spoilerujme dále. V báru se vyzubí na buchtu, která by v podmínkách ostrovních zrůd aspirovala přinejmenším na miss hrabství, ta mu nečekaně podlehne (byť s kucima z firmy jinak zásadně neprcá, že), tlupu vyžraných stavebních dělníků donutí po prochlastaných nocích vyklusávat maratony a z nudy rozbije policejní mafii. Film má patu narvanou do hlavy, či přinejmenším do prdele. U Zelené ulice tripl: nikdy se už nevracej, downe, se snad nemůže pobavit ani podprůměrně (dokonce i v rámci kmene) inteligentní huligent z Ostravy. Hvězdička za vykozenou Kejsy v kanafasu. ()

Hitman_47

Strašně blbej film, který se bere až brutálně moc vážně, a taky těžce nevyužitý Adkins, který tu většinu stopáže jen hraje ... a když už náhodou má něco skopat, tak dojede na naprosto neschopného režiséra, který všechny bitky (a že jich je tu opravdu málo) neschopně až prasácky stříhá jak ďas, anebo jen stupidně dává zpomalovačky (mimochodem, choreo taky stojí za vyližpiču... jen pro pořádek). Pokud máte rádi Adkinse, který rozdává neuvěřitelnym způsobem rány, kam se podívá, tak se této zasrané nudě raději vyhněte obrovskym obloukem. ()

• Za bojovou choreografiou stojí Joey Ansah, ktorý vo filme stvárnil postavu Victora. (Sufferer)