Green Street 3: Rváči nikdy nezlomení

Green Street 3: Never Back Down

Green Street Hooligans: Underground

Akční / Drama

Velká Británie, 2013, 82 min

No bijec Scott Adkins by si zasloužil určitě akčňáky z poněkud lepší choreografií aby vynikli víc jeho schopnosti. O nějakým odkazu na hooligans se tu moc mluvit nedá krom toho, že z chuligánů udělali zápasníky. Takže tak, ale je pravda, že na některý ty bitky se kouká celkem dobře. Udílím průměrných 55%(24.11.2013)

• viperDavid

Tak jo no, jednou jsem měl holku. Byla krásná, milá, sexy. Její prsa a postava byla výstavní, ale když na to došlo, bylo to jak přejíždět vlak. Asi tak na mě působyli bitky ala Scott Adkins. Luxustní Boyka, šel do tří béčkového filmu a místo kopanců do krku to bylo jako komance do meruny. Těžká ztráta.(19.3.2017)

|50%| No, tak je to za mnou. A co jsem vlastně od tohoto britského béčka čekal ? Rozhodně ani nevím do čeho jsem se pouštěl. Jednoznačně jsem byl zvědavý na mého oblíbeného Adkinse, kterého poslední dobou dost hltám. Třeba jeho filmy Neporazitelný 2,3 nebo Ninja (už aby vyšel druhý Ninja). Jeho bojové umění mě baví, opravdu je to neskutečný borec co předvádí neskutečný kousky. Takže nyní k filmu. Rád bych zmínil jednu věc a to takovou, že předchozí filmy z roku 2005 a 2009 jsem neviděl. Což ale není žádná chyba si myslím, páč toto je samostatný film. Takže celkový koncept, příběh a hned jak to vychází z názvu Hooligans - tak opravdu tyhle blbce, fanoušky - vlastně ne fanoušky, kteří se perou jenom páč jsou to vychlastalé hovada, tak to fakt nemusím. Takže jsem se obával, že to budu hodnotit mnohem hůř. Celkově mě ten příběh a to dění těch Holligans docela zaujalo - to celé mě docela chytlo, ikdyž je vše provedeno v takovém jemném provedení. Pouliční bitky těchto cvoků - to vše by mělo být pojato pokud možno reálněji, tvrději a ono to ani tak na mě tvrdě a krvavě nezapůsobilo. Nějaká možná jedna scéna byla surovější, ale to je tak celé k tomuto aspektu. Dále mě trochu zarazilo, že Adkins zde byl vzhledem k svému bojovému umění dost nevyužit. Myslím to tak, že nepoužíval své obvyklé, skvělé chvaty. Ale přesto se pral dobře a dost dobrých chvatl zde bylo. Jenže zde bylo do oka bijící, že mu to tvůrci neumožnily. Finální bitva Adkinse proti hlavnímu protivníkovi byla dobrá, celkem slušné chvaty, ale bylo to takové až moc jednoduché pro Adkinse, moc hvězdý konec. Co se týče tréningu, kdy Adkins ostatní trénoval, na pouliční bitky, tak to bylo místy dobré, místy méně záživné. Film se mi začínal dost líbit, ale pak jsem si uvědomil, že tomu dost chybí a že je to takové obyčejné. Hlavně ke konci. Na to, že jsem se toho tolik obával to dopadlo obstojně, ale mohlo to dopadnout mnohem lépe. Přidat reálnou brutalitu, dovolit Adkinsovi aby se předvedl v plném lesku co se týče jeho bojového umění, přidat pár dramatických scén a bylo by to. Hudba dopadla celkem dobře, dala se hezky poclouchat, nic zázračného, ale šlo to. Herecké obsazení je rozporuplné, někdo lepší, někdo horší. Adkins splnil svůj klasický standart a tak dále. Celkově vidím pouze čistý průměr. Nějak mě film nenadchnul, ale taky mě nějak neurazil a na to jak jsem se tohoto tématu bál, tak to dopadlo ještě docela nadějně. Nadějně píši ? No, nevyužitý potenciál zde přímo čišel ! A to je ta největší chyba filmu. Určité nelogičnosti se zde najdou, ale jak říkám, nějak mě nic neurazilo, tak jako jednohubka to na jedno shlédnutí určitě svým způsobem zabaví. Nemám nic co bych k tomu dodával.(9.11.2013)

Keďže hlavnú úlohu hral Adkins, myslel som si, že to bude viac MMA ladené. A nie. Súbojov bolo síce viac, aj celkovo scenár bol ladený na tréning a boje ako na footbal a taký ten street fight, ktorý sme mali možnosť vidieť v predchádzajúcich dieloch, ale nebol to až taký prúser. Hooligans prešli do podzemia, už to nie sú súboje za bieleho dňa na ulici, s palicami, flaškami a nožmi. Už sú to organizované súboje, kde zápasníci jednoducho majú natrénované, vedia do čoho idú a patrične si to užívajú. Z tohot pohľadu film priniesol veľa. Z pohľadu predchádzajúcich dielov ho asi fanúšikovia zavrhnú. Fighty neboli zlé. V kútiku duše som dúfal, že nechajú Scottovi voľnú ruku, alebo nohu, nech im ukáže, ako sa kope. Takto to bol box s prvkami zápasu a zopár kopmi. Pôsobilo to tak, že je to o stupeň lepšie ako pouličné súboje. Čo sa týka scenára, klasika. Pomstiť smrť brata, rozkopať všetkých a dostať vraha. Zvrat ku koncu som nečakal, ten ma prekvapil. Výpravovo slabé, neustále slov - motiony po čase začnú liesť na nervy. Adkins trochu v útle čo sa týka súbojov a hrať tam tiež nemal veľmi čo. Prekvapil ma Joey Ansah, dúfam, že o ňom ešte budeme počuť. Zhrnutie : celkom slušný film, aj keď na svojích predchodcom nemá. 3 z 5(29.10.2013)

Tak mě Green Street 3 mile překvapil. Je to samostatnej film, kterej nenavazuje na původní Hooligans. Naopak si jde svou cestou a místo čistých pouličních bitek jsou zde zápasy v pětičlených týmech. Adkins není tak ultimátní řezník a dostane i pěknou nakládačku. Choreografie je pěkná, i když zdaleka nevyužívá Scottův potenciál. Souboje mohly být i delší, hlavně v části, kdy tým bojuje v lize z posledního místa. Jinak obsazení v pořádku (barmanka parádní :D) a celkem jsem i týmu fandil. Příběh je jednoduchej, bez nějakých zvratů. Hudba taky pěkně dokresluje atmosféru. Přemýšlel jsem dokonce i o plným počtu zvězd, ale zatím dávám 85% :)(27.11.2013)

• - Za bojovou choreografiou stojí Joey Ansah, ktorý vo filme stvárnil postavu Victora. (Sufferer)