Bez kormidla

Rudderless

Komedie / Drama / Hudební

USA, 2014, 105 min

-4* rozhodně zajímavý a netradiční film, který jen tak v americké produkci nenajdete a proto na něj narazíte jen na nezávislých festivalech. Přiznám se, že mi dlouho trvalo než jsem se k němu odhodlal, protože jsem čekal sentimentální příběh, který bude z nás ždímat emoce. Toho se nedočkáte a za to narazíte na jiné nečekané překvapení. V průběhu sledování zral jako víno a na konci si rozhodně své 4 hvězdy zaslouží. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: 2 (3*MAX) ](2.3.2018)

Miluju malý filmy. A tenhle (protože jsem vůbec netušil do čeho jdu) mě dokázal v průběhu sledování rozesmutnit, nadchnout, rozveselit i uzemnit. Jsem rád, že blockbustery vydělávají hodně peněz. Umožní to natáčet tyhle krásný filmečky.(4.11.2015)

Vlastně se jedná o poměrně malý film ze života jednoho obyčejného člověka, který je součástí tohoto světa, stejně tak jako já nebo i ten, kdo zrovna čte tento komentář. Každopádně právě ta lidskost, se kterou William H. Macy natočil tento film, dělá z tohoto filmu zasloužený unikát. Hudba je naprosto parádní a Billy Crudup spolu s Milesem Heizerem se v něm vysloveně předvádí. Nečekané mini role v podání Laurence Fishburna a nebo samotného Macyho pak zaručeně udělají radost. Pro mě osobně je pak hodně fajn vidět, že v americkém filmu si v americkém baru chce někdo konečně také objednat pšeničné pivo. Billy Crudup má velkej palec nahoru. Pochopil, že se po něm dá líp nalejt, jak po klasickým Budu Light. A možná mu i chutná, to už nám nevysvětlil. Co nám ale vysvětlil, tak jeho život po smrti svého syna. A závěrečnou scénou přidal korunu, která za jeho dosavadním životem vytvořila pořádně tlustou čáru. A byla radost tak vypjatý závěr sledovat. Přirovnal bych to třeba k Whiplash a kvůli němu jsem pomalu nemohl ani spát, jak jsem byl pln emocí. Tady to vidím podobně.(17.7.2015)

Tomu si říká dokonalý přenos smutku na diváka. Konec, to poslední gesto co Sam udělal, to mě rozebralo. Člověk si říká, že kolik toho ještě snese, ale Samovi teda naložil trojitou porci, neumím si představit, kolik smutku, beznaděje a bolesti musel prožívat a s čím vším se musel vyrovnovávat.(11.3.2016)

Na režijní a scénáristickou prvotinu Williama H.Macho to rozhodně nebylo špatné, dokonce se tam sám objeví. Já mám tuhle muziku ráda, tak nevidím důvod, proč bych to měla potopit jen kvůli některým prkotinám a příliš bombóznímu konci, ale vzápětí to Sam vyrovnal posledním songem.(22.5.2015)

Zde podle mého názoru silně podceněný film. Pěkná muzika, zajímavý, značně originální příběh, zajímavá prostředí, příjemný závěr. Miles Heizer pro mne byl pozitivní objev.(3.5.2015)

• sochoking

Myšlienka filmu bola celkom zaujímavá, ale v podaní bandy nesympatických hercov a za doprovodu neuveriteľných sračiek, ktoré sa nedali ani počúvať, bolo veľkým utrpením pre mňa toto zvládnuť až do konca! ( Hlavne, ked' sa pri hraní tých shitov tvárili bohovsky happy! ) Musel som si siahnuť až na dno svojho majstrovského kung- fu drilu trpezlivosti, aby som Mejsyho s týmto jeho kúskom neposlal do úplných hovien. Neurobil som to len kôli jednej veci: poslednej skladbe, ktorú zahral Sam na konci filmu...(15.10.2014)

Nebýt toho, že jsem k tomuto filmu přišla skrz profil Seleny Gomez (která má však v tomto filmu pouze malou roli), tak bych ho nejspíš nikdy neviděla. A byla by to velká škoda. Je to hezký a velmi lidský film, který hýří množstvím různých emocí. Bezmoc, beznaděj a nemizící stín smrti vs. radost z hudby, přátelství a nová naděje do života. Konečné vyznění rozhodně není negativní, právě naopak. Líbilo se mi, že přes závažnost tématu je snímek svěží, energický a místy i úsměvný. ~(4,0)~(20.4.2016)

Mne úplne stačil ten skvelý soundtrack, výborní Crudup s Yelchinom a zaujímavý príbeh jedného nešťastného otca, aby som si film užila. Páčilo sa mi veľmi.(17.7.2015)

• rikitiki

Film by to byl průměrný, ale do podprůměru ho u mě strhává to, že se vydává tou nejlacinější, nejprošlapanější cestou plnou klišé. Na tomhle filmu není vůbec nic překvapivého. Od prvního setkání zlomeného muže a nadšeného mladíka, který netuší, jakou zátěž si s sebou muž vleče, se dá dopředu uhodnout snad každá scéna. Scenáristická lenost nebo nemohoucnost táhnou snímek dolů jako loď s probořeným kýlem. Tou laciností je to totiž falešné.(19.2.2018)

Námět byl natolik zajímavý, že bych snad i oželel menší důraz na hudbu (ne, že by nebyla super!) a větší na pocity matky a otce. Přesto mám poměrně silný dojem z filmu a divím se, že je tak podceněný, respektive, že si nenašel více diváků.(1.7.2016)

CITÁT - Já tu školu platím, tak se ulej.......... Celkem se to táhne a po půl hodina, nějaké, hudby a litrech chlastu jsem se celkem nudil. CITÁT - Dobrou noc.......... Moc zase nad smrtí svého syna netruchlí, prostě jen chlastá a využívá jeho hudbu, aby se mohl zase opít. CITÁT - Je to nechutný..........(7.6.2015)

Mám ráda tuhle americkou nezávislou scénu. A tohle je pěkný kopanec a zároveň neuvěřitelné pohlazení pro duši.(8.9.2017)

Pro mne to byl super zážitek, už jenom z toho důvodu, že jsem neměla ani potuchu do čeho jdu. Velmi citlivě a příjemně natočené drama o pochopení nepochopitelného absurdního činu a vyrovnávání se s ním.(1.9.2015)

Feel good movie o tom, ze ked sa vam stane zivotna tragedia, tak sa z toho vyspievajte a bude vam lepsie. Ja na spev nie som, takze mi to az tak nesadlo, ale je to pekny film a kto si rad zaspieva, tak bude pravdepodobne z tohto filmu nadseny.(13.6.2015)

• italka63

Velmi mě to nebavilo a hlavní postavě otce jsem nevěřila nic, vůbec ničím mě nedokázal přesvědčit, Miles Heizer mě nesednul a hudba moc taky ne, škoda.(30.12.2018)

Tenhle snímek si zaslouží mnohem větší pozornost. Ač malý tak velký obsahem. Billy Crudup se musí vyrovnat se smrtí svého syna. Jak už to bývá tak nejlepší společník je alkohol. Po dvou letech se k němu dostanou nějaké jeho věci včetně demo nahrávek. Rozhodne se jednu zahrát v místním baru a tím se mu začne měnit život. To by, ale bylo lehké. Život bývá komplikovanější a jak už to bývá tak mi lidi víme přesně co je správné a co ne. Prostě kecat někomu do života místo se ho snažit nějak pochopit je jednodušší. Herecky hodně slušné, moc potěšil Laurence Fishburne. Ač malá rolička tak on z ní udělal velkou. Více takových lidí jako hrál. Nádherné písničky. Není nad čím přemýšlet, tohle je za jasných 10/10. Díky Williame za tenhle silný zážitek.(2.4.2018)

Po dlhej dobe, veľmi dobrý hudobný film. Soundtrack fakt vydarený, aj celý ten príbeh, do ktorého je hudobná kariéra sympatického Sama zasadená. Za prvotným zdaním Samovej depresie sa napokon skrýval oveľa silnejší osud ako som pôvodne očakával. A keď so zápletky vstupuje Quentin, tak sa naplno rozbehol aj hudobný potenciál celého filmu. Kvalita! Ale bolo mi dosť ľúto všetkých tých osudov postáv v tejto dráme. Akurát tá Selena Gomez nemusela byť (k nej cítim akúsi prirodzenú averziu). Ale inak dobré, veľmi dobré!(19.11.2015)

• slunicko2

Unylá prérijní romance. 1) 46letý Billy Crudop (otec Sam) zpívá a hraje na kytaru docela pěkně, stejně jako 25letý Anton Yelchin (kytarista Quentin, který se snaží přimět Sama k veřejnému vystupování) a celá skupina Rudderless. Písničky jsou jednoduché, příjemné a odpovídají náladě zemědělské Země červených lidí. 2) 64letý William H. Macy (vlastník baru Trill) spolupracoval na scénáři, na produkci a po čtrnáctileté přestávce se podruhé v životě chopil i režisérské taktovky. 3) První hodina snímku je hrozně pomalá, všechno se táhne, jako kdybych šel tou oklahomskou prérií pěšky a sám. Zbylých svižnějších 45 minut to už nespraví. 4) Spoiler. Film se vůbec nezabývá tím, co Josh (Samův syn) udělal a proč to udělal. Chápu, že režisér se soustředil na prožitky otce, ale mně to tam prostě chybí. 5) Vlastně se mi nejvíc líbil bar Trill, kam můžete jen tak přijít s kytarou a první, co vám tam řeknou, je, abyste zapsali do notesu, co budete hrát.(19.4.2015)

Hudebnímu dramatu "Rudderless" rozhodně nelze upřít nezajímavost tématu.. Vzdáleně i připomíná novější filmový počin „Beautiful Boy“.. Příběh se nezaměřuje tragédii syna, ale zkoumá následné zpracování rány osudu jeho otcem.. Mrzí mě, že se děj víc nezaměřuje na přerod hlavního hrdiny z úspěšného kariéristy na podřadného alkoholika.. Hudba byla výborná, herci podávali slušný výkon, ale celkově mě prostě příběh nedokázal "zasáhnout".. Klouzal po povrchu a vlastně jsem neměla ani jednu postavu ráda.. Nedokázaly mne prostě dojmout..(10.2.2019)

Me se to libilo, řekl bych,ze docela povedenej beckovej film a docela dobra muzika.....nenudil jsem se,dal u toho brcko , tri pivka a pohoda.(11.8.2015)

<< předchozí 1 2 3 4 5