Bez kormidla

Rudderless

Komedie / Drama / Hudební

USA, 2014, 105 min

Ano je to tak, hudba dokáže člověka povznést když je šťastný, ale dokáže také pohladit a povzbudit, když je člověk na dně. Alespoň u mě to tak funguje. A hudba hraje důležitou roli i v tomto filmu. Na začátku je obrovská tragédie, jejíž detaily jsou divákovi servírovány postupně během filmu. Mezi tím hraje hudba a té je tu dost. Mému rockerskému uchu sice nelahodící, ale já jsem tolerantní člověk. Každopádně teď už nebudu mít rád Williama H. Macyho jen za Fargo nebo za nesnesitelného Franka z Shameless, ale i za tento silný a neotřelý příběh.(11.3.2016)

Malej film o tom, kterak se otec vyrovnává se smrtí syna, kterej se stal obětí střelby na půdě univerzitní knihovny. Jediný co mu po něm zbylo, bylo písničky, které syn složil. Film režíruje debutující herec William H. Macy, který se obtížné látky zhostil statečně. V jedné z vedlejších rolí, co by talentovaný kytarista, září Anton Yelchin. p.s. Soundtrack je bez přehánění skvělej.(13.9.2016)

pěkné(17.9.2015)

billy crudup...aneb potvrzení toho, že všechno je jen o prostoru, kterej dostanete(13.9.2016)

Excelentní! Sice s tím mám pár problémů (nedotažené postavy Gomez a Yelchina), ale Billy Crudup je naprosto přesný a ten soundtrack... 9/10(7.10.2016)

Pôvodne som nemal v úmysle ohodnotiť film najvyšším počtom, ale film dolieha v hlave a núti premýšľať aj po pár dňoch... A hudba bola fajn...(4.5.2017)

Silné téma solidně uchopené a zpracované, výborně obsazené, chytlavá muzika (i když ji tam je na můj vkus až moc). Super!(25.11.2017)

• dogma97

Billy Crudup (Sam) s vousy je sympaťák. Nosná základní zápletka. Pěkná muzika (akustické verze). Všechny tyto klady hravě přebíjí plytké až kýčovité zpracování a herectví Antona Yelchina (Quentin), který je na pár facek.(23.4.2015)

Pohodovka, ktora dokonca bavi. Mne sa hudba pacila.(16.7.2015)

Tohle je kousek, který stojí za to. Stojí za vidění, je skvělý k poslechu a co Vám doporučuji s ním udělat: prociťte ho. Naprosto, splyňte s ním. Občas je to to jediné co nám ukazuje, že žijeme, že jsme živí, že stojíme na svých vlastních nohách. Překvapí nás to, najednou víme, proč dýcháme, je to ono. Je to pro mě tak skvělé, že nebýt naprostého uhranutí z hudby, nechala bych se unést až k slzám.(16.12.2015)

Příjemný feel good malý film. Na pilu se netlačí nijak přehnaně, postavy se nechovají hystericky, takže to v kombinaci se sympatickým obsazením a řadou poměrně divácky vděčných scén, nebyla nějaká typicky přeslazená limonádička. Na druhou stranu, takový Love Song byl hravější, živější, a nepůsobil tolik televizně. Jinak ale naprosto OK.(7.2.2016)

Úžasné překvapení!!!!!(2.9.2017)

Tenhle film je tak malý, že ho možná přehlídnete, jenže příběh je tak silný, že ho nemusíte vůbec pobrat. A bohužel se to může stát každému z nás a neuděláte s tím vůbec nic! Ve filmu dostanete takovou sodu pocitů, která s Vámi tak zamává, že se začnete vlastně stydět jak jste dokazali být někdy tak jednoznačně přímočarý, když pravda má hned několik stran, barev a pocitů. Ovšem důležitý je, že z mnoha věcí nás vytáhne nebo zatáhne hudba. Je to lék na veškeré bolístky i radosti. Stejně tak i tenhle film po celou dobu provází hudba díky příběhu o jednom klukovi co napsal silný texty, který zpívá jeho táta. Ovšem celý příběh je jak pomeranč, pomalu odlupujete slupku za slupkou až se dostanete k jádru věci a TA! Ta Vás jednoznačně posadí na zadek! Za mě velmi milé překvapení, že tak malý film dokáže vykouzlit něco, co každý druhý film v distrubuci kin nemá ani v titulkách, a to včetně kamery i herců jako Billy Crudup a Anton Yelchin a otázkou zůstává jestli známe svoje děti? Emotikona like(26.4.2016)

Pěkně s lehkostí odvyprávěný příběh o lidském trápení.(31.3.2018)

celkem průměrný film, kterému by dost prospělo, kdyby pracoval s poslouchatelnější muzikou. Dost mě pobavila bývalá Joshova přítelkyně, která buhví proč považovala Samovu produkci za rock. Já tomu říkám těžko stravitelné americké country, až snad na jednu výjimku v závěru filmu. Samotný příběh ani herecké výkony nebyly tak zlé a dalo se na to koukat.(4.5.2015)

Jednoduchá hudba, vhodná do malých amerických barů. Joshův tatík se propil k úspěšnému zakončení příběhu.(5.7.2015)

Taktne povedané: bol to nenáročný film. Úprimne povedané: bolo to nemastné - neslané, film o emóciách bez emócií, bez šoku. Pointu to malo, ale tú tak zamaskovali, pochovali a prešli okolo nej bez povšimnutia, že celý film už po skončení vybledol, doslova étericky vyprchal. Záverečná pieseň bolo to jediné korenie, aj to slabé. Škoda, určite by sa na takú tému dalo natočiť niečo, čo človekom pohne a zatrasie to ním. Táto réžia, to proste nebolo ono. Slabé 3/5.(6.10.2015)

Navěky jsem se zamiloval.(1.1.2016)

Chtel jsem dat i 4, ale uplne me to nepresvedcilo. Hodnotim 70% ..(14.1.2016)

Film je vyborny, ale kedze sa jedna o film aj s pointou, dalsie vzhliadnutie uz nemusi az tak nadchnut.(10.9.2017)