Bez kormidla

Rudderless

Komedie / Drama / Hudební

USA, 2014, 105 min

Pre mna spica hudba, sa mi trafila...(4.10.2018)

Možná spíše thriller-hudební. Tenhle film má hodně co říct, dlouho na mě žádný takto nezapůsobil. Pouštěl jsem si ho s tím, že znám děj, ale hodně překvapil. I písničky jsou skvělé, rozhodně jsem se nenudil.(22.11.2015)

Popis filmu neposkytuje presné info, o čom film je, ktoré menia celý pohľad na to čo sa tam deje. Pred časom som videla na podobnú tému film Beautiful Boy, ktorý sa zameriaval iba to onú situáciu, ktorú nechcem vyspoilerovať. Je to veľmi zaujímava otázka, pohľad na rodičov, ktorí prežívajú niečo také. Film Rudderless to pojal trošku ľahšie ako druhý spomínaný.(10.12.2015)

• SantaCruz

Pouze nadějný a zajímavý začátek.(11.12.2015)

Vtipné mi to sice nepřišlo, za to se mi zdálo, že jsem svědkem krásného melodramatu o otcovo poznání vlastního syna, který měl nemocnou duši...Plus krásná hudba.(15.1.2016)

Iný pohľad na problém. Ako muzikant som si prišiel na svoje...(9.2.2016)

Film sám o sobe 60% zbytek je za hudbu ,která je vazne skvela .(3.4.2016)

Obrovské překvapení! Film jsem viděl náhodou, nikde o něm žádná řeč a při tom je to pecka film! Velký příběh nad kterým se člověk zamyslí a zamyslí se i nad svým životem. Pro mě 5 hvězd.(28.6.2016)

Jednoduchý, smutný, ale zároveň křehký příběh plný emocí a nádherné hudby. V neposlední řadě výborné, především pěvecké výkony. Ani jsem netušila, že nedávno tragicky zesnulý Anton Yelchin (bohužel "díky jeho smrti" jsem se k filmu dostala), uměl tak dobře zpívat. A William H. Macy ukázal, že je nejen dobrý herec, ale taky skvělý režisér s obrovským srdcem. Prostě zážitek.(18.7.2016)

Bezchybný,nádherný,úžasný, s nápadem, s myšlenkou,silný...A dalo by se pokračovat. Už jsem ho viděla 4x a pořád se nemůžu nabažit,soundtrack poslechla nejmíň 10x a písničky mě uchvacují znovu a znovu. Tohle by měl prostě vidět každý a pro fanoušky hudby to platí dvojnásob. A komu se ten film nelíbí,tak je zjevně necitelný,hluchý a pravděpodobně idiot. Když někdo udělá něco hroznýho,všichni se zaměří na oběti a pozůstalé. Ale co ten pachatel? Nemusí to být vždycky magor,jen člověk,kvalitní,normální člověk,kterému se staly špatné věci z čehož se pak stane tragédie. Asi bych dodala jenom-všímejte si svých blízkých a přátel,možná že zrovna vaše pomoc by mohla něčemu takovému zabránit, a to je fakt. Ted už nebudu promlouvat do duše,rovnou si to pusťte.(10.12.2016)

Začátek filmu je nudný a dlouho divák neví o co tam jde. Až po 40 minutách se něco začne dít. Hudba docela dobrá. Je to pohled na osud otce, který pochová svého syna - vraha studentů, které pozabíjel ve vlastní škole a pak si sám vzal život. Je těžké žít s touhle nálepkou. Zvláštní pojetí filmu?(3.3.2018)

Super hudba, super příběh(4.6.2015)

Veľmi príjemný film, ktorý nám pripraví dosť slušnú peripetiu. Žiaľ slabinou sú herci, najmä A.Yelchin, ktorému stvárnenie zhrbeného a ublíženého chalana nepristalo. L.Fishburne to zvládol až na scénu s autobusom, kde som mu veľmi neveril typický černošský pucung žene. Ozaj a Selena Gomez! Tri nástupy na scénu a trikrát to bola katastrofa. Napriek tomu hudba vynikajúca (pri poslednej piesni od Sama mi behali zimomriavky po chrbte), nápad skvelý, myšlienka zaújimavá a emócia silná. Film si zaslúži tých hore svietiacich 70%.(14.6.2015)

Sam je úspěšný ředitel reklamní agentury, kterému osud zasadí krutou ránu. William H. Macy si tentokrát střihnu pozici režiséra a podařilo se. (2D dabing) Rozpočet: $5 miliónů, Tržby: $0,058 miliónů.(19.6.2015)

Like son, like father Škola základ života 76%(7.7.2015)

Opravdu velice skromný film o vypořádání se s problémy zapříčiněné tragédií a s pěknou muzikou. Tenhle snímek vás dostane snad ve všech emocích, které člověk má. Kouzelný film, ale na pět to není.(9.11.2015)

Film mal určite zaujímavý námet, nakoniec však hodnotím celkovo za ***, pretože mi spracovanie prišlo veľmi nevieryhodné. Film ťahal sympatický Billy Crudup, ktorý sa mi každým filmom začína herecky páčiť viac a viac. Najsilnejším momentom bol jednoznačne záver, ktorý bol ale bohužiaľ asi jediným.(25.12.2015)

Opravdu krásný malý film,nevjvíc si cením toho, že se snímek nesnažil být upěnlivě dojemný jak je to většinou zvykem, ale byl, tím nejvíc lidským způsobem... dokázal v hodině a půl vše,... Závěrečná písnička v klubu vás posadí na prdel...Fakt klobouk dolů...velmi citlivě zahrané i natočené(30.10.2016)

Super film, orginální, dojemný a zábavný. Skvělá muzika doplňuje atmosféru.(19.3.2017)

Od půlky film dostane zcela jiné grády, super malý/velký počin :)(22.12.2017)