poster

Za zrcadlem

 • anglický

  Thru the Mirror

Animovaný / Komedie / Rodinný / Fantasy / Krátkometrážní

USA, 1936, 9 min

Režie:

David Hand

Hrají:

Walt Disney
 • Deimos
  **

  YouTube/// Obsazení 6/10 Děj 4/10 Hudba 4/10 Efekty 5/10/// +šermířský souboj myšáka s králem a boj s dalšími karatmi -postarší animace, zvuky, jako muzikál slabé/// Než jako samostaný snímek mi to přišlo, že tvůrci si chtěli dokázat (nebo snad předvést) jakou dokáží vytvořit soudobou animaci. Myšáka jako postavičku plně beru, však na podobném vyrůstali skoro všechny generace. Jenže už hůře vnímám všechny oživlé předměty (telefon, louskáček, karty, nábytek). Příjde mi to i na animaci trošku zvláštní. Ani mě to moc nebavilo, prostě tomuhle jsem na chuť nepřišel/// Celkem 46%///(12.11.2006)

 • anais
  ***

  Dlouho před celovečerní animovanou Alenkou si Disney vyzkoušel nejen seriál o Alence (kombinace herce a animace), ale i tuhle krátkou grotesku, v níž se Mickey dostane ve snu za zrcadlo. Po vzoru Carrolovi Alenky začne měnit velikost (sní oříšek), a stane se tak velkým jako běžná myš. Je docela nezvyklé koukat na tuhle personifikovanou myš v tak malém měřítku. Najednou jsem si uvědomil, jak přirozená my připadá velká myš v lidském světě, a jak nepřirozená mi připadá ve světě jí vlastním. Ono to samo o sobě nemá žádný hlubší význam, ale jako důkaz kresebných schopností Disneyho animátorů to rozhodně postačuje. Ne každý kreslíř dokázal ve třicátých letech vsadit do zvířecího obličeje tak přirozenou mimiku, že při vzpomínce na myšáka se vybaví spíš člověk, ač má všechny atributy myši (uh, to jsou MYŠlenky). Za zmínku stojí i jakési cameo podmořského boha Neptuna, který se ve stejné podobě objevil už ve starším příběhu (1932) ze série Silly symphonies King Neptun. Thru the mirror je groteska, která tvoří neodmyslitelný díl skládačky. Je mezikrokem mezi částečně kreslenou a zcela kreslenou Alenkou, má tedy snad i význam z celkového pohledu na produkci Disneyho studia.(3.12.2004)

 • petaspur
  ****

  Duch chrápajícího Mickeyho prolezl vlnící se skleněnou výplní na druhou stranu zrcadla, kde však zobrazované předměty evidentně nebyly zvyklé na fyzický kontakt. Po chvíli hašteření mezi nimi na chvíli došlo k souladu, během kterého si Mickeyho duch z vesela zatančil i zastepoval za zvuku rádia, které se samo naladilo. Pak byl však Mickey napaden sešikovanými kartami a musel pod palbou srdcí, kulí, kár i křížů prchnout tarzanovskými skoky zpět do reality všedního pohádkového dne.(18.12.2009)

 • Jirka_Šč
  *****

  Po x-tém shlédnutí hodnotím jako jednu z nejlepších grotesek s Mickeym, kterou znám. Tentokrát se jedná o one-Mickey show, velmi nápaditou a originální (nadchlo mě využití dvojhlavých karet, například, když si Mickey při tanci královnu prostě otočí a tančí dál). Muzikální, taneční a zase jiný (od ostatních grotesek s Mickeym z tehdejší doby) příběh.(27.9.2010)

 • RadimFišer
  ****

  Náš milý Mickey ze světa pohádek se tentokrát vydává za zrcadlo do života skutečných lidí tam opět potkává pohádku. Jsme součástí jeho světa a je nám opět předvedena celá sada zajímavých a často velmi nápaditých invencí, které se jen tak nevidí a neopakují ve světě filmu. Například běží po Globusu, skočí do moře a když je vynořen vidlemi Neptuna, tak se zaplétá do rybářských sítí v podobě šířek a délek. Céle je to tak dokonale nbnakreslené, že člověk stačí jenom zírat. Doporučuji se podívat na filmečky Walta Disneyho na youtube.com, sice tam není taková kvalita, ale prozíravost stejně z těchto filmů vytvořila neobyčejná díla.(21.8.2008)

 • - Film vyšel na DVD (Speciální edice) jako bonus k filmu Alenka v říši divů (1951). (Pertinacia)

 • - Dej filmu sa stal hlavnou inšpiráciou pre hru "Disney's Magical Mirror Starring Mickey Mouse" z roku 2002. (LuiCJ)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace