Louis C.K.: Můj ty Bože! (divadelní záznam)

Louis C.K.: Oh My God

Komedie

USA, 2013, 56 min

Paul Koestner

Scénografie:

Amy Beth Silver

Bol to prvý hodinový standup od Louis C.K. ktorý som videl po jeho dvoch hraných seriáloch a názov je teda fakt trefný. OMG v rôznych podobách som si počas toho povedal niekoľkokrát, až by som sa niekedy možno aj mal hanbiť, že mi niektoré veci prišli vtipné. Ale nehanbím sa, Louieho proste musíte milovať (alebo nenávidieť) :-)(19.4.2015)

• rikitiki

Vypořádám se s Louisem C. K. pro jednou na vždy. Jeho humor mi přijde spíš komunální a nevtipný. Nedotýká se žádných důležitých nebo kontroverzních témat, popisuje život maloměšťáka. Jeho základní postoj je naštvanost a zahořklost. Vypráví své osobní zážitky a jsou to historky možná upřímné a otevřené, ale nepříliš zajímavé. Jeho poznávací znak - pitvoření obličeje - které protahuje do nekonečna, tomu taky na kráse nepřidává.(16.4.2016)

Úplne chápem, prečo mnohí ohodnotili "Oh my God" ako Louieho slabší stand-up. Sám som si totiž v prvých minútach hovoril: "Čo to je? Niečo mi tu sakra nesedí. Louie je akýsi iný. Je nesvoj? Vyzerá to, akoby sa hral na niekoho, kým nie je!" Ale nebolo to tak. Niekde v 10. minúte som si uvedomil, čo sa skutočne deje: "Modré tričko namiesto čierneho, optimistickejšie vtipy. Žeby Louie... Je možné že by... Bol šťastný?" A o to tu naozaj ide; Louie sa na nič nehrá, stále je sprostý v jazyku, plný múdrosti v obsahu a úprimný ako kedysi, no zmenil sa v inom. Posunul sa v živote ďalej, opäť o čosi zmúdrel a život ho zrejme začal baviť viac, ako zvyčajne. Áno, jeho humor o kúsok zmenil uhol, ale keďže je rovnako vtipný a k pointe, nemám mu to prečo vyčítať. Vlastne sa z neho teším :-)(28.10.2013)

Jak mně tenhle chlapík dycky dokáže zvednout náladu. Bolestivé křeče od smíchu jsem sice měla jen u Shameless, ale i tak si Louis drží se svými výstupy nepopiratelný standard, který musí uspokojit každého fanouška kvalitního stand upu. A tentokrát jsem nejednou pozvedla obočí nad tím, jak podobné myšlenky se nám s tímhle chlapíkem honí hlavou, ač jsme od sebe daleko jak pohlavím, tak věkem. 80%(11.6.2013)

Louis C.K je pre mňa Stand Up Boh. Jeho humor zbožňujem, rovnako ako jeho schopnosť dokonale prekročiť hranicu morálnej a etickej únosnosti. Problém s jeho novým Stand- Up vystúpením - a je to čisto subjektívna záležitosť - je ten, že tento krát prešiel k určitému nazeraniu na život než vyslovene na zážitky na ktorých aplikoval svoje videnie sveta - čo robilo jeho výstupy osobnejšími a vtipnejšími. Tým nehovorím že tento je zlý, alebo že by som sa pri ňom nesmial. Lenže som čakal niečo oveľa neúnosnejšie ako to čo som dostal. Niečo čo by ma prinútilo vidieť zase raz svet pohľadom tohto 45 ročného, ryšavého tučka, ktorý vie parádne kričať Fuck na akýkoľvek druh žijúci na tejto planéte.(19.4.2013)