Chvíle setkání

• Belgie

Le temps de l'aventure

Just a Sigh

Francie / Belgie / Izrael, 2013, 104 min

Režisér odvedl skvělou práci. Ať už vedením hlavní herečky, která předvádí opravdický herecký koncert, tak i líbivě zvládnutým vykreslením hlavních postav. Chvíle setkání je krásná francouzská romance se vším všudy a nemůžete si ji nezamilovat. Byrne sice trochu zestárl, ale stále je to pan herec a šarmu má na rozdávání. Ze začátku je zbližování s příběhem trochu vlažnější, ale jakmile začíná jiskra mezi herci doutnat, jde do tuhého a vy nebudete chtít, aby tenhle příběh kdy zkončil. Bonnell se předvedl.(3.7.2013)

Tenhle film mě krásně vlezl do rány, asi dva dny zpět jsem si totiž čet moc hezký článek o Emmanuelle Devos jako o jedné z nejtalentovanějších hereček současné francouzské generace a já s hrůzou zjistil, že jsem s ní neviděl ani jeden film, úplně jsem se před sebou zastyděl. Naštěstí mám mezi tv stanicema kámoše a jedne z nich, Cinemax okmažitě zjednal nápravu a já potvrzuji již potvrzené, Em je totální supertalent. Z jejího hereckého projevu jde přirozenost a sebejistota. Pokud jde o Grabiela, tak tam už naštěstí netrpím negramotností a věděl jsem, že sázka na jeho herecké úmění je sázka na jistotu. Horší už to je se samotným příběhem, protože počínání Alix jsem fakt nechápal. Ono by to až tak nevadilo, protože ženský myšlení nikdo nebylo předmětem kladení otázek a hledání odpovědí, já si vždycky vystačil se třema základníma znalostma žen a to totiž, že ženy jsou nositelky života, nositelky sexu a nositelky jídla a za to se k nim chováme hezky, průser však nastává v okamžiku, když jsou ženy i nositelkama nesrozumitelných příběhů. Je zajímavý, že Dougovu chování a jednání jsem chápal od začátku až do konce.(26.10.2014)

• kolodej1

co k tomu říct? Je to vysloveně tuctový, ničím zajímavý příběh. Upřímně nechápu, čím Alix ten muž tak uchvátil, že ho musela vyhledat. Podle mého nebyl ničím zajímavy. Byl nudný stejně jako celý film, ještě začátek byl celkem nadějný, ale jak se ti dva potkali, tak to byla mizérie. Příběh skoro nijaký, emoce, které měl film zřejmě vzbuzovat a jimi k divákovi promlouvat, se ke mě nějak nedostaly, chemii mezi hlavními hrdiny jsem neuvěřil. Vysloveně slabý film, dvě hvězdy za Devos, která je stále krásnou ženou.(10.3.2014)

Křehký film s něžnou atmosférou. Když se divák ponoří a nechá unášet, příběh ho uchopí a bez překážek proplouvá mezi peřejemi stručného děje. Vzhledem ke stavbě filmu spočívá veškerá váha na představitelích hlavních rolí. A musím konstatovat, že jejich výběr se povedl a své role se zhostili na výbornou. Výsledkem je bezesporu zajímavý a svým způsobem poutavý film, ale možná neškodilo přidat trochu děje, aby bylo na co se dívat a herci měli více příležitostí předvést svoje umění. Takhle to zůstává v mezích slabšího nadprůměru.(31.10.2014)

Tak ten příběh jsem nejenže nepochopila, ale mi i celou dobu lezl na nervy. Tak žena zjistí, že je těhotná, pár hodin se nemůže dovolat svému příteli, aby mu to sdělila, a tak jde a vyspí se s prvním, který se jí zeptá na cestu. WTF? Líbila se mi naopak ta mužská postava, jednoznačně gentleman, i když z počátku neměl moc zájem.(28.10.2014)

• - Natáčení filmu trvalo 7 týdnů. (Mertax)