Doupě vlků

• Wolves

Horor / Akční

USA / Kanada / Francie, 2014, 91 min

• kaylin

Herecky se jedná o snímek, který je poměrně přístupný a dá se snést. Hororový v podstatě vůbec není, o to očividně moc nešlo. Co se ale jednotlivých postav týká, byli vybráni celkem zajímaví herci, a to včetně Lucase Tilla, Stephena McHattieho a Jasona Momoy. Ty charaktery sice nejsou až tak dobře napsané, ale určitě jsou snesitelné a dá se s nimi ten film přežít.(28.1.2015)

• *CARNIFEX*

Cayden si už počas hrania Amerického futbalu uvedomuje, že jeho schopnosti sú diametrálne odlišné od svojich spoluhráčov, či protivníkov. Je rýchlejší, lepšie reaguje na zmeny - je proste TOP hráč. Nevie a nechápe, kde sa v ňom tieto genetické predpoklady vzali. Jednej noci z ničoho nič napadne svoju priateľku a zavraždí "vlastných" rodičov. Vtedy si definitívne uvedomuje, že je iným mladíkom ako jeho rovesníci. Jediný spôsob, ako si zachrániť kožu pred políciou je dať sa útek. Po pár dňoch naráža na menší podnik kde sa zoznámi s Wildom Joe, ktorý ihneď rozpozná jeho "problém". Nasmeruje ho do malého mestečka Lupine Ridge, kde môže začať žiť od začiatku. Miestny farmár John Tollerman mu ponúka prácu pomocníka. Bez toho, že by si to Cayden čo i len uvedomoval, je doma a už čoskoro zistí všetko o svojej skutočných predkoch. Je to zlé no. Ale čakal som to horšie! Nie, že by "Wolves" vyslovene neponúkol nič z hororových prvkov, ale je to akési nemastné neslané. Na množstvo akčných scén, sa slušné gore objaví len zriedka. Masky sú síce obstojné, ale prídu mi jak kostýmy z divadla Andrea Bagaru v Nitre. Záver strieda obstojné momenty s fakt špatnými. Tak je to komédia či horor?? Berme chvíľu "Wolves" ako zábavu, nad ktorou sa netreba zamýšľať. Bohužiaľ, ale ani toto veľmi nefunguje. Príbeh je kopirák "cukrovského Twilight", no ten bol oproti tomuto božím výtvorom. "Odpad" mi príde trošku moc (užívateľom sa ale nečudujem!), no tých 30% si to zrejme zaslúži.(29.10.2014)

Největší chyba filmu je, že se tváří strašně vážně, což je velká chyba všech tady těch post Twilightských pokusů... Vlkodlačí filmy sleduji, ať je to sračka sebevětší a tohle k tomu fakt nemělo daleko. Zachraňuje to pouze velmi sympatické obsazení a dobře volené prostředí. Tady už se ani nedá mluvit o potenciálu, tohle je mrtvé... Příběh jedno velké klišé a jak to dopadne musí vědět každý už od začátku. Škoda, protože tam pár korun bylo, ale snaha diváka zaujmout nebo překvapit byla nulová. Prostě jen tupě servírujeme tu hrůzu, co teď mladé holky žerou.... Škoda... Já nebyl zklamán, občas je fajn, když můžete vypnout, ale začíná tady takových "relaxací" nepříjemně přibývat...(9.2.2015)

Vlkodlaci sú vďačná téma. Nikto vás neskontroluje, či máte pravdu alebo nie. A keď to ešte dobre podáte, môže byť z toho celkom fajn film. Momoa ako alfa vlk skvelý, neskutočne sa na to hodil. Príbeh sám o sebe nič moc, ale zachraňovala to atmosféra a sympatickí herci. Patterson na zožratie. Záver bol viac - menej predvídateľný, ale nič iné sa ani čakať nedalo. Dvierka pootverené na dvojku a ja by som sa jej ani nebránil. 3 z 5(19.9.2015)

• Terva

CITÁT - Získal jsem pocit, že nikam nepatřím........... Scénář má obrovské díry a vyprávění hlavního hrdiny z pohledu třetí osoby má mnohdy nesmyslný obsah. Někdy jsem mu ani nerozuměl. Kamera obyčejná, hudba za moc nestojí a herecké obsazení totálně neznámé. CITÁT - Sakra, už jsem ti vykecal dost.......... Vlastně mě to moc nebavilo a dokoukal jsem to jen z krajním odporem. CITÁT - Dát se sežrat vlkodlakem, to jak Halloween............... Dvě hvězdy za některé povedené scény, krásné masky a pár dobrých triků. CITÁT - Skuteční vlci zabíjejí jen pro potravu a v sebeobraně...............(13.9.2015)

• - Približne v 5. minúte si Till siahne na hlavu po strihu vždy inou rukou. (Johnny.ARN)

• - Natáčelo se v kanadském městě Toronto v provincii Ontario. (Terva)