Doupě vlků

• Wolves

Horor / Akční

USA / Kanada / Francie, 2014, 91 min

• *CARNIFEX*

Cayden si už počas hrania Amerického futbalu uvedomuje, že jeho schopnosti sú diametrálne odlišné od svojich spoluhráčov, či protivníkov. Je rýchlejší, lepšie reaguje na zmeny - je proste TOP hráč. Nevie a nechápe, kde sa v ňom tieto genetické predpoklady vzali. Jednej noci z ničoho nič napadne svoju priateľku a zavraždí "vlastných" rodičov. Vtedy si definitívne uvedomuje, že je iným mladíkom ako jeho rovesníci. Jediný spôsob, ako si zachrániť kožu pred políciou je dať sa útek. Po pár dňoch naráža na menší podnik kde sa zoznámi s Wildom Joe, ktorý ihneď rozpozná jeho "problém". Nasmeruje ho do malého mestečka Lupine Ridge, kde môže začať žiť od začiatku. Miestny farmár John Tollerman mu ponúka prácu pomocníka. Bez toho, že by si to Cayden čo i len uvedomoval, je doma a už čoskoro zistí všetko o svojej skutočných predkoch. Je to zlé no. Ale čakal som to horšie! Nie, že by "Wolves" vyslovene neponúkol nič z hororových prvkov, ale je to akési nemastné neslané. Na množstvo akčných scén, sa slušné gore objaví len zriedka. Masky sú síce obstojné, ale prídu mi jak kostýmy z divadla Andrea Bagaru v Nitre. Záver strieda obstojné momenty s fakt špatnými. Tak je to komédia či horor?? Berme chvíľu "Wolves" ako zábavu, nad ktorou sa netreba zamýšľať. Bohužiaľ, ale ani toto veľmi nefunguje. Príbeh je kopirák "cukrovského Twilight", no ten bol oproti tomuto božím výtvorom. "Odpad" mi príde trošku moc (užívateľom sa ale nečudujem!), no tých 30% si to zrejme zaslúži.(29.10.2014)

Další přírustek do rodiny hezounodlaků, ale tentokrát to byla docela zábava. Žádný Tvajlajt se navzdory očekávání nekonal a děj, jakkoliv pitomý, šlapal pěkně od podlahy až do trošku moc melodramatického, ale únosného konce. Představitel hlavního hrdiny sice příliš nadání do vínku nedostal, ale když to srovnám s jinými teen horory, tak je zralý na Oscara a hlavně mu přihrávali výborný ultrazáporák Jason Momoa a jedna docela hezká holka, co se nebála ukázat kozy. Zkrátka taková prostá béčková blbost, která neurazí. 55%(19.1.2015)

Náhodou super béčko, které si jasně místy dělá prdel z Twajlajtu.Upíři totiž šukaj až po svatbě, ale Vlkodlaci si jednou prohoděj dvě věty, zjistěj, že jsou čistokrevný, projdou se v poli a už ve stodole na slámě šukaj jako králíci.Hlavní hrdina byl sice enormně nesympatický gay s debilním účesem, ale jeho protějšek byl kurevsky sexy, Momoa je naprosto skvělej, efekty výborný, krve jak z vola, akce dost a Stephen McHattie je prostě nejcharismatější ''neznámý'' herec na světě.Co na tom, že scénář je tuna předvídatelných klišé (spoiler: že je adoptovanej mi došlo asi po dvou minutách :D ) , že hlavní hrdina je bůzna, že je to celé roztomile nablblé, když se to kurva jasně nebere vůbec vážně.Pro mě jasně super oddychovka, která si sama ze sebe umí udělat srandu, jenže vy to asi nevidíte.Mnohem lepší, než letošní další ptákovina Wolfcop.Za mě teda 59ˇ.(1.12.2014)

• George Stobbart

Človek by si pomaly myslel, že tá nepatričná "Twilight" pseudo-hororová vlna konečne vyšla z módy, ale nikdy to netrvá dlho a objaví sa ďalší taký počin. U tohto je už podľa názvu jasné, že pôjde o vlkodlakov, takže tu máme vyfešákovaného blbečka, ktorý príde svoj vymletý ksicht pretŕčať do zapadnutého malomesta, aby tu zbalil nahodenú buchtu ako z časopisu, ktorá čaká iba na neho. Do toho sa treba pobiť s miestnou bandou a ukázať svoje špeci schopnosti, ktoré (prekvapko!) tu majú aj iní. Kopa zbytočných kecov, ešte zbytočnejších postáv, smiešnych masiek, lacných CGI trikov a nezaujímavého spracovania, ktoré štýlovo osciluje niekde medzi metrosexuálnym a úchylným. Ale tie ultra-slabé 2* dám, keďže ma to až tak moc nenasralo a aspoň pre Stephena McHattieho som sa nemusel báť, že sa to každú chvíľu zvrhne na gay porno.(18.10.2014)

Mládežnícky počin? Nech to bude čo chce, nápadistosť a sviežosť tomuto snímku nikto nezoberie. Hlavne fakt, že je to béčková produkcia mi nedáva logiku, prečo ho tak niekto podhodnotil. Áno, je tam pár hluchých miest, no v posledných "blockbusteroch" je sračiek určite viac a netak lietajú hviezdičky... Dosť som sa aj nasmial, veľa pasáží mi prišlo parodujúcich... Takých 3plus ale dám 4 z princípu :-P(2.12.2014)

• - Natáčelo se v kanadském městě Toronto v provincii Ontario. (Terva)

• - Približne v 5. minúte si Till siahne na hlavu po strihu vždy inou rukou. (Johnny.ARN)