Doupě vlků

Wolves

Horor / Akční

USA / Kanada / Francie, 2014, 91 min

• kaylin

Herecky se jedná o snímek, který je poměrně přístupný a dá se snést. Hororový v podstatě vůbec není, o to očividně moc nešlo. Co se ale jednotlivých postav týká, byli vybráni celkem zajímaví herci, a to včetně Lucase Tilla, Stephena McHattieho a Jasona Momoy. Ty charaktery sice nejsou až tak dobře napsané, ale určitě jsou snesitelné a dá se s nimi ten film přežít.(28.1.2015)

• SOLOM.

Někteří tento film přirovnávají k hloupoučké romantické sérii Twilight, prý mají podobné rysy, ale já s tímhle tvrzením zas až tolik nesouhlasím. Samozřejmě si nelze nevšimnout, že cílovou skupinou byli opět hlavně teenageři a jejich obrovská obliba v metrosexuálních hercích, jejich plakáty zdobící nejeden pokojíček mladých dívek a to že láska vždy musí zvítězit nad vším ostatním, ale tady se naštěstí nepromenádovali žádní polonazí hošani v riflích a nekapal jim gel z načesaných palic. Je sice pravda, že ani zde si tvůrci neodpustili trochu té romantiky, ale vše se drželo v rámci přijatelnosti. Tady šlo hlavně o to, zda si hlavní hrdina získá divácké sympatie, nebo nikoliv. Bohužel do hlavní role měl být vybrán někdo jiný, protože ať se Lucas Till snažil vypadat sebedrsněji, moc mu to nešlo. Jeho přechod z vystrašeného a zmateného hocha na ultra drsného vlkodlaka mu neuvěřil snad nikdo. Hlavní slabinu vidím v celém jeho hereckém projevu, ale naštěstí tu byli i jiní. Jeho protivník Jason Momoa byl na úplně jiném levelu a hlavně díky němu se film alespoň přiblížil průměru. Tenhle chlapík s démonickým pohledem a divokou visáží byl hlavním tahounem jinak ne příliš záživného scénáře. Jen je mi líto, že se více neprojevil Stephen McHattie, kterému to ovšem nedovolila jeho postava. Samotný scénář byl místy skutečně kýčovitý a držel se osvědčené a hlavně již provařené šablony. Jenže největší průser byl v samotných maskách vlkodlaků (i samotných efektech), které vypadaly hrozně. Nějaké ty salta ve vzduchu a máchání rukama už dneska nikoho neohromí. U podobně laděných filmů se člověk těší na pořádný masakr, gore a hlavně na proměnu ve vlkodlaka. Jenže to všechno tu bylo dost jalové. Teprve s koncem se dostavilo mírné zlepšení, protože se vše důležité konečně neodehrávalo mimo kameru či to nebylo narušeno náhlým trhnutím kameramana. Popravdě by tomuto filmu slušelo spíše zařazení hororová komedie, nežli akční horor. Pořádného napětí či nervy drásajících scén se tu totiž nedočkáme a jediné co snad trochu zaujme je ono páření vlkodlaků. 40%(7.1.2015)

No co si budeme podívat. V posledních pár letech je tohle mezi filmy s vlkodlačí tématikou docela nad průměr a to je trochu smutné. Sice je tam nudná romantická zápletka, kterou bych klidně vynechal, ale na druhou stranu použili pravé kostýmy, místo toho, aby to celé udělali digitálně, což ale neomlouvá to, že si na nich klidně mohli dát trochu víc záležet. A v poslední řadě jsem se trochu podivoval v čem, že si to všem je Momoa ochotný zahrát :D(29.1.2017)

• maddy

Že to ešte niekoho baví! Jeden by čakal, že „Twilight vlna“ už dávno odznela a nikto sa nebude pokúšať o nič podobné. Ale kdeže, niekto zaspal dobu a chcel by prekvapiť akýmsi „televíznym Twilightom“, avšak tento krát výhradne s vlkolakmi. Akurát je to ešte tisíc krát lacnejšie, dementnejšie, naivnejšie a otravnejšie (áno, aj také niečo je možné). Už z toho jednoduchučkého názvu sa dalo čakať, že to nebude mať žiadne ambície, ale natočiť takúto mizériu?! Masky sú otrasné, takmer ako po domácky vyrobené a vlkolaci skôr ako príšery pripomínajú odrastenejších plyšových medvedíkov, do toho občas to najlacnejšie CGI, kde aj jazda na motorke pôsobí tak, že keby ste si ju natočili doma na záhrade tak vyzerá dôveryhodnejšie a to ani nespomínam tých pár súbojov s úplne primitívnou choreografiou scén. Ani sa nečudujem, že nikto z hercov sa neunúval výraznejšie snažiť. Vynikne akurát Momoa a aj to len svojou maskulatúrov oproti tým puberiatkov. A toto slogan láka na film „od scenáristu X-menov“! To je najväčšie „wtf“, pretože takto neprirodzené, naivné debatky medzi postavami nebadať ani v produkcii od Asylum. To musel scenárista pri X-menoch dopisovať do scenára jedine citoslovcia alebo podstúpiť za tie roky minimálne štyri lobotómie. Jedine čo je prekvapivo fajn je kamera, ale to je veľmi chabá záplata na takej zbytočnosti akými sú Wolves. Tak amatérsky spracované, že to je takmer na úrovni lacných, celovečerných porno filmov, akurát vo Wolves sa nešukalo, našťastie .. aj keď to je možno to jediné čo film mohlo ako tak zachrániť. No v tomto podaní to neviem načo a hlavne pre koho vzniklo. CELKOVO: 0,5* (1/10)(7.11.2014)

Náhodou super béčko, které si jasně místy dělá prdel z Twajlajtu.Upíři totiž šukaj až po svatbě, ale Vlkodlaci si jednou prohoděj dvě věty, zjistěj, že jsou čistokrevný, projdou se v poli a už ve stodole na slámě šukaj jako králíci.Hlavní hrdina byl sice enormně nesympatický gay s debilním účesem, ale jeho protějšek byl kurevsky sexy, Momoa je naprosto skvělej, efekty výborný, krve jak z vola, akce dost a Stephen McHattie je prostě nejcharismatější ''neznámý'' herec na světě.Co na tom, že scénář je tuna předvídatelných klišé (spoiler: že je adoptovanej mi došlo asi po dvou minutách :D ) , že hlavní hrdina je bůzna, že je to celé roztomile nablblé, když se to kurva jasně nebere vůbec vážně.Pro mě jasně super oddychovka, která si sama ze sebe umí udělat srandu, jenže vy to asi nevidíte.Mnohem lepší, než letošní další ptákovina Wolfcop.Za mě teda 59ˇ.(1.12.2014)

• - Približne v 5. minúte si Till siahne na hlavu po strihu vždy inou rukou. (Johnny.ARN)

• - Režiséra druhého natáčecího štábu na filmu dělal Bradley James Allan, v závěrečných titulcích uvedený pod jménem Brad Allan. (Rominator)

• - Natáčelo se v kanadském městě Toronto v provincii Ontario. (Terva)