Hříšná cesta do ráje

Paradise

Komedie / Drama

USA, 2013, 86 min

• necisty

Krátká oddechovka, která neurazí, ale její zbytečnost nespraví ani mnou oblíbený Russell. Bohužel nesplňuje počáteční očekávání ve skvělou komedii alá Pařba ve Vegas. Také možná mohli vymyslet i něco jiného, než spálenou kůži, protože něco takového v komedii nepříjemně zaskočí. A konec byl neuspokojivý.(6.4.2015)

• Malarkey

Tak nějak jsem si říkal, že tahle komedie by mohla bejt z toho zástupu, co tady je kritizována, ale ve skutečnosti se u ní divák vcelku dobře pobaví. Nestalo se. A to i přesto, že Julianne Hough v roli Lamb Mannerheim započne svůj herecký výkon vcelku slušným výbušným monologem uprostřed kostela o tom, jak přežila pád letadla, zkasírovala invalidní důchod a pod nátlakem očí z celého kostela rozjela tisícero nadávek na téma, jakej je Bůh sráč, a že vlastně vůbec neexistuje. Po vcelku vykřičeném monologu se uklidnila, strčila do kapsy zlatou kreditku a odcestovala do Las Vegas, aby si ten život trošku užila. Bohužel tento film natočil nějaký uvědomělý Američan a tak dobře rozjetou pařbu utnul v momentě, kdy v duši našla Boha a zjistila, že utratit všechny prachy v Las Vegas není úplně dobrej nápad. Škoda. Russell Brand by jí s tím určitě uměl pomoct.(12.2.2015)

Trestuhodne zahodený námet na skvelý príbeh. Tým najhlavnejším problémom bolo to, že sa snažili nasilu, aby to žánrovo zapadalo do toho štýlu komédie, ale to bola chyba! Takýto námet je ako zrodený pre výbornú drámu, ktorá by v prípade lepšieho scenára mohla sláviť oveľa väčší úspech. Začiatok bol veľmi sľubný, no po príchode do Las Vegas a tej túžbe "žiť" to akosi celé upadlo do podpriemernej sféry. Veľká preveľká škoda. Toto malo rozhodne na viac. No nebolo to najhoršie, takže dávam tomu 3*, hoci o nich nie som vôbec nejako pevne presvedčený. Ale aj tak si stojím za svojim, že toto bol žánrový omyl (navyše film mal len veľmi málo okamihov, ktoré vyzneli aspoň trochu komicky).(21.3.2014)

• playboxguest

Jak já se těšila na Julianne Hough a Russella Branda, kór když jim to v Rock of Ages tak šlo, ačkoli měli většinu scén jeden bez druhého. Začátek filmu, hlavně ta předtitulková část, v níž Julianne haní na celej kostel Boha za to, že jí komplet zohavil, plus příjezd do Las Vegas v touze napáchat co nejvíc hříchů, sliboval nekorektní zábavu plnou méně či více černého humoru a já už si dychtivě mnula ruce nad tím, jak se zase budu přiblble usmívat nad věcma, které bych před rodinou nikdy nahlas nezmínila. Jenže to nějak nevyšlo a jakmile se objevil Russell, stalo se z Paradise obyčejné a vcelku nudné drámo bez humoru, nesoucí se skoro hodinu na vlně poselství, že pravá krása se skrývá pod kůží (jak by určitě Lucifer Valentine sám řekl) a to jak vypadáme na to nemá vliv. Posledních dvacet minut už jsem si jen nervózně okusovala nehty nad nekonečnou stopáží přemýšlejíce o tom, zda si mám ten pupek teda vůbec ještě někdy holit. Buď z toho měli udělat čisté vážně míněné drama alá Rust and bone, nebo ztřeštěnou bláznivinu alá Farrellyovi, ale kaše, která se míchá na půl cesty mezi obojím, nepobrala moc na chuti. 40%(23.10.2013)

Já si nemůžu pomoct, ale na Russellovi Brandovi je prostě něco, co mu vždycky sežeru. Možná je to ten jeho hlas, britský původ, který kontrastu s tím, že vypadá jako americká rocková hvězda. Nevím. Prostě se ale na něj dobře kouká, a to i v takové průměrné komedii s "vážným" poselstvím. Je trochu škoda, že se vás film v závěru snaží tím poselstvím umlátit. Zase si říkám, že je docela fajn, že to není jen tupá romance, i když toho happy endu se stejně dočkáme.(6.2.2014)