poster

Sirius

Dokumentární / Mysteriózní

USA, 2013, 116 min

Předloha:

Steven M. Greer (kniha)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • j0nathan
  ***

  Na Sirius jsem se těšil, ale celkem zbytečně. Dokument neukazuje (pro mě) nic nového, pouze shrnuje a to velmi zhruba všechny informace o UFO a konspiračních teoriích, které jsem načerpal z jiných dokumentů. Pro tu část publika, která je těmito teoriemi netknutá a troufám si říct, že i pro tuto skupinu to bylo natočeno, to bude mnohem lepší a zajímavější podívaná.(24.5.2013)

 • Marek1991
  **

  Pochybujem, že medzi diskutujúcimi sú absolventi Stanfordu, Oxfordu, či iných veľkých univerzít a sú tu na slovo vzatí odborníci, ktorí neoplývajú predsudkami, takže tunajšie hodnotenie k tomu, či sú mimozemšťania alebo nie, beriem s rezervou. Oveľa viac ma zaujímajú vedecké poznatky, lebo aj vo Vatikáne sú ľudia, čo sa týmto zaoberajú. Ja osobne si myslím, že zrejme existujú a že všetko, čo bolo doteraz okolo nich povedané nie je 100% nezmysel, že je na tom niečo pravdy. Ľudia sa tým seriózne zaoberajú a je priveľa dôkazov na to, že to nie je nezmysel. Taktiež energetické a mimozmyslové spojenia podľa mňa nie sú žiadna hlúposť, poznám pár ľudí, čo sa tým viac než len zaoberajú. Nemôžem posúdiť, čo to tam pitvali, nemôžem posúdiť tie metódy spojenia sa s niečím. Vzhľadom na to, čo hovorili okolo vlád a médií by to mohla byť aj pravda, lebo aj to boli len zopakované fakty, ktoré sú známe a overiteľné, no podobných filmov som už videl dosť a svojou zlou formou pôsobia ako snahy zarobiť na výmysloch a domnienkach. Chybou je, že je to opäť dosť všeobecný dokument bez konfrontácie, bez nejakého overovania faktov, že sa nezameral na niektorú z tých oblastí, ktoré sú tam spomenuté a to z neho môže urobiť len ďalší akože konšpiračný film, ktorý môžu neznalci hádzať do jedného vreca s odlišnými akými je napríklad Zeitgeist a robiť tak zlé meno veľmi dobrým myšlienkam.(9.7.2013)

 • Snehurva
  ***

  Tak na tento dokument jsem se i docela těšil a asi to byla chyba, protože mě to hodně zklamalo... O UFO jen to co je ve stovkách jiných dokumentech, takže nic převratného a to včetně hodně divné pitvy humanoida. O alternativní energii tam toho taky moc nebylo, jen nic neříkajic útržky. Bohužel mě to nudilo a nezachránil to ani chaotický střih. 50% Snad příště a líp ;)(26.7.2013)

 • Zeck
  **

  Pokud mám hodnotit filmařskou stránku dokumentu, je to příšerně amatérské. Ač to chce viditelně působit stejným propracovaným stylem jako Nepřijemná pravda, chaotickým přeskakováním témat, střihem a neuceleným podáváním informací, to ve výsledku je jen naivně diletantské. Po tématické stránce na tom film zase tak špatně není, jelikož se zde nakousává problematika biliardového vojenského průmyslu a jeho vlivu na politiku, porušování americké ústavy ze strany volených zástupců, kteří jdou na ruku nadnárodním koncernům, nefunkčnost mainstreamových médií a dokonce se téma letmo otře i o 11/9, kde se překvapivě nesalutuje, ale vyřkne reálná pochybnost, že to dost možná mohla být operace pod falešnou vlajkou. Na Američana nevídané kritické myšlení, jen tedy netuším, jak tohle kurva souvisí s UFO?! Právě v tom je největší problém tohoto neuvěřitelně zdlouhavého dokumentu, ve kterém se probírá takové kvantum témat, že by vydaly na samotný desetidilný cyklus. Díky tomu se člověk jednoduše nedoví nic, jelikož se téma nakousne a okamžitě chaoticky přejde k jinému. Když se pak hlavní tahák dokumentu (uschlý "mimozemšťan") ukáže jako člověk a údajné dýchánky s UFO v poušti (které jsou zjevně Greerovou hlavní zálibou) vydají na deset minut bez sebemenšího racionálního prozkoumání celé skutečnosti, ke slovu jsou pouštěni teoretici na úrovni žvatlalů z Ancient Aliens a polovinu stopáže prolínají rozhovory, které už jste zaručeně slyšeli jinde, tak dokument (respektive Greer) jednoznačně selhal. 44%(19.7.2013)

 • Desmi
  ***

  Myslím, že člověka, který se zajímá o UFO a ním spojené jevy, nemůže tenhle dokument nijak nadchnout. Nic jsem si z něj neodnesl ani já sám. Je to jednoduše moc přeplácané, neurčité, útržkovitě a neprofesionálně provedené. Děj skáče od jedné události k druhé, aby se k nim opět chaoticky vracel. To samé platí i o osobách v dokumentu vystupujících... Na druhou stranu, člověka, který žije na obláčku nevědomosti hezky v klidu a pohodě, to nejspíš do jisté míry rozhodí. Z toho usuzuji, že Greer mířil přesně na tuhle cílovou skupinu obyvatel... Škoda.(6.11.2013)

 • - Natáčení některých dokumentárních částí probíhalo v Barceloně a v USA ve městech Los Angeles, Washington, San Francisco a Phoenix. (Terva)