Sirius

USA, 2013, 116 min

Předloha:

Steven M. Greer (kniha)
  • Bubaak

Uslyšíte opět to co už bylo stokráte řečeno, uvidíte to co už bylo stokráte ukázáno. Kromě DNA testu něčeho co má lidskou DNA (tipuju to na potrat vyndaný z popelnice u Kliniky plánovaného rodičovství) nepřináší dokument žádné nové informace, a může překvapit snad jen amíka který neviděl a neslyšel ani jednu konspirační teorii. Dlouhé 2 hodiny nudy, Aštarů Kaštanů, videí z youtube a mluvících hlav stylu Tsaukulos.. Nic víc, nic míň.(25.4.2013)

Na základě knihy "Skrytá pravda: Zakázaná znalost. Steven Greer hledá a nachází. Trochu připomíná Ericha von Dänikena, jenže Greer nejezdí po archeologických nalezištích, on si UFO hledá sám a to na obloze - převážně. Jenže Steven Greer jde ještě dál, obviní vládu z utajování mimozemských návštěvníků a zatajování technologií k výrobě alternativních zdrojů, které už dávno mohly nahradit naftu nebo jadernou elektřinu. Bezmála dvě hodiny jsem to hltal a věřil. CITÁT - Otázka již není, zda jsme sami, ale kdy se vrátí........... Vadilo mi, že dokument je rozkouskován na několik linií a ty jsou postupem času doplňovány. Nejlepší je ta část o autě, které místo nafty potřebuje vodu. Výfukové plnyny jsou pak čistý kyslík. Věřím, že mít taková auta, zhroutí se světová burza. Ale nevěřím tomu, že kdyby se to stalo, padnem do doby kamenné - jak tvrdí vlivní politici. Stálo by to za pokus. Buď budeme jezdit na vodu, nebo se vrátíme na stromy - ani nevím, co je lákavější. Osobně bych raději viděl všechny linie v jednom celku. Tedy dokončit jednu myšlenku a pak se vrhnou na druhou. Jinak je to opět nový pohled na člověka, jenž má svůj cíl a jde tvrdě za ním. Ještě bych dodal, že jsem měl pocit, jako by si Steven Greer vytvářel kolem sebe jakousi náboženskou skupinu, takže trocha toho fanatismu v tom také najdete. CITÁT - Kdo nechce věřit, nikdy neuvěří........(4.9.2014)

• maddy

SIRIUS does not mean SERIOUS. Doslovne fanatický dokument (pozor nezamieňať s fantastický!). Za takmer útrpne dlhých a zbytočných 120 minút budete počuť to, čo ste už tisíc krát počuli inde o rôznych technológiách, energetike a na veľké nešťastie dôjde aj na UFO, kde už dokument z aj tak chabej nedôveryhodnej serióznosti skĺza do naivnej frašky. Keď Greer začne vysvetľovať „mimo-mysľovú komunikáciu s inými svetmi/civilizáciami“ ešte sa to dá zvaliť na jeho poblúznenú myseľ, ale ako náhle príde na pretras „skutočná“ pitva gumeného ... pardon ... „skutočného“ mimozemšťana s ľudskou DNA za „vysoko-zabezpečených“ laboratórnych podmienok ako na salaši v Hornej Dolnej, tak celý dokument začne pôsobiť ako totálna fraška. (seriózne, to si vážne pán Greer myslel, že na toto mu niekto v 21. storočí skočí?!). Navyše aj spracovanie je otravné – nejedná sa o nič viac ako o nekonečné „rozprávacie hlavy" („talking heads“ ako na to majú v angličtine ten správny výraz), zbytočné zrnité videá z kamier, zábery z prednášok a podobe. Celkovo to pôsobí ako natočené za pár stoviek dolárov s trápnym cieľom šokovať – to by možno vyšlo keby bol dokument vydaný v tísic-deväťsto–šesťdesiatom-treťom. Jediné, čo som si z neho odniesol bolo to, že Greek to rozhodne nemôže mať v hlave v poriadku. Ten jeden bod len za to, že som fanúšik sci-fi a podobné dokumenty o vesmíre, iných civilizáciách mám rád, pri tomto som však asi 5x zaspal a to som pozeral v čase samotného obeda. CELKOVO: 1* = doslovne trápny pokus šokovať, ktorý zaspal svoju dobu.(29.4.2013)

Myslím, že člověka, který se zajímá o UFO a ním spojené jevy, nemůže tenhle dokument nijak nadchnout. Nic jsem si z něj neodnesl ani já sám. Je to jednoduše moc přeplácané, neurčité, útržkovitě a neprofesionálně provedené. Děj skáče od jedné události k druhé, aby se k nim opět chaoticky vracel. To samé platí i o osobách v dokumentu vystupujících... Na druhou stranu, člověka, který žije na obláčku nevědomosti hezky v klidu a pohodě, to nejspíš do jisté míry rozhodí. Z toho usuzuji, že Greer mířil přesně na tuhle cílovou skupinu obyvatel... Škoda.(6.11.2013)

Tak na tento dokument jsem se i docela těšil a asi to byla chyba, protože mě to hodně zklamalo... O UFO jen to co je ve stovkách jiných dokumentech, takže nic převratného a to včetně hodně divné pitvy humanoida. O alternativní energii tam toho taky moc nebylo, jen nic neříkajic útržky. Bohužel mě to nudilo a nezachránil to ani chaotický střih. 50% Snad příště a líp ;)(26.7.2013)

• - Natáčení některých dokumentárních částí probíhalo v Barceloně a v USA ve městech Los Angeles, Washington, San Francisco a Phoenix. (Terva)