poster

Skoro jako láska (festivalový název)

 • USA

  It Felt Like Love

Drama

USA, 2013, 82 min

Režie:

Eliza Hittman

Scénář:

Eliza Hittman

Kamera:

Sean Porter

Producenti:

Shrihari Sathe

Střih:

Scott Cummings

Kostýmy:

Sarah Maiorino
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • noby
  ****

  Bezvýchodnost a marnost v překvapivě mnoha podobách. Setrvalý a trochu naturalistický pohled na utiskující nejistotu mládí, kterou, když máte tu smůlu, vám nezbývá než přečkat a doufat, že se na vás moc nepodepíše.(19.9.2014)

 • B-Boy1
  ***

  70% ... Čo všetko je dospievajúce dievča ochotné spraviť pre zvýšenie svojho sexuálneho statusu, čo všetko je ochotná si vymyslieť, ako hlboko sa dokáže klesnúť? ... Smutné, ale autentické. No nakoľko mi vôbec nesedela hlavná postava, tak ma to nezasiahlo tak ako by som predpokladal. Ničmenej vcelku dobre odvedená práca. Zádumčivý vizuál a sugestívna kamera.(18.10.2015)

 • xhelmutx
  **

  snaha o Copollovsku atmosferu...nic moc no(6.12.2014)

 • kaylin
  ****

  Tenhle snímek má svou neskutečnou sílu v tom, jak je podán, jak je ve svém stylu neústupný a jak se doslova tlačí na diváka, jak na něj přenáší tu jemně depresivní náladu, která se postupně prohlubuje. Jako kdybyste v tomhle světě ani nechtěli žít, protože je zde něco špatně a všechno hezké se rychle mění v ošklivé, nepěkné, v něco, z čeho to příjemné musíte silou dolovat. A někdy už není síly dost.(28.7.2014)

 • JitkaCardova
  **

  Poctivé, působivé, dobře zpracované, ale přeci jen se to rychle přejí a omrzí, jak tuctový příběh sám, který se nemá z podstaty věci kam posunout, tak i kamera, která je sice řemeslně zdatná, ale jede pořád stejně, a především pořád jede - závěr filmu jsem poslední půlhodinu čekala za každým rohem a to natahování už bylo zbytečné, nepřinášelo žádnou novou kvalitu, jen unavovalo. Střídání trapných scén s kamarádkou a trapných scén "dolejzání" za vytouženým idealizovaným klukem, kdy všechny pařby a jízdy autem provází soundtrack siláckých rapových komentářů o sexu a drogách, je chvíli fajn, ale po pár kolečkách to začne být unavující. Snímek nemá větší ambice než předvést ve vší nepřikrášlenosti povahu dospívání určitého typu dívek, což se povedlo s veškerou tísnivostí, dusivou trapností i monotónní obehraností takového dívčího trápení, ale pak se v tom režisérka ne a ne přestat patlat a pitvat, i když už to není kam posunout - neudělala si místo pro ironický odstup a zevnitř tomu žádnou chytrou pointu udělit nemůže a je to jasné, a tak se v poslední třetině cítíte, jako když vám hospodyně, celá šťastná, že se jí ta kulajda ale povedla, nandavá třetí talíř a nechce vás ještě pustit od stolu, i když nemá co jiného vám nabídnout.(22.9.2014)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace