Otec Brown - Série 8 (2020) (série)

Věž ztracených duší (S08E10)

(epizoda)
  • Velká Británie The Tower of Lost Souls (více)
Krimi / Drama / Mysteriózní
Velká Británie, 2020, 45 min

Dobří holubi se vracejí a zdá se, že o těch policejních to platí dvojnásob. Pod vyhlídkovou věží, jež patří k rodinnému sídlu poslance Helmsleyho, je nalezeno rozbité tělo Reginalda Brodyho. Rodina kdysi zaměstnávala zahradníka téhož jména, k tomuto muži se ale nikdo nezná. Inspektor Mallory případ uzavírá jako sebevraždu, potom se ale na scéně nečekaně zjevuje vrchní inspektor Valentine, který jméno Reginalda Brodyho zná z jednoho svého staršího vyšetřování a má důvodné podezření, že se jednalo o vraždu. Zanedlouho dojde k dalšímu kardinálnímu zvratu a do Kemblefordu přijíždí pokračovat ve vyšetřování vrchní inspektor Sullivan. Mallory není z vývoje nijak nadšen, otec Brown si ale s oběma vrchními inspektory rád zavzpomíná na časy, kdy v Kemblefordu začínali. Především ale společnými silami pátrají po nebezpečném vrahovi, který spravedlnosti unikal až příliš dlouho. (Česká televize)

Seteh

**8** Tohle byl úplně první díl Otce Browna, který jsem viděla. V podstatě jsem to zapnula náhodou. Ale hned po pár minutách sledování mi přišlo, že se dívám na nějakou snahu o nápodobu případů Hercula Poirota. Stejnou kvalitu jsem z toho ale bohužel nevykoukala. Vzájemné špičkování a vtípky, jaké si často uštědřují Hercule Poirot a vrchní inspektor Japp, tady za mnoho nestály. Některé postavy mi přišly ploché, postrádala jsem nějaké to větší herecké umění. Průzkum bytu podezřelé rodiny v rukách trojice "otec Brown, stařenka a jedna trochu jednodušší mladá dáma", tomu jsem se musela lehce pousmát. Ke stejnému pousmání mne také donutila scéna s okamžitým "zatčením" inspektora Valentina, na kterého se vrah pokusil svalit svoje činy. Dojmu, že sleduji nějakého nevydařeného Poirota, přidal i dabing - pan Meduna a jestli se nepletu, zaslechla jsem i Vladislava Beneše. Dávám tři. Jako relaxace dobré, ale postrádám tajemno a větší promyšlenost příběhu. ()