poster

Otec Brown (TV seriál)

 • Velká Británie

  Father Brown

 • Slovensko

  Otec Brown

Krimi

Velká Británie, 2013 - 2018, 52 h 50 min (Minutáž: 44–54 min)

Předloha:

G.K. Chesterton (kniha)

Hrají:

Mark Williams, Sorcha Cusack, Nancy Carroll, Alex Price, Hugo Speer, Katarzyna Kołeczek, Bryony Afferson, Sam Hoare, Julian Wadham, Robert Cavanah, Camilla Power, Penny Downie, Holly Earl, Sam Crane, Christopher Villiers, John Light, Ryan Hawley, Ramon Tikaram, Louise Brealey, Caroline Blakiston, Selina Cadell, Marcia Warren, Jennie Jacques, Barry Sloane, Adam Astill, Emma Fielding, James Fleet, Oliver Ryan, Adam Long, Tracy Ann Oberman, Katherine Dow Blyton, Amy Morgan, Annette Badland, Rod Hallett, Genevieve Gaunt, Joe Layton, Poppy Drayton, Dan Fredenburgh, Michael Jibson, Michael Maloney, Cian Barry, Poppy Corby-Tuech, Tom Chambers, Josh O'Connor, Flora Spencer-Longhurst, Gabrielle Dempsey, Rupert Vansittart, Susan Brown, Sheila Reid, Paddy Wallace, Haydn Gwynne, Andrew Havill, Simon Thorp, Simon Blood DeVay, Tim Wallers, Ed Brody, Patrick Brennan, Craig Whittaker, Alice Henley, Oliver Dimsdale, Guy Williams, Jamie Glover, Elaine Caulfield, Daniel Ryan, John Lightbody, Pip Torrens, Kobna Holdbrook-Smith, Fern Deacon, Ruth Gemmell, David Troughton, James Rastall, Richard Lumsden, Matthew Tennyson, Daniel Flynn, Katie Griffiths, Owen Brenman, Paul Bown, Amy Noble, David Calder, Chris Cowlin, Melanie Kilburn, Adam Sopp, Richard Braine, Robert Daws, Adie Allen, Alexandra Gilbreath, Nicholas Jones, Andrew Greenough, Roger May, Richard Huw, Richard Hope, James Laureson, Samuel Rush, Stirling Gallacher, Kate O'Flynn, Will Attenborough, Steven Miller, Richard Price, Gillian Bevan, Nicholas Le Prevost, Michelle Asante, Chris Webster, Richard Southgate, Kiran Sonia Sawar, Dominic Mafham, Molly Hanson, Bill Buckhurst, Alex Felton, Lorna Watson, Anna-Louise Plowman, Florence Hall, Alan Williams, Helena Lymbery, Bradley Hall, Ben Starr, Dean Williamson, Charlotte Randle, Chris Wilson, Emma Stansfield, Estella Daniels, Badria Timimi, Yolanda Kettle, Darrell D'Silva, Jessie Cave

Producenti:

Sam Hill

Kostýmy:

Giles Gale
(další profese)
 • Skuby47
  **

  Seriál jde po deseti letech ve stopách svého německého předchůdce – seriálu Otec Braun. Postava amatérského detektiva v kněžské sutaně je velmi podobná. Pokud budeme srovnávat, tak je o něco lepší co se týče filmových exteriérů z anglického venkova, ale má jednodušší předvídatelné kriminální zápletky, méně humoru a především kratší stopáž.(15.9.2014)

 • Aky
  ****

  Má to kouzelnou atmosféru staré dobré Anglie. Jinak to lehce trpí rozvláčností a mírně omezenou vynalézavostí scénáře, který zachovává základní rysy Chestertonových předloh. Právě v tom je asi trošku problém, neboť vymezenost kněžským pohledem přináší jistou jednotvárnost. Není to na 80%, ale 60 by bylo málo.(7.11.2014)

 • emma53
  ****

  A máme tady roztomilý, kafíčkový a žehličkový seriál. Přesně tak a navíc já mám spisovatele Chestertona ráda právě pro jeho povídky a tím pádem i pro jeho Otce Browna. Akorátně odpovídá popisu v knize jako o obéznějším človíčku s kulatými brýlemi a hlavně s bystrou myslí, takže se okamžitě přichomýtne u každého případu v jeho vikářství. Možná, že někomu se to po určité době bude zdát jednotvárné, prosté, něčím podobné Midsomeru, něčím podobné slečně Marplové atd., ale když já mám tak ráda ten anglický venkov i tu dobu v které se to všechno odehrává, takže je to pro mě vždy sladkým bonbonkem mezi jinými dramaty a nebo ho užívám jako lehké, ale účinné antidepresivum. - Včera padla poslední klapka čtvrté série a předpokládám asi správně, že do páté se asi nikomu nechce. Škoda. Já si je přisvojila, takže i ten zpočátku nevzhledný otec Brown byl sympaťák, u Lady Felicie a hospodyně Bridget jsem se zaměřovala na jejich kvanta kloboučků a Sid tam mezi ně taky zapadnul, taková nijaká existence, ale prostě tam měl také své místo. Jasně, že polda byl krajně nesympatický, toho bych chtěla vidět někdy v reálu. Takže moje večerníčky skončily a já se loučím nerada s celým vikářstvím strašně nerada. Je to průměr, ale také moje Anglie, tak to berte v úvahu :-)(4.2.2017)

 • filmmovier
  ****

  První díl byl moc příjemný, skvělá oddechovka na víkend. Mark Williams je jako otec Brown moc fajn a krása Kemblefordu mě uchvátila, je to tam snad ještě příjemnější než v Midsomeru. Prostředí a atmosféra je vynikající, pár sympatických postav se také našlo. Úvodní příběh se mi líbil, pěkně spáchaná vraždička... Až se to trochu rozjede, myslím, že to bude velký klenot, zatím si nechávám rezervu. Ale strašně se mi to líbí a je to neuvěřitelně pohodové a příjemné a na další díly se velmi těším. Dlouhé je to tak akorát, být to delší, asi to není úplně ono. Vtip tomu taky nechybí a jediné. k čemu mám výhrady je obsazení Jaromíra Meduny do hlavní dabingové role, mám ho prostě spjatého s Poirotem, Ale to je jenom otázka času... 75% po prvním dílu Kladivo Boží.(6.9.2014)

 • honajz
  **

  Velké zklamání. Někoho napadlo, když už tedy ten Hercule Poirot nemá z čeho brát (dokud nenapíšou plagiátoři Agathy nové romány), že vezme kulisy, kostýmy a postupy z televizního Poirota se Suchetem, a znásilní Chestertona. Jinak se to nazvat nedá. V Chestertonově podání je otec Brown malý, kulatý, dobře naladěný, a jednotlivé povídky jsou spíše poetické, někdy ani tak nejde o zločin. Navíc Chesterton neváhal do většiny povídek vsunout kritiku kapitalistické společnosti a zastával se hodně chudých a obyčejných lidí. Televizní podání jde však proti směru ducha těchto povídek - otec Brown je zde velmi vysoký, i když má trochu bříško, vyfasoval dvě „pomocnice“, asi místo Hastingse, a kde v povídkách nechybí i trochu toho křesťanského pohledu, v televizním zpracování je Brown v podstatě moderní chlápek. Jako detektivky by to fungovalo i samo o sobě, i když občas jsou některé scény už přehnané a směšné a herci hrají jako z musu, že se jim moc nechce, a také casting občas šlápl vedle. Zkrátka, s knižním Brownem to nic společného nemá, a jako samostatné detektivky jak který díl.(28.9.2014)

 • - Fiktivní obec Kembleford hrálo několik skutečných obcí v hrabství Gloucestershire. (Aja2001)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace