poster

Dívka ze skříně (festivalový název)

 • Polsko

  Dziewczyna z szafy

 • anglický

  The Girl from the Wardrobe

  (festivalový název)

Drama

Polsko, 2012, 90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • eLeR
  *****

  Mňa ten život tých prapodivných postavičiek z jedného obyčajného poľského paneláku veľmi, veľmi bavil ... príjemný snímok, výborní herci a nádherný song https://www.youtube.com/watch?v=Bg7soxPJGWs ... Videné v rámci Challenge Tour 2015 : 30 dní so svetovou kinematografiou.(6.4.2015)

 • Malarkey
  ***

  Poláci už nějaký ten pátek dokazují, že ve své domovině mají poměrně silnou základnu filmařských mistrů, kteří dokáží přijít s něčím originálním. Opět a zase se mi to stalo u tohoto filmu, který mi osobně příliš nepřirostl k srdci, ale je na něm vidět velký um hlavně kamery, která z obyčejného paneláku udělala jedno hodně neobyčejné místo.(19.1.2016)

 • Tosi
  ****

  Pár momentů, které vzbuzovaly emoce, plus pár momentů, které u mě vyloudily úsměv či dokonce salvu smíchu. Výsledkem je zajímavý pohled na deprese a duševní nemoci. Pro mě zvláštní film s příjemnou hudbou, smutným koncem a jednou nezapomenutelnou klavírní scénou autisty Tomka a následnou bravurní otočkou (kdo viděl,pochopí), za kterou přidávám čtvrtou hvězdičku.(19.4.2014)

 • mat.ilda
  ***

  Film o životě tak, jak přichází a jak statečně ho náš hrdina umí žít, aniž by nás chtěl donutit soucítit za každou cenu, naopak, i přes depresivní atmosféru, nutnost oběti a mizivé vyhlídky na zlepšení situace oplývá optimismem, vcítěním a láskou, protkán fantazií i jemným humorem, v záměrně tlumeném, přirozeném provedení. Další z řady zajímavých polských snímků, které osloví a zároveň nahodí námět k zamyšlení... Snad kdyby si Jacek častěji měnil slipy, dám možná i za čtyři :-)(4.5.2015)

 • Flego
  ****

  Rozhodne zaujímavý snímok zasadený do šedého sveta panelákového sídliska. Prostredie ešte viac dotvára svet bez života a fantázie... to by však nesmeli na jednom poschodí v jednom činžiaku bývať dve pozoruhodné osoby. Autistický Tomáš a tajomná susedka Magda. Ich svety sú podobné a dokážu objavovať bohatstvá života. Aj pre diváka je táto exkurzia zábavou a hlavne ho prinúti zamyslieť sa nad vlastným životom.(23.1.2014)