Dívka ze skříně (festivalový název)

• Polsko

Dziewczyna z szafy

The Girl from the Wardrobe

(festivalový název)

Polsko, 2012, 90 min

Perfektné poľské prekvapko. Film hlboko ľudský, s výborným hereckým predstavením. Stret dvoch svetov jeden ten náš "sivý - panelákový - bežný" so svetom vysnívaným , plným fantázie - farieb a lásky. Film plný entuziazmu porozumenia a takého tichého cítenia. Film o snívaní na konci dňa. When your day is coming to an end, I'll be your dream, . Odporúčam milovníkom dramatických ľudských príbehov. No a tu je" kúsok z filmovej piesne ". U mňa zaslúžených 5 bodov .(11.3.2018)

Mňa ten život tých prapodivných postavičiek z jedného obyčajného poľského paneláku veľmi, veľmi bavil ... príjemný snímok, výborní herci a nádherný song https://www.youtube.com/watch?v=Bg7soxPJGWs ... Videné v rámci Challenge Tour 2015 : 30 dní so svetovou kinematografiou.(6.4.2015)

Film jsem viděl při projekci "naslepo", kde v narvanym sále byly první reakce během úvodních titulků vesměs "kurva zase polskej film, do p*če". A překvapivě z kina odešlo nezvykle málo lidí, protože to opravdu bylo koukatelný, docela často i vtipný. Ono v plnym sálu, kde je většina lidí po pár pivech a z jistýho statistickýho hlediska je občas někdo úchyl, docházelo k nečekaným výbuchům smíchu poměrně často. Doma za střízliva bych si to ale asi nepustil.(25.6.2015)

Film o životě tak, jak přichází a jak statečně ho náš hrdina umí žít, aniž by nás chtěl donutit soucítit za každou cenu, naopak, i přes depresivní atmosféru, nutnost oběti a mizivé vyhlídky na zlepšení situace oplývá optimismem, vcítěním a láskou, protkán fantazií i jemným humorem, v záměrně tlumeném, přirozeném provedení. Další z řady zajímavých polských snímků, které osloví a zároveň nahodí námět k zamyšlení... Snad kdyby si Jacek častěji měnil slipy, dám možná i za čtyři :-)(4.5.2015)

Pár momentů, které vzbuzovaly emoce, plus pár momentů, které u mě vyloudily úsměv či dokonce salvu smíchu. Výsledkem je zajímavý pohled na deprese a duševní nemoci. Pro mě zvláštní film s příjemnou hudbou, smutným koncem a jednou nezapomenutelnou klavírní scénou autisty Tomka a následnou bravurní otočkou (kdo viděl,pochopí), za kterou přidávám čtvrtou hvězdičku.(19.4.2014)