Reklama

Reklama

Dívka ze skříně

(festivalový název)
  • Polsko Dziewczyna z szafy (více)
Trailer

Obsahy(1)

Komorní příběh Jacka a jeho autistického bratra Tomka se odehrává v panelovém, klaustrofobicky působícím domě na sídlišti nesoucím zjevné stopy socialismu. Jednoho dne se Tomek setká s tajemnou sousedkou Magdou. Osobitý, v nadsázce vyprávěný debut s přesvědčivostí vtáhne diváka do vizuálně bohatého, až pohádkového světa. (MFF Karlovy Vary)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (23)

misterz 

všechny recenze uživatele

Mňa už Poliaci nedokážu ničím prekvapiť, dávno mi je jasné, že v tomto regióne nemajú žiadnu konkurenciu. Krásne melancholický príbeh, vo svojej podstate smutný a i napriek fantasy motívu tak neuveriteľne psychologicky reálny. Koniec so mnou celkom slušne zamával. Silný nadpriemer. 85/100 ()

Reklama

mat.ilda 

všechny recenze uživatele

Film o životě tak, jak přichází a jak statečně ho náš hrdina umí žít, aniž by nás chtěl donutit soucítit za každou cenu, naopak, i přes depresivní atmosféru, nutnost oběti a mizivé vyhlídky na zlepšení situace oplývá optimismem, vcítěním a láskou, protkán fantazií i jemným humorem, v záměrně tlumeném, přirozeném provedení. Další z řady zajímavých polských snímků, které osloví a zároveň nahodí námět k zamyšlení... Snad kdyby si Jacek častěji měnil slipy, dám možná i za čtyři :-) ()

PetrPan 

všechny recenze uživatele

Filmů o autismu (byť tento není zdaleka jen o něm) už jsem viděl slušnou řádku, ale tohle smutné, leč nevydírající, kouzelné, ale nikoliv kýčovité a úsměvné, avšak ne křečovitě, zpracování mě dokonale zaskočilo. Ještě drahnou chvíli po zhlédnutí jsem přemýšlel o tom, jak na mě vlastně Dívka ze skříně zapůsobila. Rozhodně mě bavila, hravost s jakou Bodo Kox vypráví příběh o kráse vnitřního vesmíru těch, kteří v něm pobývají daleko častěji než většina z nás ostatních, byla zcela odzbrojující. V nestřežených chvílích se pak veškerá magie na chvíli zcela rozplývá a na řadu přichází bolestná a uzemňující realita. Dívka ze skříně ale nic neřeší, nevysvětluje ani nepodsouvá, Dívka ze skříně jen bolí a (ne)dává naději. P.S. Drobná faktická výtka: Převléknout se do lékařského pláště a utéct z nemocnice by člověk s typem autismu, který byl ve filmu nastíněn, dokázal jen stěží. ()

Malarkey 

všechny recenze uživatele

Poláci už nějaký ten pátek dokazují, že ve své domovině mají poměrně silnou základnu filmařských mistrů, kteří dokáží přijít s něčím originálním. Opět a zase se mi to stalo u tohoto filmu, který mi osobně příliš nepřirostl k srdci, ale je na něm vidět velký um hlavně kamery, která z obyčejného paneláku udělala jedno hodně neobyčejné místo. ()

Galerie (14)

Související novinky

48. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny

48. MFF Karlovy Vary rozdal filmové ceny

06.07.2013

Devítidenní karlovarské filmové prázdniny skončily a poroty v čele s Agnieszkou Holland udělily ceny nejlepším ze soutěžních filmů. Křišťálový glóbus pro nejlepší film si odnesl režisér János Szász…

Reklama

Reklama