Složité soužití rozvedených manželů v malém bytě rozděleném na dvě domácnosti tragicky ukončí smrt paní Rusové, která léta bojovala se závislostí na alkoholu. Zemřela na následky dlouhodobého pití? Toxikologický rozbor ale potvrdí přítomnost metanolu v lahvi, která byla nalezena vedle těla poškozené. Vrátil se do oběhu otrávený alkohol? Stala se žena další obětí metanolové kauzy? (Česká televize)

flanker.27

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Tomáši, nazdar!" No nazdar... Dvojka Víťa+nová členka je hodně bizár, ale nakonec docela vtipná a Víťova záliba pro jednou výrazně pozitivně nakopne vyšetřování. Zároveň vidíme, jak nová a nová byrokracie víc a víc okrádá o čas dělat něco užitečného. Zvláště když pro některé kariérní řídící kádry (alias "krizové manažery") jste prostě "vopruz". První dva díly vlastně pořád připravují půdu pro další vývoj a jsem zvědavý, kam to zamíří. ()

Padme_Anakin

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Po slibném rozjezdu mýma očima malinko slabší díl, hodnotím však shovívavě.. Úmrtí paní Rusové není náhodné, to divák ví, takže o prvek překvapení je jaksi ochuzen.. Po pravdě musím přiznat, že mi bylo líto všech zúčastněných (v tom rozděleném bytě, žít s bývalkou po rozvodu musí být peklo).. Závěrečná výměna Filip Blažek - Oldřich Navrátil výborná.. No a nové tváře už beru na milost.. ()

sator

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tohle je z určitého pohledu zvláštní...do své flašky vodky nalil pachatel smrticí směs z metanolem ale nijak nenutil oběť ji vypít, ta ji vlastně zcizila a vypila dobrovolně... Skutečný případ se stal v roce 2012, pachatelem byl šedesátiletý Václav Valtera, mechanik z Prahy. Podle rozhodnutí soudu bude ve vězení do roku 2026. ()

rakovnik

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Filmařsky skvělé řemeslo. Obsazením a prosazováním nových tváří na úkor tradičních je toto téměř jiný seriál. Seriál, kde se mi nové osoby nelíbí a těším se na ty původní. Ale i z nich zbývá pouhý stín. Případ je jinak zajímavý, byť závěrečná konfrontace zaváněla naivitou. Oldřich Navrátil byl fajn a těším se alespoň na návrat Korejse. Barbora Bočková mluví jako opilá a Juraj Loj ať raději nemluví vůbec. ()

honajz

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nemůžu si stěžovat - sice mi chybí Plíšek, ale jinak je to filmařsky moc dobře udělané (tohle že režíroval manýrista Bebjak?), zahrané scénář funguje, jak má, navíc je tu černý humor a nejednoznačné postavy jako ze života (postava Filipa Blažka samozřejmě v tomto dílu vede prim). Navíc skvěle využitý Vladyka a trik s flaškou, který se sice dal předpokládat, ale stejně je to dokonale načasované (včetně fotek smetiště "pro manželku" :-)). Navrátil excelentní. A ti mladí hrají taky slušně. Btw, Bočková hrála ve filmu Metanol. :-) ()

• Kozák (Ondřej Vetchý) si stěžuje, že jim jeden člověk odešel k ÚOOZ. Jedná se o Útvar pro odhalování organizovaného zločinu. (sator)
  • Epizoda pojednává o metanolu, přitom Barbora Bočková (Adéla Čulíková) už předtím hrála v jiném filmu od České televize s názvem Metanol (2018). (honajz)
  • Vyšetřovatelka má na ruce hodinky typu Apple Watch. Nicméně děj epizody se odehrává v roce 2012 a první hodinky tohoto typu se začaly vyrábět v roce 2014. (fiuda)