Když učitelka Jaroslava Lhotáková nepřijde do práce, mají kolegyně obavu o její bezpečnost. Oba manželé Lhotákovi jsou nalezeni zavraždění v rodinném domě v pražských Běchovicích. Zmizení obrazů, šperků a elektroniky ukazuje na loupežnou vraždu. Na místě činu se znovu řízením osudu ocitá i Václav Plíšek a jeho úsudek jako vždy přispěje k objasnění případu. (Česká televize)

Enšpígl

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kvůli přílešenému vyzrazování zápletky se bohužel nemůžu vyjádřit co přesně se mě líbilo na tomto díle z hlediska případu, který na mě působil, že je to s lidma opravdu marný, ale jedna věc, tu říci můžu. Když Odra Vetchý odmítně pustit mladou novinářku ehm vlastně influencerku k natačení místa činu vraždy v rámci PR policie, ona řekně tak o to nejlepší jsme dneska přišli. Ondra jí seřve, když nazývá vraždou dvou lidí to nejlepší za den" a ve finále je špatný on, protože ona má 70 tis sledujících a napsala, kritiku na chování Vetchýho, to je dokonalý obraz v jak pokřivený době s nulovýma hodnotama žijeme. ()

topi

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Bez debat zatím nejlepší díl, jaký jsem od Případů viděl. Už jsem to jednou napsal a musím se opakovat, že opravdu moc záleží na tom, kterou epizodu a jaký režisér ji zrovna natáčí. V tomto případě Petr Bebjak opět kraluje! Obdivuji, jak dokáže mezi mrazivou, napínavou a brutální atmosféru napasovat humorné vsuvky, aniž by tím narušoval celkovou strukturu příběhu. Klobouk dolů! Vyloženě si vychutnávám i jednotlivé charaktery 1. oddělení, vedlejších postav včetně. Bolek Polívka v roli Plíška je fakt bezvadnej a určitě nejenom on. Fakt radost sledovat! Co mě vždycky dokáže vytočit, je naše obdivuhodná justice. Pachatel za dva brutálně drsné mordy dostane 25 let, odvolá se, přičemž mu je rozsudek snížen na 15! Co to kurva je???!!! ()

honajz

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Přišlo mi to takové slabší. Jako jo, jsou tu skvělé kontrapunkty ("je mladistvá a právě přišla o rodiče" x "zasloužili si to"), ta necitelnost vůči adoptivním rodičům byla děsivá, větší role Plíška potěšila (hlavně jeho rady zelenáčovi a jejich vlastní pátrání na vlastní pěst) a bavilo mě, že jde o jednotu času a děje a částečně místa, takové scenáristické "svítáníčko" (modří vědí), ale jako by to herce moc nebavilo. A kokoti jako jejich šéfka, které zajímá víc instáč než skutečná práce firmy, jsou žel šéfy v mnoha jiných společnostech, kde kazí, na co sáhnou, aby pak byli vykopnuti výš se zlatým padáčkem. ()

flanker.27

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Deprese nejhlubšího zrna. Tohle je horor, strčte si všechny slashery do prádelny. Víme, jak pachatele chytit, když si dokážeme poradit s tím, jak nám systém (někdy právo, někdy svině ředitelka) hází klacky pod nohy, ale neumíme s nimi naložit. Rozhodně ne tak, jak by si zasloužili. Nevím, jak si někdo může myslet, že něco takového se dokáže resocializovat. "Kráva se dvěma lvama" (a 70 tisíci followerů, na to nezapomeňme, soudruzi) aneb ať se novináři o sobě taky něco dozvědí. Snad nejdrsnější díl vůbec. P. S. Afektovaná ředitelka s příručkami "Jak být americkým šéfem" ve stole je zcela ze života. Pár podobných znám, naštěstí nikdo z nich nešéfuje přímo mně, jinak bych se nejspíš sám brzo stal dalším "klientem" 1. oddělení. ()

Padme_Anakin

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Netuším, jak vtěsnat pocity do slov.. Brutální vražda učitelky a jejího manžela mě zaskočila, vyrazila mi dech a v duchu jsem si říkala, kdo tohle udělá? Krutost a bezcitnost mi nahání strach, zařízne se do mě jako nůž.. Plíšek opět potěšil, v tomto případě mi pomohl rozlousknout pachatele jedinou položenou otázkou.. Celkově pro mě nejtísnivější a nejmrazivější díl.. ()

• Skutečný případ se stal v roce 2002 v Praze Běchovicích. Znalci charakterizovali Michala Šťastného jako psychopatickou osobnost, jeho přítelkyni Michaelu Kalvodovou charakterizovali jako submisivní typ, podřizující se dominantním typům. Přestože ji státní zástupce od začátku označoval jako vědomou spolupachatelku, Michale Kalivodové se vražedný úmysl dokázat nepodařilo. Byla odsouzena na 18 měsíců za krádež ve zvláštním nápravném zařízení v Řepích, které vězeňkyním umožňuje pobyt s dětmi. Motiv činu nikdy přesně objasněn nebyl, zřejmě se jednalo o ziskuchtivost. (sator)