Majitel autobazaru zmizí pár týdnů před svatbou. Jeho snoubenka i nejbližší kolega z práce ochotně spolupracují s policií a zdá se, že profesní i soukromý život pohřešovaného nemá trhliny. Policisté se nemají čeho chytit. Jenže, jak vždycky říkal Plíšek: Když si spis přečteš dvakrát a nic, přečti si ho potřetí. A měl pravdu. (Česká televize)

fabecc1222

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Tak paní ředitelka byla ojebávačka na druhou. Zkušeně vyjebala s Kozákem, s kterým nakonec dle očekávání vyjebával Korejs, s kterým následně také vyjebala paní ředitelka, no karma :) Naštěstí se zjevila dobrá duše Dušan, a vše hodil do pohody, abychom dospěli k velkému finále a šťastnému závěru pro všechny ty, kteří si to zaslouží. Pěkná generační předávka u Kozáků. Herecky, dialogově, hudebně, tenhle díl jede na plné obrátky. Vědomí toho, že jsme zřejmě v definitivním závěru z toho čiší na všechny strany, tvůrci jsou na lehkou notu nostalgie, na těžkou dráhu emocí, jaké jsme snad v našem prostředí ještě neviděli. "Korejs mi volal ještě ze sanitky" ()

rakovnik

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Protože poslední díl sloužil především k vyrovnání se s osudy postav, byl poněkud neprávem upozaděn zajímavý případ s cynickým vrahem. Uznávám ale, že tvůrci umí skvěle stupňovat napětí, byť se jedná třeba jen o soukromé záležitosti kriminalistů. Předčasným vrcholem posledního dílu byl "případ donašeč", i když mohl dopadnout drsněji. Telefon už nezazní, ale kamarádi se mohou scházet u vody nebo u piva. ()

Daniel2003

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Případ už tady bohužel hraje druhé housle, protože to hlavní je vygradování vztahů v prvním oddělení. Korejs nepřekvapil a jeho zrada byla precizně připravovaná. Kozák to naprosto pochopitelně položil a jeho náhradník je až dokonale pasující tečkou za tímto příběhem. Strašnej nářez a to nejen na naše poměry. 10/10 ()

callix

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Bylo to super, celá třetí řada. Pomáhat a chránit, jsi spravedlivá a když se do něčeho dáš, tak to děláš naplno, tyhle dvě nápovědy, kudy se bude ubírat kariéra Majdy, mě prostě nedošly. Až když jsem viděl nové policejní tváře v řadě, tak mi to došlo a hledal jsem mezi sedícími Kozáka :) Anděl jako nový vedoucí dobrý, ale já tam čekal spíš Pražáka. Jinak případ ušel, nevěřil jsem, že to udělal oznamovatel. Těším se na Docenta! ()

Autogram

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Všetko dopadlo dobre, aj prípad bol náročný, ale nie až tak zaujímavý, ako by sa na posledný diel patrilo. Priestor sa musel nechať ukončeniu všetkých osobných liniek, a to sa podarilo dokonale. –––– Kamaráde, bejvalej policajt, to neexistuje. To je protimluv. To je jako bejvalej alkoholik. Obojí nelze vyléčit. –––– Staré myšlení, neperspektivní typ. Vy si ani neumíte srovnat mikrofon k videokonferenci. ()

• Ve chvíli, kdy spolu Kozák (Ondřej Vetchý) a Plíšek (Boleslav Polívka) chytají ryby, říká Plíšek, že policista by se neměl vracet na místa svých případů. V té chvíli sedí u Orlické přehrady pod Žďákovským mostem – místem, kde se tzv. orličtí vrazi zbavovali těl svých obětí. (HonzaR.)
  • Prvního přísahajícího nového člena policejního sboru (v závěru tohoto dílu) ztvárnil Mgr. Radek Galaš, policista, historik, kurátor, publicista specializující se na historii českého četnictva a kriminalistiky a v době vysílání epizody také ředitel Muzea policie ČR. (a-ja)