Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Majitel autobazaru zmizí pár týdnů před svatbou. Jeho snoubenka i nejbližší kolega z práce ochotně spolupracují s policií a zdá se, že profesní i soukromý život pohřešovaného nemá trhliny. Policisté se nemají čeho chytit. Jenže, jak vždycky říkal Plíšek: Když si spis přečteš dvakrát a nic, přečti si ho potřetí. A měl pravdu. (Česká televize)

(více)

Recenze (46)

flanker.27 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

S Korejsem se to až příliš nabízelo, tam bych ocenil, kdyby to přece jen bylo jinak. Nicméně pak ta scéna v kanceláři s Andělem, to bylo vygradované dokonale. Napřed ruka, pak Korejs, pak zvrat. Andělova studia přece musela mít pro děj význam, no ne? A ředitelka konečně dostala ťafku. Pyšný a dojatý otec Kozák na konci, oko zaslzelo. Případ smutný, když přítel přítele... No a co teď? Prvotřídní krimi (a vůbec prvotřídní seriál) nám asi zase na roky odumře. ()

Autogram 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Všetko dopadlo dobre, aj prípad bol náročný, ale nie až tak zaujímavý, ako by sa na posledný diel patrilo. Priestor sa musel nechať ukončeniu všetkých osobných liniek, a to sa podarilo dokonale. –––– Kamaráde, bejvalej policajt, to neexistuje. To je protimluv. To je jako bejvalej alkoholik. Obojí nelze vyléčit. –––– Staré myšlení, neperspektivní typ. Vy si ani neumíte srovnat mikrofon k videokonferenci. ()

Reklama

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Ha! Zcela zbytečně jsem si v komentáři / recenzi  k desáté epizodě sypal popel na hlavu. Podceňoval jsem se sice, ale ukázalo se, že jsem pořád bystrouš. Musím ale uznat, že to tvůrci dokonale zamlžili a pěkně si mě povodili. Závěrečné vyšetřování se mi zdálo být mnohem zajímavější než to předchozí, ale jeho zásadním nedostatkem bylo to, že jsem hned v úvodu správně určil pachatele. Ale to nic, za to tvůrci asi nemohou, vždyť už přece všichni víme, jak jsem předvídavý, že jo? S případem a s jeho vyšetřováním jsem byl tedy spokojen, zakončení dějových linií jednotlivých postav mě ale příliš nenadchla. Přišla mi trochu zkratkovitá a málo uvěřitelná, v jednom případě jsem cítil dokonce silné znepokojení, když jsem si uvědomil, kde může skončit člověk, který v životě ve všem selhal. / "Počítám s vámi do čela nově vytvářeného týmu." "A kolik v něm bude lidí?" "Na to stačíte sám." / Poučení: Doživotí nemusíš dostat jen u soudu. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Zazvonil zvonec a seriálu je konec a je to škoda, protože se opravdu jedná o diamant v české seriálové produkci posledních let. Kvalita byla vysoká po všechny díly, včetně posledního závěrečného dílu, který byl atraktivní jak svým případem, tak gradujícím děním kolem vedení prvního odděleni. Postupem času jsem si zvykl na všechny herce a postavy. Seriálu se povedl krásný emotivní konec na více postavách a já jen budu doufat, že první oddělení dostane další sérii, protože takovouhle kvalitu na obrazovkách příliš často nevidám. ()

rakovnik 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Protože poslední díl sloužil především k vyrovnání se s osudy postav, byl poněkud neprávem upozaděn zajímavý případ s cynickým vrahem. Uznávám ale, že tvůrci umí skvěle stupňovat napětí, byť se jedná třeba jen o soukromé záležitosti kriminalistů. Předčasným vrcholem posledního dílu byl "případ donašeč", i když mohl dopadnout drsněji. Telefon už nezazní, ale kamarádi se mohou scházet u vody nebo u piva. ()

Galerie (33)

Zajímavosti (6)

  • Ve chvíli, kdy spolu Kozák (Ondřej Vetchý) a Plíšek (Boleslav Polívka) chytají ryby, říká Plíšek, že policista by se neměl vracet na místa svých případů. V té chvíli sedí u Orlické přehrady pod Žďákovským mostem – místem, kde se tzv. orličtí vrazi zbavovali těl svých obětí. (HonzaR.)
  • V epizodě Poprava bodyguarda (2022) seriálu Devadesátky (od r. 2022), který je prequelem Případů 1. oddělení, je očividné, že Václav Plíšek (Martin Finger) nemá Tomáše Kozáka (Kryštof Bartoš) rád, a to jak lidsky, tak především po profesní stránce. Zlomový moment pro jejich vzájemný vztah je, když Kozák na Orlíku iniciativně přinese Plíškovi, jenž právě rybaří, spis ke staršímu případu, který jim pomůže s řešením aktuálního. Je tedy příhodné, že poslední společná scéna Plíška (Bolek Polívka) a Kozáka (Ondřej Vetchý) ve 3. sérii případů je, jak jsou opět spolu na Orlíku na rybách. (Šéfik)

Reklama

Reklama