• SOLOM.
  ***

  Ale jo, další slušná česká kriminálka je na světě. Když to běželo v televizi, tak mě to nějak minulo, ale ještě že „existuje“ internet. První díl nebyl vůbec špatný. Případ rozřezané mladé dívky mě docela zaujal. Nejen celkem dobrými hereckými výkony a nadrženou Něrgešovou, ale i policejním vyšetřováním (které není tak přehnané, jako v zaoceánských kriminálkách) – pokus /omyl je vždy na místě, pěkný pes – pár hlášek a mrazivé přiznání vraha – jo udělal by pro ní první poslední a tak její hlavu a tělo hodil do popelnice…Zatím spokojenost…(19.11.2019)

 • otík
  *****

  Naprosto dokonalý začátek série, která rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co se v oblasti kriminologie u nás natočilo. V tomto příběhu 1. oddělení pátrá po vrahovi ženy, kterou rozřezal a odhodil do popelnic. Lepší začátek si série ani nemohla přát. Napínavý a hlavně nesmírně zajímavý díl včetně jedné skvělé hlášky Ondřeje Malého.(3.2.2016)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Mazej do Karlína! Čeká tě tam takovádle voňavá krasavice. Akorát už ji někdo naporcoval." Tak tohle bylo ze života, asi se to tak stalo, ale to nic nemění na tom, že mě to moc nebavilo. Ono se navíc těžko přehlíží, že policie má vozidla v aktuálním barevném provedení a přitom k výslechu používá psací stroje a kopíráky. No dobře, možná ještě do Prahy nedorazily počítače. A taky se tady hodně řve na sprosté podezřelé. Jinak se jedná pouze o myšlenkový souboj mladého kriminalistického myšlení s chytráckými poznámkami zkušeného majora Plíška. Je to tak těžké uhodnout, kdo má pravdu?(18.9.2016)

 • troufalka
  *****

  Nesouhlasím s názorem, že Češi neumí točit detektivky (Radek99). Myslím si, že se natočilo spoustu dobrých seriálů i detektivek. Od Dobrodružství kriminalistiky přes pražskou galérku v Hříšných lidech až po Kriminálku Anděl či Cirkus Bukowsky. Dobré byly i jednotlivé filmy s Högrem či Kodetem. Jedna z nejlepších českých detektivek bezpochyby je Nepodepsaný knoflík. Myslím si, že Případy 1. oddělení na tuto tradici navazují. Divoké honičky se nekonají (což odpovídá více české realitě), nejsou tu ani přehnaně přátelské vztahy na oddělení (viz Četnické humoresky), pracuje se v týmu, vyšetřovatel není charismatický ani sympatický, ale normální ustaraný chlap, používají se běžné metody cukr a bič. Ano, chybí nám napínavé zápletky, protože tohle je typické pouze pro psané detektivky. Jenže tohle je spíš o tom, jak to při vyšetřování doopravdy vypadá. Jednotlivé postavy dost sedí, výkony některých herců famózní! Pobavilo mě sbalení bezdomovkyně v prvních deseti minutách!! :o) Zadáno pro sympaťáka Petra Stacha.(4.1.2016)

 • Radko
  ****

  Skutočnosť, že o páchateľovi som mal jasno hneď ako sa zjavil na scéne vyvažuje spracovanie. Takmer až fyzicky som cítil smrad z kontajnerov, špinavosť obydlia dementného úchyláka, cement vnikajúci do pľúc na stavbe a tiež testosterónové pižmo skupiny vyšetrovateľov z prvého oddelenia, sediacich v obšúchaných rifliach za jedným stolom. Všetko ingrediencie zabezpečujúce kvalitné pozeranie, keď už nie veľké namáhanie mysle. 70%(1.3.2016)

 • - Scenárista Josef Mareš si zahrál komparzní roli uniformovaného policisty, který na místě ověřuje informaci o nálezu torza těla v popelnici. Po 23 letech práce u policie oblékl Mareš uniformu vůbec poprvé. (abertroph)