Fantom z Jižáku (S01E02) (epizoda)

Krimi

Česko, 2014, 1 h 1 min

Komentáře uživatelů k epizodě (13)

 • PatrikP4
  *****

  Velice kvalitní díl... Jak herecky tak zpracováním...(21.5.2019)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Zrovna dělám vykradenou trafiku. To se má taky konzultovat na Vraždách?" Když Mravnostní nestíhá, tak musí Vraždy makat. Bohužel to makání spočívá v tom, že kapitán Pražák pobíhá s originály spisů po sídlišti, každému týpkovi v teplákách kontroluje občanku, nicméně si údaje nezapisuje a ještě jim vyhrožuje odebráním DNA. Na to, že je to skutečný případ z roku 2001, tak to tu nejednou zavonělo zneužitím pravomoci veřejného činitele. Ovšem připíjení na objasněnost mě hodně pobavilo.(18.9.2016)

 • Radko
  ****

  Malý pindík = Veľké priznanie!(8.3.2016)

 • troufalka
  *****

  Vyšetřuje Filip Blažek. Srovnání všechn 11. případů, vytrvoření profilu pachatele. Pachatele dostali na to, že mu chtěli vyfotit a zveřejnit jeho ptáčka!!(4.1.2016)

 • kingik
  odpad!

  Režisér Inkvizitor, Jan Hus, znásilnění bez explicitností, dušení se smíchem a prudká debilita. To byly poznámky, které přistály na mém papíře během pondělního sledování epizody z fušerské krimi série Výmrdy 125. nadělení. Povím vám, že kdybych si nepěstoval přísnou image Bustera Keatona, muže bez smíchu, toho pondělního večera mohli expedovat můj smích šouklínům na pouť, kde by jej prodávali jako oblíbený Pytel smíchu. Už první scéna, v níž do výtahu za budoucí znásilněnou obětí vběhl pičus v teplákovce, byla otřesným režisérem a nepodařeným střihem na úrovni filmů s Les Charlots, zprzněna do parodie stylu na Wese Cravena. Z dokumentu o natáčení bych se jistě dozvěděl, že její realizace zabrala dva dny, a byla tak náročná, že se "znásilněná" Lenka Zahradnická zpotila až na genitáliích. Pak následovalo samotné vyšetřování. Případu se ujal Blažek, remcal něco o tom, že řeší vraždy (ten tedy jo) a sexuální zločiny jaksi nejsou jeho obor, ale šlo už o jedenáctou napadenou oběť v jedné lokalitě, takže vyšetřování nesneslo odklad. Vytvořil tedy profil pachatele, ve hře byla i verze, že pachatelů je víc, nicméně pracovalo se s tím, že sexuální deviant bude fakt jen jeden. No a teď, jak se dopracoval k těm faktům o pachateli. To bylo něco úděsného, co tam předváděli. Pachatel byl rozhodně trestaný, jak na toto došli, pičo, to zůstává větší záhadou než levitace Chrise Angela. Pak následovaly další durchy. Nějakým záhadným způsobem se došlo na to, že to bude čerstvě propuštěný recidivista. Jo, super, beru, akorát nevím, jak ho tak rychle v tom značném počtu identifikovali. Blažek se jen zadíval na monitor s profilovými fotkami možných násilníků a bum bác, ten jeho byl hned jasný. Pak zase nic, vesměs trapno a nuda. Zdevastovaný touto úžasně příšerně natočenou a nenapínavou pičovinou, jsem očekával konec. Ten byl hodně (ú)levný. Dopadli maníka, co ho měli vytipovaného, ten se doznal ke dvěma deliktům, ale co zbytek. Tak ho chytili na jeho malé péro, nebo za jeho malé péro. to je fuk. Maník se doznal. Blažek a spol. diváka spolehlivě upálili. Ještě bych dodal, že proces vyšetřování hatila jakási tv stanice, jejíž zpravodajství připomínalo parodii na zpravodajství. Tyto sekvence patřily vůbec k tomu nejhoršímu v dějinách českých krimi seriálů. Režisérovi Wlodarczykovi bych nedovolil ani osahat si kameru a filmový matroš. To, co předvedl s herci a solidním materiálem podle skutečných událostí, nebylo úplně normální. Tentokrát ovšem pochopení pro bizár nemám. 0%(8.3.2016)

 • otík
  ****

  Druhý díl první série rozhodně nezklamal, přesto na rozdíl od prvního dílu chybí napětí (a také chybí nějaká vtipná hláška soudního lékaře Ondřeje Malého, který vždy dokáže zaperlit). I tak ovšem díl, který potěší stylem pátrání, stylovým důkazním materiálem (sedmi centimetrovým přirozením) a také docela slušně se rozvíjejícími vztahy na oddělení.(3.2.2016)

 • klúčik
  ****

  výborný diel. Napätie, dobré herecké výkony - Filip Blažek... Zaujímavý záver, hodnotím 80%.(8.3.2016)

 • -Dawe-
  *****

  Když už je tam jednou nějaký vtípek, tak to nemá chybu :D(8.1.2016)

 • Autogram
  *****

  Ako médiá privádzajú policajtov až k šialenstvu a ako jasne vyriešený prípad stále dokážu skomplikovať. Za ten neobyčajne vynachádzavý spôsob, ako niekoho prinútiť k priznaniu, dávam aj piatu hviezdu, hoci v reáli by to asi práve takto nefungovalo. Záver zostal pekne dramatický a som zvedavý, či to s vynášačom bude práve takto. –––– A navíc jsem nechtěl utrácet ze svýho, né? Nejsem debil!(7.3.2016)

 • rakovnik
  ****

  Způsob vyšetřování zdál se mi poněkud nešťastný, ale osobní kouzlo Ondřeje Vetchého v jeho psychologickém výslechu bylo prostě geniální. Hra s médii o čas a jejich obrovský vliv byly pro mě překvapením.(15.1.2018)

 • filipvrbik
  ****

  Rozhodně zajímavé, obzvláště na to , že to je české- ale těch kriminálek je nějak moc se mi zdá....80%(8.3.2016)

 • mira007
  *****

  Hodně mrazivý případ o úchylákovi, který znásilňoval ženy jak na běžícím pásu a dneska už je venku z basy mezi námi. Trochu jsem si všiml, jakým humpoláckým způsobem to vyšetřoval Pražák v podání Filipa Blažka, který k těm obětem přistupoval dost necitlivě. Jestli to je předobraz reality tak se nedivím, že ty ženský to moc nehlásej.(16.3.2016)

 • Monggol

  Hana Štádlerová - výborný výkon v úlohe oprsklej pani Erbanovej: "Si je sežer debile!" :)(5.1.2019)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace