• mira007
  *****

  Hodně mrazivý případ o úchylákovi, který znásilňoval ženy jak na běžícím pásu a dneska už je venku z basy mezi námi. Trochu jsem si všiml, jakým humpoláckým způsobem to vyšetřoval Pražák v podání Filipa Blažka, který k těm obětem přistupoval dost necitlivě. Jestli to je předobraz reality tak se nedivím, že ty ženský to moc nehlásej.(16.3.2016)

 • kingik
  odpad!

  Režisér Inkvizitor, Jan Hus, znásilnění bez explicitností, dušení se smíchem a prudká debilita. To byly poznámky, které přistály na mém papíře během pondělního sledování epizody z fušerské krimi série Výmrdy 125. nadělení. Povím vám, že kdybych si nepěstoval přísnou image Bustera Keatona, muže bez smíchu, toho pondělního večera mohli expedovat můj smích šouklínům na pouť, kde by jej prodávali jako oblíbený Pytel smíchu. Už první scéna, v níž do výtahu za budoucí znásilněnou obětí vběhl pičus v teplákovce, byla otřesným režisérem a nepodařeným střihem na úrovni filmů s Les Charlots, zprzněna do parodie stylu na Wese Cravena. Z dokumentu o natáčení bych se jistě dozvěděl, že její realizace zabrala dva dny, a byla tak náročná, že se "znásilněná" Lenka Zahradnická zpotila až na genitáliích. Pak následovalo samotné vyšetřování. Případu se ujal Blažek, remcal něco o tom, že řeší vraždy (ten tedy jo) a sexuální zločiny jaksi nejsou jeho obor, ale šlo už o jedenáctou napadenou oběť v jedné lokalitě, takže vyšetřování nesneslo odklad. Vytvořil tedy profil pachatele, ve hře byla i verze, že pachatelů je víc, nicméně pracovalo se s tím, že sexuální deviant bude fakt jen jeden. No a teď, jak se dopracoval k těm faktům o pachateli. To bylo něco úděsného, co tam předváděli. Pachatel byl rozhodně trestaný, jak na toto došli, pičo, to zůstává větší záhadou než levitace Chrise Angela. Pak následovaly další durchy. Nějakým záhadným způsobem se došlo na to, že to bude čerstvě propuštěný recidivista. Jo, super, beru, akorát nevím, jak ho tak rychle v tom značném počtu identifikovali. Blažek se jen zadíval na monitor s profilovými fotkami možných násilníků a bum bác, ten jeho byl hned jasný. Pak zase nic, vesměs trapno a nuda. Zdevastovaný touto úžasně příšerně natočenou a nenapínavou pičovinou, jsem očekával konec. Ten byl hodně (ú)levný. Dopadli maníka, co ho měli vytipovaného, ten se doznal ke dvěma deliktům, ale co zbytek. Tak ho chytili na jeho malé péro, nebo za jeho malé péro. to je fuk. Maník se doznal. Blažek a spol. diváka spolehlivě upálili. Ještě bych dodal, že proces vyšetřování hatila jakási tv stanice, jejíž zpravodajství připomínalo parodii na zpravodajství. Tyto sekvence patřily vůbec k tomu nejhoršímu v dějinách českých krimi seriálů. Režisérovi Wlodarczykovi bych nedovolil ani osahat si kameru a filmový matroš. To, co předvedl s herci a solidním materiálem podle skutečných událostí, nebylo úplně normální. Tentokrát ovšem pochopení pro bizár nemám. 0%(8.3.2016)

 • Autogram
  *****

  Ako médiá privádzajú policajtov až k šialenstvu a ako jasne vyriešený prípad stále dokážu skomplikovať. Za ten neobyčajne vynachádzavý spôsob, ako niekoho prinútiť k priznaniu, dávam aj piatu hviezdu, hoci v reáli by to asi práve takto nefungovalo. Záver zostal pekne dramatický a som zvedavý, či to s vynášačom bude práve takto. –––– A navíc jsem nechtěl utrácet ze svýho, né? Nejsem debil!(7.3.2016)

 • otík
  ****

  Druhý díl první série rozhodně nezklamal, přesto na rozdíl od prvního dílu chybí napětí (a také chybí nějaká vtipná hláška soudního lékaře Ondřeje Malého, který vždy dokáže zaperlit). I tak ovšem díl, který potěší stylem pátrání, stylovým důkazním materiálem (sedmi centimetrovým přirozením) a také docela slušně se rozvíjejícími vztahy na oddělení.(3.2.2016)

 • SOLOM.
  ***

  Ani druhý díl o sériovém „znásilňovači“ žen z Jižňáku si nevedl zas tak špatně. Jasně je tady i dost nelogických kopanců a podivných chování ze strany vyšetřovatelů, ale jsme taky jenom lidi – někdo dá na svou intuici – někdo jen na přímé důkazy…Mělo to ale slušnou atmosféru, místy i akci, herecké výkony taky nebyli nejhorší, proběhlo pár humorných hlášek a navíc toho hajzlíka chytli – na jeho malé péro…(19.11.2019)

 • - Martin Pražák (Filip Blažek) si v pracovně psychologa Boháčka (Václav Helšus) prohlíží obrázky z Rorschachova psychologického testu založeného na vnímání inkoustových skvrn. Psychologická metoda se používá k rozboru osobnosti. (melica)

 • - Spoiler: V kanceláři vyšetřovatelů na nástěnce s fotografiemi pachatelů lze zahlédnout i fotku Ládi Zárybnického (Jiří Konvalinka), postavy, jež byla v předešlém dílu seriálu usvědčena z vraždy. (Šéfik)