Modus operandi a Bolkova oblíbená hláška: "Jak to má kola nebo kozy, jsou s tím vždycky problémy."(4.1.2016)

V Praze řádí zloděj a nakonec i vrah, který napadá stařenky v jejich bytech, okrádá je a některou i dokonce zavraždí. Do týmu 1. oddělení přichází na měsíční stáž mladý detektiv, kterého šéf díky mladíkově vysoce postavenému tatíkovi tlačí nahoru, přičemž na detektiva Petra chce hodit práskání stop televizi. Mladík udělá jednu zásadní chybu, díky níž je málem odsouzen zmatený podivím (jako tradičně stoprocentně uvěřitelný Radek Holub), který se ke všemu přizná, aniž by pořádně věděl k čemu. Ostatním nezbývá než rychle jednat, aby nedošlo k další vraždě. Možná méně napínavý díl, ale zajímavý především z osobních vazeb na oddělení.(5.2.2016)

Přepadávat, mlátit a zabíjet staré babky důchodkyně, může opravdu jen totální kripl a duševní mrzák – takovým rovnou provaz na kandelábru…Dosti smutný případ, který si však udržel stejnou kvalitu jako ty předešlé díly. Mladý stážista asi brzy zaplaká, do jaké vybrané společnosti kriminalistů se chce dostat…Stejně by mě zajímalo, kdo je ten donašeč pro TV (zatím to vidím buď na Vladyku, nebo toho jejich připosraného šéfíka…(20.11.2019)

"Podle těch babiček má pachatel něco mezi dvaceti a šedesáti, výška 150 až 190, blond nebo černovlasý." Tak s takovýmto popisem by pachatele bez problémů našel i poručík Drebin natož experti z 1. OOK SKPV. Jen jim to bloudění po falešné stopě chvilku trvalo, ale mně se to tentokrát dost líbilo. A taky mě pobavila historická zkušenost majora Plíška o tom, že jak to má kola nebo kozy, tak jsou s tím vždycky problémy.(18.9.2016)

Epizóda ukazuje, že bežná vyšetrovateľská rutina je skôr vecou náhody a nesmiernej nudy pri prehrabávaní sa zložkami, ako nejaká napínavá práca v teréne - aj keď samozrejme dôjde aj na akčné zatýkanie. Po sľubnom rozjazde seriál dospel do rutiny. Nečudo, že kriminalisti sú unavení a furt fajčia - pri takomto čosi je stres, únava prirodzená, rovnako ako ciga, ktorá na čas ten stres a únavu vyfúkne do paže.(16.3.2016)