Často je složitější pachatele včas usvědčit, než dopadnout. Další epizoda kriminálního seriálu Případy 1. oddělení popisuje příběh muže, který věděl, že bude propuštěn, když vydrží nepromluvit čtyřicet osm hodin, kdy ho má policie právo zadržovat. Policejní souboj s časem byl postaven na trpělivosti, schopnosti využít zkušenost a všímat si každého detailu. Pachateli vynesl 25 let ve vězení. (Česká televize)

sator

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Náčelník Korejs (Miroslav Hanuš) deptá svého podřízeného protože podezřelého zatkl bez důkazů a tudíž ho může držet ve vazbě pouze  48 hodin. Jenže onen podezřelý nemá žádný doklad k prokázání totožnosti  a nespolupracuje, takže v tomto případě  48  hodin neplatí, policie může zadržet osobu tak dlouho, dokud není prokázána její totožnost. Když nemocniční zřízenec veze na operaci majora Plíška (Boleslav Polívka) ptá se ho "Už vám dali Heparin". Ten se zatváří vyděšeně, je to reakce na znalosti o případu takzvaného Heparinového vraha. ()

otík

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Napínavá podívaná, kdy detektiv zatkne podezřelého, ale nedaří se mu získat důkazy proti němu a má jen 48 hodin, aby z ničeho vyčaroval důkaz. Ale jak už to v životě bývá, náhoda tomu chtěla, aby se mu poštěstilo. Vztahově mezi detektivy se nikam nehneme, tento díl je jen o shánění důkazů. I přesto je plný napětí. ()

SOLOM.

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Malinko se tu zatáhlo za ruční brzdu, ovšem jen co se „atraktivity“ toho případu týkalo. Přepadávání důchodců, co si jdou vybrat důchod na poštu (dneska je hlavně chodí pachatelé okrádat přímo do bytu) – nic nového pod sluncem, děje se to pořád a těch hajzlům by měli policajti pořádně napráskat a zavřít až zčernají. Pak jsou tu ještě ti, co se neštítí i vraždit a tihle by neměli dostat směšných 25 let, ale rovnou kulku mezi oči…Docela čumím, že se ten práskač dostal až na „inspekční oddělení“, ale tak svině se dostanou vždycky k teplému místečku… ()

Frajer42

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kája "Pollívka" Plíšek znovu v roli superpoldy, který vyřeší případ jen tak mimochodem z operačního lůžka. Trošku zde svými schopnostmi dosahoval na současného českého Harryho Pottera a supermana v jedné osobě - kariéristického zmrda a bruslského dvorního rozkuřovače Fialu. Tak se mi začíná zdát, že na seriálu je podle pravdy možná tak závěrečné shrnutí v titulcích. Zbytek je dílem čiré dramatizace. Naštěstí, na české poměry velmi zdařilé. Další zajímavý případ s přepadáváním důchodců. Z relativně strohé zápletky velmi příjemný příběh. [73 %] ()

Jara.Cimrman.jr

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Proč jsi nešel za tím dědou? Nebo chceš říct, že to byl tak rychlej děda, že by ti taky utekl?" Tak tentokrát se 1. oddělení moc nepředvedlo. Je mi totiž záhadou, jak mohl major Plíšek vyřešit případ, se kterým nebyl seznámen a v době vyšetřování ležel na pooperačním. Takže je to prý podle skutečnosti, ale je stále těžší tomu uvěřit. Čemu se naopak uvěřit dá bez nejmenších problémů, tak to je byrokratické házení klacků pod nohy vyšetřovatelů, což se mi líbilo a závěrečné kouření doutníků mě taky celkem pobavilo. ()

• Na poště v pražské Kafkově ulici, kde se točila sekvence s pachatelem tipujícím si seniory vybírající si důchody, nastala kuriózní situace. Pouhé dva týdny před natáčením, začátkem května 2013, zde totiž došlo k podobnému zločinu. (fallrock)
  • Náčelník Korejs (Miroslav Hanuš) deptá svého podřízeného, protože podezřelého zatkl bez důkazů, a tudíž ho může držet ve vazbě pouze  48 hodin. Jenže onen podezřelý nemá žádný doklad k prokázání totožnosti a nespolupracuje, takže v tomto případě 48 hodin neplatí, policie může zadržet osobu tak dlouho, dokud není prokázána její totožnost. (sator)