Bez mena nie si v našom zbyrokratizovanom systéme nikým. Ako sa dozvedáme z tejto časti - ani vrahom. Až po získaní mena sa môže rozbehnúť mašinéria zatýkania a vydávania osoby na trestné stíhanie. Scénaristicky dosť riedka časť (niekedy hádam netreba byť tak realistický - veď bežný život má, na rozdiel od skvelého filmu dosť hluchých miest aj tak) na druhej strane zaujímavo upozorňuje na prežívajúce či až priveľmi životaschopné relikty byzantínskeho systému absurdnej byrokracie, kde sa bez príslušných čísiel, iniciál a mien priradených jednotlivým osobám často ani lístok vo vetre nepohne, bárs by šlo aj o masového vraha.(4.5.2016)

Dosť brutálny výjav hneď na začiatku filmu, že by sa to snáď ani nemalo vysielať o ôsmej večer. Keď je aj realita spolupráce so sudcami taká, ako vo filme, tak nezávidím policajtom. Opäť je oproti tomu efektívnejšie sa trochu pohrabať v odpadkových košoch. Na konci som už len čakal, že priletia rovnakým lietadlom a neuzavrie sa to len vtipom o strachu zo zvláštneho vzťahu. –––– Že by jsme je poslali za tím soudcem? – To by koukali oba.(25.4.2016)

Epizoda o drobnostech, nicméně podstatných. Odhalování pachatele je mravenčí práce, kdy musíme dát za pravdu i těm méně sympatickým článkům řetězce. Osobní přesah byl jen třešničkou na dortu, ve své vážnosti pro odlehčení situace. Ondřej Vetchý byl v obsazení skutečně trefou do černého. A tím nemyslím trefou do Araba.(5.3.2018)

Skvělý díl. Na začátku nechutná vražda mladé dívky, dva podezřelí, jeden Arab s kradeným pasem, druhý nešťastně zaláskovaný Čech. Brzy se zjistí, že to musel být Arab, bohužel hned po činu odcestoval do Irska a policisté neznají jeho pravou totožnost. A ta je nutná k tomu, aby soudce vydal zatykač pro Europol. Vše nakonec dopadne dobře, smutné však je, že v reálu to trvalo sedm let, než vrah z Irska vycestoval. Napínavé hlavně stylem práce. V osobních životech kriminalistů ani v pracovních vztazích se nikam neposunujeme.(13.5.2016)

"Monika vždycky říkala, že neměl dlouhý jenom to jméno." A o tom to je. Ti osmahlí kluci, kteří čekají v Irsku na azyl, zkrátka mají dlouhé choboty a všechny slečny, pro které je to důležité, upřímně lituju. V tomto případě tedy máme jednu zavražděnou a dva nezvěstné podezřelé a mě to dost bavilo. Zejména přetahovaná kapitána Anděla s popeláři o odpadky byla vynikající, ale i zatčení nesprávného Araba mě upřímně rozesmálo. A taky oceňuju skutečnost, že se tvůrci na závěr přiznali k tomu, že to vlastně ve skutečnosti dopadlo poněkud jinak.(29.9.2016)