Totožnost (S01E09) (epizoda)

Krimi

Česko, 2014, 1 h

 • otík
  *****

  Skvělý díl. Na začátku nechutná vražda mladé dívky, dva podezřelí, jeden Arab s kradeným pasem, druhý nešťastně zaláskovaný Čech. Brzy se zjistí, že to musel být Arab, bohužel hned po činu odcestoval do Irska a policisté neznají jeho pravou totožnost. A ta je nutná k tomu, aby soudce vydal zatykač pro Europol. Vše nakonec dopadne dobře, smutné však je, že v reálu to trvalo sedm let, než vrah z Irska vycestoval. Napínavé hlavně stylem práce. V osobních životech kriminalistů ani v pracovních vztazích se nikam neposunujeme.(13.5.2016)

 • Untentrauer
  **

  Naprostá tragédie...Ani banda známých herců nezajistí kvalitu. Bolelo mě se koukat na to příšerné přehrávání. Na Vladyku kterej očividně nedokáže ani zapnout počítač na ukrajinskou uklízečku která blekotala každé šesté slovo Rusky jako že je to Ukrajinka. Je to něco příšerného. Polívka co si uvaří polívku a luští křížovky a řekne jednu poučku která “rozlouskne” celý případ. Upřímně doufám, že takto policie nepracuje. Hvězdička za Vetchého a za téma...(4.3.2020)

 • rakovnik
  *****

  Epizoda o drobnostech, nicméně podstatných. Odhalování pachatele je mravenčí práce, kdy musíme dát za pravdu i těm méně sympatickým článkům řetězce. Osobní přesah byl jen třešničkou na dortu, ve své vážnosti pro odlehčení situace. Ondřej Vetchý byl v obsazení skutečně trefou do černého. A tím nemyslím trefou do Araba.(5.3.2018)

 • SOLOM.
  ***

  Sice dopadení nebylo autentické a ve skutečnosti si policisté na pachatele museli počkat 7 let (což je sakra dlouhá doba – hlavně pro pozůstalé), jenže co z toho když skutečný pachatel byl v roce 2018 propuštěn předčasně (o rok a půl dříve) soudem a vyhoštěn ze země – tomu se říká spravedlnost…44 bodných ran – to už je opravdová zrůda, ne člověk…chudák holka. Já říkám furt, že ty multi-kulty vztahy jsou na hovno a nic dobrého většinou nepřinesou…Jinak se tentokrát kriminalista Pražák vážně vytáhl a přetahovačka s popeláři byla vážně fajn…(21.11.2019)

 • Radko
  ***

  Bez mena nie si v našom zbyrokratizovanom systéme nikým. Ako sa dozvedáme z tejto časti - ani vrahom. Až po získaní mena sa môže rozbehnúť mašinéria zatýkania a vydávania osoby na trestné stíhanie. Scénaristicky dosť riedka časť (niekedy hádam netreba byť tak realistický - veď bežný život má, na rozdiel od skvelého filmu dosť hluchých miest aj tak) na druhej strane zaujímavo upozorňuje na prežívajúce či až priveľmi životaschopné relikty byzantínskeho systému absurdnej byrokracie, kde sa bez príslušných čísiel, iniciál a mien priradených jednotlivým osobám často ani lístok vo vetre nepohne, bárs by šlo aj o masového vraha.(4.5.2016)

 • - Kapitán Kozák (Ondřej Vetchý) dostane od své dcery (Rebeka Lízlerová) jako dárek fotbalový dres. Ve fotbalovém světě tento dres nosil anglický hráč Jermain Defoe, který tehdy působil v klubu Tottenham Hotspur FC. (ELBobes)