Sladký vyděrač (S01E10) (epizoda)

Krimi

Česko, 2014, 59 min

 • frantisekly
  *****

  Hanka Bízova po štyrudsiatich rokoch? Regina Rázlová (riaditeľka Dvořáková) v znamenitej forme. Tú riaditeľku som jej uveril. Plíšek vytrel kocúra svojimi metódami celej armade žandaríkov, čo si myslia, že základom policajnie práce nie je sedliacky rozum, ale miliónové operačné centrum a najmodernejšia technika. Lebo - šablóna za tři pětky proste nepustí...(11.1.2016)

 • Radko
  ****

  V zásade je epizóda o konfrontácii dvoch prístupov k riešeniu pracovných problémov. Prvý, dnes preferovaný vychádza z manažérskych príručiek a je zameraný na dokonalý imidž, mladistvý výzor a hŕ hŕ veľa a hlavne rýchlo niečo urobiť, len aby sa robilo. Druhý vychádza zo sedliackeho rozumu, vyžadujúceho často zastavenie a popremýšľanie, vyzerajúce miestami ako ospanlivá starecká lenivosť, zastarané metódy hlivenia a ničnerobene. Nemá ten správny okamžitý efekt a nevyzerá to veľmi workoholicky. Vychádza sa zo širšie spektrálneho poznania, nie dnes preferovanej úzkej špecializácie. Nutne neznamená, že prvý z prístupov (workoholicko-manažérsko-riadiaci) neprináša vždy lepšie výsledky, to nie. Len je až príliš jednostranne preferovaný. Sladký vydierač drukuje straosvetskému prístupu, čo je len dobre, aspoň vo virtuálnej tv realite raz zvíťazilo niečo, čo sa tak rado odsúva v realite do úzadia.(19.8.2016)

 • SOLOM.
  ****

  Nejslabší díl? Ba právě naopak…Jasně, nejsou tady žádné mrtvoly, rozčtvrcená těla ani úchyláci či narkomani, ale jde o obyčejné vydírání. Bohužel z postavy Polívky si dělali prdel, ale on jim ukázal společně s Vladykou, že nejchytřejší a nejtupější dokáží pachatele chytit lépe, než celá výjezdovka…I díky tomu, že pachatel byl vážně ňouma, který se snažil zachránit rodinu před exekucí – to ho ale neomlouvá, leč šel na to blbě…Regina Rázlová nám sakra zestárla, ale pořád je to šarmantní dáma, která podala velice přesvědčivý a usměvavý výkon – jasně nejlepší na celém díle. Plíšek (Polívka) je legenda a Sršeň alias Zeman pobavil…(21.11.2019)

 • Kakho-oto
  *****

  Víťa Sršeň se představí do telefonu jako Zeman (po spatření fotografie Miloše Zemana na titulní straně novin). Paní na druhé straně reaguje: Vy jste od pana Drahoše, že? Sršeň alias Zeman s tím souhlasí. Tvůrci seriálu nemohli tušit, že jistý pan Drahoš se o několik let později postaví do voleb právě proti Zemanovi. Tato náhoda mě celkem pobavila.(13.3.2018)

 • otík
  *****

  Panečku, to byl díl! Naprosto úžasný. Nešlo tu o žádné nebezpečné terno, ale venkonce docela vtipný příběh vyděrače amatéra, který je svou obětí zatlačen do úzkých, přesto se mu podaří získat peníze a policajty oblafnout. Jenže ne všechny. To by tu nesměl být protřelý skoro důchodce Plíšek, který svou starou metodou přijde na totožnost i motiv pachatele a pak už si pro něj jen v klidu počká. Spousta scén je tu milých a dokonce i velmi vtipných. Nesmírně podařený a hlavně totálně pohodový díl.(20.5.2016)

 • - Keď Ing. Jiřina Dvořáková (Regina Rázlová) prvýkrát odchádza zo železničnej stanice, v pozadí možno vidieť zelený Volkswagen so značkou 9A5 7492, v ktorom sedia dve osoby. V ďalšom zábere, keď prechádza za zaparkovanými vozidlami, vo Volkswagene nikto nesedí a na chodníku v pozadí zrazu stojí staršia žena v žltom kabáte. (koba)

 • - Major Plíšek (Bolek Polívka) předloží svému nadřízenému Korejsovi (Miroslav Hanuš) k přečtení článek z Kriminalistického sborníku o podobném případu vydírání v NSR. Autorem článku je Jiří Markovič, proslulý kriminalista, který vedl skutečné 1. oddělení před scenáristou seriálu Josefem Marešem. (melica)

 • - Vydíraná ředitelka čokoládoven, Ing. Jiřina Dvořáková (Regina Rázlová), dostane pokyn, aby jela z Prahy po dálnici D8, odbočila z ní výjezdem na 25. kilometru a pokračovala 5 kilometrů směrem na Roudnici nad Labem. Dálnice D8 ale žádný výjezd na 25. kilometru nemá, odbočit na Roudnici lze až na kilometru 29, navíc město samotné se nachází asi 3 km napravo od dálnice ve směru od Prahy. Auto v záběru po sjetí z dálnice ale odbočí vlevo a pokračuje nalevo od ní. Ve skutečnosti auto opouští dálnici D8 na 35. kilometru a pokračuje směrem na Budyni nad Ohří. Ostatní záběry jízdy auta po dálnici z Prahy se natáčely na D11. (Martin_L)