Sladký vyděrač (S01E10) (epizoda)

Krimi

Česko, 2014, 59 min

 • Radko
  ****

  V zásade je epizóda o konfrontácii dvoch prístupov k riešeniu pracovných problémov. Prvý, dnes preferovaný vychádza z manažérskych príručiek a je zameraný na dokonalý imidž, mladistvý výzor a hŕ hŕ veľa a hlavne rýchlo niečo urobiť, len aby sa robilo. Druhý vychádza zo sedliackeho rozumu, vyžadujúceho často zastavenie a popremýšľanie, vyzerajúce miestami ako ospanlivá starecká lenivosť, zastarané metódy hlivenia a ničnerobene. Nemá ten správny okamžitý efekt a nevyzerá to veľmi workoholicky. Vychádza sa zo širšie spektrálneho poznania, nie dnes preferovanej úzkej špecializácie. Nutne neznamená, že prvý z prístupov (workoholicko-manažérsko-riadiaci) neprináša vždy lepšie výsledky, to nie. Len je až príliš jednostranne preferovaný. Sladký vydierač drukuje straosvetskému prístupu, čo je len dobre, aspoň vo virtuálnej tv realite raz zvíťazilo niečo, čo sa tak rado odsúva v realite do úzadia.(19.8.2016)

 • otík
  *****

  Panečku, to byl díl! Naprosto úžasný. Nešlo tu o žádné nebezpečné terno, ale venkonce docela vtipný příběh vyděrače amatéra, který je svou obětí zatlačen do úzkých, přesto se mu podaří získat peníze a policajty oblafnout. Jenže ne všechny. To by tu nesměl být protřelý skoro důchodce Plíšek, který svou starou metodou přijde na totožnost i motiv pachatele a pak už si pro něj jen v klidu počká. Spousta scén je tu milých a dokonce i velmi vtipných. Nesmírně podařený a hlavně totálně pohodový díl.(20.5.2016)

 • troufalka
  *****

  V téhle epizodě se mi moc líbila úžasná herdekbaba Regina Rázlová, jak hezky vymetla s vyděračem! A moc pěkný kontrast mezi zadržením nevinného stopaře a pravého viníka, kterému Plíšek jen vlídně nabídl svezení. Tak si říkám, jak je asi těm omylem zadrženým, když na ně nastoupí? Pro někoho trauma na celý život!(4.1.2016)

 • Jara.Cimrman.jr
  ***

  "Buďto to psal nějakej totální amatér nebo naopak nějakej chytrej vyděrač." Tak to se nám to pátrání pěkně zúžilo na totální amatéry a absolutní profesionály, přičemž souboj o polapení se odehrává mezi splašeným ÚOOZ a rozvážným majorem Plíškem. Od začátku je samozřejmě jasné, jak to dopadne, nicméně nedokázat s patnácti vozidly zajistit oblast s jedinou příjezdovou komunikací je mimořádné umění. Je-li to skutečně případ ze života, tak si asi našetřím na šablonu pro technické kreslení a trochu si zavydírám, protože mi to prostě musí projít.(30.9.2016)

 • frantisekly
  *****

  Hanka Bízova po štyrudsiatich rokoch? Regina Rázlová (riaditeľka Dvořáková) v znamenitej forme. Tú riaditeľku som jej uveril. Plíšek vytrel kocúra svojimi metódami celej armade žandaríkov, čo si myslia, že základom policajnie práce nie je sedliacky rozum, ale miliónové operačné centrum a najmodernejšia technika. Lebo - šablóna za tři pětky proste nepustí...(11.1.2016)

 • - V epizodě telefonuje Víťa Sršeň (Miroslav Vladyka) manželce podezřelého. Inspirován fotografií prezidenta v novinách, představí se „Tady Zeman“. Volaná odpovídá: „Vy jste od pana Drahoše, že jo?“ Epizoda se natáčela v roce 2013 – to ještě nemohli tvůrci tušit, že v prezidentských volbách 2018 bude proti Miloši Zemanovi kandidovat Jiří Drahoš. (melica)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace