Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Případ muže, který v centru Prahy zastřelil pracovníka známé televizní stanice, patřil v posledních letech k mediálně nejznámějším. Epizoda Případů 1. oddělení ukazuje, jak postupovali kriminalisté v pátrání po muži, který se díky vojenskému výcviku uměl výborně skrývat. Jen díky policejní lsti se podařilo zadržet pachatele, jehož soud nakonec poslal do vězení na 25 let. (Česká televize)

(více)

Recenze (14)

SOLOM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Smrt Velíška si pamatuju – je smutné že až tato událost dokázala u některých novinářů a reportérů probudit „svědomí“ a začali spolupracovat. Ne všichni jsou ale stejní, nerad bych je házel do jednoho pytle. Taky se divím, že jeho vrah nedostal doživotí – jenže zas tu byla ta nesmyslná polehčující okolnost – pod vlivem alkoholu se z něj stává psychopat…Smutný příběh, ponurá atmosféra a slizký Miroslav Hanuš (jeho postava) si zas „honil triko“… ()

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Nejdrsnější na tomto případu je jeho realita, kdy táta malého dítěte zcela zbytečně umře rukou alkoholem posilněného mladšího muže. Nutno uznat, že pachatele herec zahrát výtečně, především scény z výslechu, kdy vrah ví, že to posral, ale vlastně neví proč, protože nevěděl, co díky alkoholu dělá, jsou hodně napjaté. Rozhodně podařený díl, který opět ukázal práci kriminalistů a taky pracovníky bulváru, kteří až pod tlakem situace mrtvého kolegy si uvědomí, jak lezou lidem do soukromí a jak je to nepříjemné. ()

Reklama

Autogram 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Mediálne veľavýznamná vražda, takže aj tie manévre stoja za to. Len ich výsledok za to nestojí a tak nastupuje mravčia policajná práca a nasadenie celej verejnosti a televízie. Len aby tej televízie nebolo priveľa. –––– Váš volací znak je Oko dvě. – A kdo je Oko jedna? – No hádej... –––– Podle vaší virgule by se měl pachatel nacházet na pobřeží. Středozemního moře. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

"S rodičema mluvit nešlo, potom co se po nich prošla zásahovka." Tak tady máme mediálně sledovaný případ, což znamená, že i velitel zvedne zadek ze své židle a jde se ukázat při zatýkání. Tak je to samozřejmě správné. A kdo může za to, když to nevyjde? Samozřejmě podřízení. To mě na tomto případu bavilo nejvíc. A samozřejmě odkaz na Cimrmanovu propracovanou kriminalistickou metodu - podívat se do třídních knih. Jinak to žádný vyšetřovací zázrak nebyl, protože jeden občan dodal fotku pachatele, druhý ho poznal a pak už zbývalo pouze přesvědčit kumpána o tom, aby ho prásknul. To je rozhodně snadnější než "nenápadně" rozestavět služební Fabie v obci, která má 420 obyvatel. ()

carl.oesch 

všechny recenze uživatele (k tomuto TV seriálu)

Nedá mi, abych tady nezopakoval ono již zmíněné. Zatímco v tzv. velké tvorbě jsou novináři a pravdoláskaři všeho druhu (zelení i ostatní) tabu, v tomhle díle je to ústy Ondřeje Vetchého řečeno zcela jasně, když se ptá náhle zdrcených kolegů zabitého Velíška (jehož jméno tam nepadne), jaké to je, když obětí zločinu je "jeden" z nich, tedy z těch, kteří mají na rozdmýchávání negativních nálad a vyvolávání hysterie založen svůj džob. A když se dva mladí "hlídací psi demokracie" později snaží vystartovat k zatýkání, jsou zaraženi svým šéfem a najednou tam zazní, že ta policie ví nejlíp, co má dělat. Aha. Bylo by skvělé, kdyby si tohle uvědomilo co nejvíc lidí, až je budou (a nejen v případě kriminálních kauz) ti novináři manipulovat, formovat a směrovat....Najednou policie ví nejlíp. Tady to sice ta policie neví tak úplně, šéf je blbec a jeho zásahy do vyšetřování jsou vesměs fatální (vzor nebo vzory tohoto imaginárního šéfa se asi Marešovi hodně dostal pod kůži....když si to s nimi aspoň tady takhle vyřizuje), ale fakt je ten, že ono poučení novinářů (a netvářil bych se, že se jedná jenom o bulvár) vezme za své velice rychle, neboť, jak praví klasik, složenky a hypotéka se platit musí..... ()

Galerie (22)

Zajímavosti (1)

  • V epizodě se osobně objeví i druhý scénárista Jan Malinda. Na tiskové konferenci pokládá otázku k dopadení pachatele. (melica)

Reklama

Reklama