• pirduch
  ****

  No já sice nevím, nakolik reálně to bylo zrekonstruováno,jenže to nenápadné stání před barákem, to noční neslyšné obsazení vesnice, nebo to vedení kumpána k prozrazení ukrytu přes věřitele a článek v novinách mi nějak nepasuje...aůe možná to bylo opravdu přesně takhle...Pak už jsem nechápal že mluvili o Klíčanech, pbsadili dle cedulí Klíčany,ale v mapě koukali na Klecany...(1.4.2020)

 • Autogram
  ****

  Mediálne veľavýznamná vražda, takže aj tie manévre stoja za to. Len ich výsledok za to nestojí a tak nastupuje mravčia policajná práca a nasadenie celej verejnosti a televízie. Len aby tej televízie nebolo priveľa. –––– Váš volací znak je Oko dvě. – A kdo je Oko jedna? – No hádej... –––– Podle vaší virgule by se měl pachatel nacházet na pobřeží. Středozemního moře.(23.5.2016)

 • otík
  *****

  Nejdrsnější na tomto případu je jeho realita, kdy táta malého dítěte zcela zbytečně umře rukou alkoholem posilněného mladšího muže. Nutno uznat, že pachatele herec zahrát výtečně, především scény z výslechu, kdy vrah ví, že to posral, ale vlastně neví proč, protože nevěděl, co díky alkoholu dělá, jsou hodně napjaté. Rozhodně podařený díl, který opět ukázal práci kriminalistů a taky pracovníky bulváru, kteří až pod tlakem situace mrtvého kolegy si uvědomí, jak lezou lidem do soukromí a jak je to nepříjemné.(21.4.2018)

 • carl.oesch
  *****

  Nedá mi, abych tady nezopakoval ono již zmíněné. Zatímco v tzv. velké tvorbě jsou novináři a pravdoláskaři všeho druhu (zelení i ostatní) tabu, v tomhle díle je to ústy Ondřeje Vetchého řečeno zcela jasně, když se ptá náhle zdrcených kolegů zabitého Velíška (jehož jméno tam nepadne), jaké to je, když obětí zločinu je "jeden" z nich, tedy z těch, kteří mají na rozdmýchávání negativních nálad a vyvolávání hysterie založen svůj džob. A když se dva mladí "hlídací psi demokracie" později snaží vystartovat k zatýkání, jsou zaraženi svým šéfem a najednou tam zazní, že ta policie ví nejlíp, co má dělat. Aha. Bylo by skvělé, kdyby si tohle uvědomilo co nejvíc lidí, až je budou (a nejen v případě kriminálních kauz) ti novináři manipulovat, formovat a směrovat....Najednou policie ví nejlíp. Tady to sice ta policie neví tak úplně, šéf je blbec a jeho zásahy do vyšetřování jsou vesměs fatální (vzor nebo vzory tohoto imaginárního šéfa se asi Marešovi hodně dostal pod kůži....když si to s nimi aspoň tady takhle vyřizuje), ale fakt je ten, že ono poučení novinářů (a netvářil bych se, že se jedná jenom o bulvár) vezme za své velice rychle, neboť, jak praví klasik, složenky a hypotéka se platit musí.....(11.5.2018)

 • SOLOM.
  ****

  Smrt Velíška si pamatuju – je smutné že až tato událost dokázala u některých novinářů a reportérů probudit „svědomí“ a začali spolupracovat. Ne všichni jsou ale stejní, nerad bych je házel do jednoho pytle. Taky se divím, že jeho vrah nedostal doživotí – jenže zas tu byla ta nesmyslná polehčující okolnost – pod vlivem alkoholu se z něj stává psychopat…Smutný příběh, ponurá atmosféra a slizký Miroslav Hanuš (jeho postava) si zas „honil triko“…(22.11.2019)

 • - V epizodě se osobně objeví i druhý scénárista Jan Malinda. Na tiskové konferenci pokládá otázku k dopadení pachatele. (melica)