Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Případ muže, který v centru Prahy zastřelil pracovníka známé televizní stanice, patřil v posledních letech k mediálně nejznámějším. Epizoda Případů 1. oddělení ukazuje, jak postupovali kriminalisté v pátrání po muži, který se díky vojenskému výcviku uměl výborně skrývat. Jen díky policejní lsti se podařilo zadržet pachatele, jehož soud nakonec poslal do vězení na 25 let. (Česká televize)

(více)

Recenze (29)

carl.oesch 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nedá mi, abych tady nezopakoval ono již zmíněné. Zatímco v tzv. velké tvorbě jsou novináři a pravdoláskaři všeho druhu (zelení i ostatní) tabu, v tomhle díle je to ústy Ondřeje Vetchého řečeno zcela jasně, když se ptá náhle zdrcených kolegů zabitého Velíška (jehož jméno tam nepadne), jaké to je, když obětí zločinu je "jeden" z nich, tedy z těch, kteří mají na rozdmýchávání negativních nálad a vyvolávání hysterie založen svůj džob. A když se dva mladí "hlídací psi demokracie" později snaží vystartovat k zatýkání, jsou zaraženi svým šéfem a najednou tam zazní, že ta policie ví nejlíp, co má dělat. Aha. Bylo by skvělé, kdyby si tohle uvědomilo co nejvíc lidí, až je budou (a nejen v případě kriminálních kauz) ti novináři manipulovat, formovat a směrovat....Najednou policie ví nejlíp. Tady to sice ta policie neví tak úplně, šéf je blbec a jeho zásahy do vyšetřování jsou vesměs fatální (vzor nebo vzory tohoto imaginárního šéfa se asi Marešovi hodně dostal pod kůži....když si to s nimi aspoň tady takhle vyřizuje), ale fakt je ten, že ono poučení novinářů (a netvářil bych se, že se jedná jenom o bulvár) vezme za své velice rychle, neboť, jak praví klasik, složenky a hypotéka se platit musí..... ()

SOLOM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Smrt Velíška si pamatuju – je smutné že až tato událost dokázala u některých novinářů a reportérů probudit „svědomí“ a začali spolupracovat. Ne všichni jsou ale stejní, nerad bych je házel do jednoho pytle. Taky se divím, že jeho vrah nedostal doživotí – jenže zas tu byla ta nesmyslná polehčující okolnost – pod vlivem alkoholu se z něj stává psychopat…Smutný příběh, ponurá atmosféra a slizký Miroslav Hanuš (jeho postava) si zas „honil triko“… ()

Reklama

fabecc1222 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Řekl bych, že vražda Michala Velíška je určitě jednou z těch nejznámějších, které se na území ČR udály. Pochopitelně to bylo i díky značné medializaci, kdy se přesně jako v seriálu úplně obrátila karta, a novináři najednou přestali být těmi hyenami, a ráčili se pomáhat policii v jejich práci. Samotnej díl je pak klasická hra na kočku s myší, kdy od začátku známe pachatele, a hledá se způsob, jak ho dopadnout. Korejs si konečně pořádně přihřeje polívčičku na tiskovkách, a klasicky si přisvojí všechny úspěchy (Kachnička už se peče). "Tak ta druhá bába ho taky poznala - Naschledanou" ()

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nejdrsnější na tomto případu je jeho realita, kdy táta malého dítěte zcela zbytečně umře rukou alkoholem posilněného mladšího muže. Nutno uznat, že pachatele herec zahrát výtečně, především scény z výslechu, kdy vrah ví, že to posral, ale vlastně neví proč, protože nevěděl, co díky alkoholu dělá, jsou hodně napjaté. Rozhodně podařený díl, který opět ukázal práci kriminalistů a taky pracovníky bulváru, kteří až pod tlakem situace mrtvého kolegy si uvědomí, jak lezou lidem do soukromí a jak je to nepříjemné. ()

Necrotongue 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

No do pr.... Fuj, to jsem se lek!!! Po tomhle zážitku budu všechny pejskařky obcházet sakra velkým obloukem. Na to, že jde o seriál z prostředí vyšetřovatelů vražd, je průběh každé epizody spíše poklidný a ve třinácté epizodě mě tvůrci šoknou tak, že se málem chytám stropu. Případ byl na mě až příliš profláklý, takže mě zaujala hlavně náhle se objevivší novinářská empatie, která funguje evidentně podle hesla: Z cizího krev neteče. No, a pak tady byl samozřejmě charismatický a čestný podplukovník Korejs, který zcela fantasticky neřídil obklíčení a následnou okupaci obce Klíčany. Právě tady mi došlo, proč pan podplukovník tak rád spolupracuje s ÚOOZ. On je holt stavěný pro velké operace, a běžné vyšetřování ho příliš omezuje v rozletu. Miroslav Hanuš si dává Korejse dokonale, vůbec bych se nedivil, kdyby si před ním lidé na ulici odplivovali. / Poučení: V některých případech leze odvaha dost do peněz. ()

Galerie (22)

Zajímavosti (5)

  • V epizodě se osobně objeví i druhý scénárista Jan Malinda. Na tiskové konferenci pokládá otázku k dopadení pachatele. (melica)
  • Případ vraždy střihače TV Nova se ve skutečnosti stal 13. září. Zimní bundy a čepice většiny protagonistů proto působí trochu nepatřičně. (heavy66)
  • Zatímco skutečný vrah měl hokejové jméno Lubina, tvůrci ho přejmenovali podle jiného hokejisty na Zábranského. (Lkprak)

Reklama

Reklama