Informátor (S02E02) (epizoda)

Krimi

Česko, 2016, 1 h 3 min

Čím dál lépe. A baví mě obsazování méně známých oblastních herců a neokoukaných tváří do vedlejších nebo epizodních rolí, je příjemné vidět, kolik dobrých herců máme, protože i ti neznámí skvěle stačí a sekundují těm hlavním, slavným. Tento díl má v sobě zachycenu dost depresivní temnotu i díky skvělé kameře a záběrům takového toho poslední dobou obvyklého podzimně nezimního počasí. Těším se na další.(12.1.2016)

Keby som Petra Buchtu nevidel predtým hrať, tak by som prisahal že režiséri stiahli z ulice nejakého pernikára a naučili ho text. Pekne spojené tri prípady - na prvý pohľad nesúvisiace a potom to išlo do skladačky. Ako v románoch Van Gulika. A to ja rád. Ešte jeden poznatok. Čas kráča nemenným tempom a buď je operatívec v teréne, alebo šuští papierom a stopy chladnú.(12.1.2016)

"Ať chcípnu, jestli lžu. - To bys za ten výslech byl už pětkrát mrtvej, debile." Tak tentokrát byl recidivista skutečně učebnicový a ještě lepší byla neschopnost Sršně, která ho díky vynikajícím hodnocením vedoucích, kteří se ho chtěli zbavit, vykopla z obvodu až na vraždy. A konfrontace "papírového čerta" mjr. Vrány s "neomylným" velitelem mjr. Korejsem mě taky pobavila. Jediný nedostatek vidím v tom, že totožnost "tajemného" Sršňova informátora byla jasná od první chvíle a tím díl přišel o překvapivou pointu.(6.10.2016)

• mh.mail

60% - Na tomto díle mi vadí, že vyšetřovatel Kozák (O. Vetchý), který je předkládán jako vzor kvalitního vyšetřovatele, kašle na formální úkony (nepodepsané poučení je podle mě docela problém). Mám však takový pocit (z tohoto dílu a z upoutávky na díl třetí), že bude dán do kontrastu s tím příšerně upjatým a nesympatickým vyšetřovatelem (I. Chmela), který sice má po formální stránce všechno v pořádku, ale vyšetřování případu totálně pokazí. Neboli nám bude „nenápadně“ sděleno, že tyto formální úkony vyšetřovatele pouze brzdí a že lepších výsledků dosahují ti, kteří je porušují. Možná se pletu a dostane se nám spravedlivého rozhřešení, pak se tvůrcům omluvím a v hodnocení to adekvátně ocením. Jako detektivní příběh standard série. Nebylo-li by mé úvodní výtky, dal bych i o hvězdičku více.(18.1.2016)

• Nalimator

Viděl jsem jen 2. díl druhé série, ale nevěřil jsem vlastním očím. Chvílemi jsem se musel smát. Policisté tam jsou vylíčení jako málo myslící neschopáci, kteří se hlavně hádají mezi sebou.Pak je taky hodně baví šikanovat a urážet svědky, co přišli podat na policii vysvětlení. Vymydleného bezdomovce jde do maringotky zatknout zásahovka a dostanou ho náhodou na to, že neumí čísla. Tak to snad ne, ten bezďák je tam celou dobu tahal za fusekli a vypadal chytřejší než celý policejní sbor, to spíš bych věřil že jsou analfabeti mezi policisty. Zkusím ještě jeden díl a uvidíme, ale byl to zážitek.(15.1.2016)