Súdánský student (S02E03) (epizoda)

Krimi

Česko, 2016, 1 h 3 min

 • mh.mail

  60% - I třetí díl druhé série si drží laťku v nastavené výši. Co se mi na seriálu doposud nejvíc líbí, je podle mého názoru vysoká míra autentičnosti. Nemám sice s vyšetřováním žádné osobní zkušenosti, ale přijde mi, že by to takhle nějak mohlo ve skutečnosti vypadat, přece jenom i vyšetřovatelé jsou normální lidi, co se mezi sebou normálně baví a občas udělají špatný úsudek nebo přímo chybu. Konflikt Kozák - Korejs se vyostřuje a šéfík neváhá používat i poněkud drsnější metody. I když i to je dost autentické a navíc Korejs v podání Miroslava Hanuše je opravdu suprovej, je to téměř jediná věc, která mě na seriálu zatím trochu vadí. Uvidíme ale, kam se to celé posune, třeba budu překvapený a nakonec to všechno přehodnotím.(19.1.2016)

 • SOLOM.
  ***

  Tak tu zas máme jeden s rasistickým podtextem. Jsou pobodáni dva černí zahraniční studenti a všechno ukazuje na to, že si vyřizovali účty mezi sebou – ovšem jen do chvíle, než je nalezen zakrvácený nůž, který vyšetřovatele přivede na stopu nácků…Jo chlapec byl hrdina, ale jen do doby než se ocitl u výslechu. Pak už z něj byla jen obyčejná plačka. Ten Korejs (coby postava) je čím dál tím větší zmrd a já myslel, že už to snad ani nejde. Chmelova postava se mi taky nelíbí – njn když donáší, nemůže být oblíbený…(23.11.2019)

 • RonaMidu

  viděno neplánovaně,seriál mi nic moc neříká,několik epizod z první řady u mne vydalo za dvě hvězdy,ale za včerejší epizodu bych dala klidně pět.....a to v podstatě všechny za roli herci,který se na obrazovce nevyskytoval příliš dlouho,kterého ani neznám jménem - snad Štěpán Kozub - ale jeho výslech,to byla neskutečná podívaná(20.1.2016)

 • Autogram
  ****

  Rasistická téma sa v krimi dá spracovať aj bez prehnaného pátosu, naviac s dobre padnúcimi narážkami, ktoré nemajú uraziť, ale triafajú klinec po hlavičke. Príbeh nie je nijak komplikovaný, dôraz filmu je v tímovej práci, len tých náhod mohlo byť trochu menej. Iróniou zaváňa, že protiextrémistickému oddeleniu šéfuje Landa. –––– Tak kolik je tam vlastně pokojů? Dva baráky po pěti patrech, v každém patře 30 pokojů...? – Hele, nech to bejt. –––– V třetině vražd figurují cizinci. A to nemluvím o těch našich menšinách. Tak nám ty naše drobné předsudky nech. My díky nim objasňujeme vraždy.(18.1.2016)

 • klúčik
  *****

  Výborný diel. Dva krát som mal husiu kožu - a to pri scéne , kde vypočúvali vraha , ten chalan to zahral fantasticky. Druhý krát mám husiu kožu, keď vidím veliteľa pátračky pod vedením herca Miroslava Hanuša. On ma naozaj fantasticky napísanú postavu, ktorú hrá tak famózne , že by som ho do riti nakopal, ako povedal v jednom filme jeden major. To ukazuje , že Miroslav Hanuš je výborný herec. Tento diel hodnotím 90%.(24.1.2016)