Súdánský student (S02E03) (epizoda)

Krimi

Česko, 2016, 1 h 3 min

• mh.mail

60% - I třetí díl druhé série si drží laťku v nastavené výši. Co se mi na seriálu doposud nejvíc líbí, je podle mého názoru vysoká míra autentičnosti. Nemám sice s vyšetřováním žádné osobní zkušenosti, ale přijde mi, že by to takhle nějak mohlo ve skutečnosti vypadat, přece jenom i vyšetřovatelé jsou normální lidi, co se mezi sebou normálně baví a občas udělají špatný úsudek nebo přímo chybu. Konflikt Kozák - Korejs se vyostřuje a šéfík neváhá používat i poněkud drsnější metody. I když i to je dost autentické a navíc Korejs v podání Miroslava Hanuše je opravdu suprovej, je to téměř jediná věc, která mě na seriálu zatím trochu vadí. Uvidíme ale, kam se to celé posune, třeba budu překvapený a nakonec to všechno přehodnotím.(19.1.2016)

• RonaMidu

viděno neplánovaně,seriál mi nic moc neříká,několik epizod z první řady u mne vydalo za dvě hvězdy,ale za včerejší epizodu bych dala klidně pět.....a to v podstatě všechny za roli herci,který se na obrazovce nevyskytoval příliš dlouho,kterého ani neznám jménem - snad Štěpán Kozub - ale jeho výslech,to byla neskutečná podívaná(20.1.2016)

Rasistická téma sa v krimi dá spracovať aj bez prehnaného pátosu, naviac s dobre padnúcimi narážkami, ktoré nemajú uraziť, ale triafajú klinec po hlavičke. Príbeh nie je nijak komplikovaný, dôraz filmu je v tímovej práci, len tých náhod mohlo byť trochu menej. Iróniou zaváňa, že protiextrémistickému oddeleniu šéfuje Landa. –––– Tak kolik je tam vlastně pokojů? Dva baráky po pěti patrech, v každém patře 30 pokojů...? – Hele, nech to bejt. –––– V třetině vražd figurují cizinci. A to nemluvím o těch našich menšinách. Tak nám ty naše drobné předsudky nech. My díky nim objasňujeme vraždy.(18.1.2016)

Dnes nastal čas, aby som sa venoval exempláru zvanému Pepa Korejs. Typický medzičlánok. Zhora drbaný, a on zase drbe tých pod sebou. Lenže Pepa je poloklon kardinála Richelieu. Richelieu bol vzdelaný, Korejs je buran. Ale talent namočiť niekoho do fekálií, počkať, kým sa horko-ťažko dotyčný zo žumpy vyškriabe a potom mu podať vreckovku aby sa utrel, tak tento talent je daný zhora. Tak to proste v Česko - Slovenských reáliách funguje. Kozák je schopnejší, vie jazyky, má lepšiu morálku, ale ako šéf I. oddelenia je pre vedenie neakceptovateľný. Tí hore majú maslo na gebuliach a pre to potrebujú ako medzičlánok Korejsa, ktorý má tiež maslo na gebuli.(19.1.2016)

Výborný diel. Dva krát som mal husiu kožu - a to pri scéne , kde vypočúvali vraha , ten chalan to zahral fantasticky. Druhý krát mám husiu kožu, keď vidím veliteľa pátračky pod vedením herca Miroslava Hanuša. On ma naozaj fantasticky napísanú postavu, ktorú hrá tak famózne , že by som ho do riti nakopal, ako povedal v jednom filme jeden major. To ukazuje , že Miroslav Hanuš je výborný herec. Tento diel hodnotím 90%.(24.1.2016)