Súdánský student (S02E03) (epizoda)

Krimi

Česko, 2016, 1 h 3 min

Dnes nastal čas, aby som sa venoval exempláru zvanému Pepa Korejs. Typický medzičlánok. Zhora drbaný, a on zase drbe tých pod sebou. Lenže Pepa je poloklon kardinála Richelieu. Richelieu bol vzdelaný, Korejs je buran. Ale talent namočiť niekoho do fekálií, počkať, kým sa horko-ťažko dotyčný zo žumpy vyškriabe a potom mu podať vreckovku aby sa utrel, tak tento talent je daný zhora. Tak to proste v Česko - Slovenských reáliách funguje. Kozák je schopnejší, vie jazyky, má lepšiu morálku, ale ako šéf I. oddelenia je pre vedenie neakceptovateľný. Tí hore majú maslo na gebuliach a pre to potrebujú ako medzičlánok Korejsa, ktorý má tiež maslo na gebuli.(19.1.2016)

"My si ty dva černochy budeme muset pořádně proklepnout. Možná zjistíme, že jeden z nich je členem ku-klux-klanu." Tak tu máme špetku rasismu a pátrání po tom, kdo nakrájel dva africké studenty. To samo o sobě žádná velká zábava není, ale "zadržení" plk. Landy při šetření v terénu kvůli nezaplaceným alimentům bylo dokonalé. Ještě lepší byl mjr. Korejs, který je snad ještě větší svině než jsem doufal. Začínám mu fandit. Jenom přitom trošku zapadlo to důležité upozornění, že na diskotékách se chodí na záchod až ve chvíli, kdy je dopito, aby to pití někdo "nedochutil". Není to sice žádná novinka, ale opakování je prý matka moudrosti, tak to určitě nezaškodí.(6.10.2016)

• RonaMidu

viděno neplánovaně,seriál mi nic moc neříká,několik epizod z první řady u mne vydalo za dvě hvězdy,ale za včerejší epizodu bych dala klidně pět.....a to v podstatě všechny za roli herci,který se na obrazovce nevyskytoval příliš dlouho,kterého ani neznám jménem - snad Štěpán Kozub - ale jeho výslech,to byla neskutečná podívaná(20.1.2016)

Rasistická téma sa v krimi dá spracovať aj bez prehnaného pátosu, naviac s dobre padnúcimi narážkami, ktoré nemajú uraziť, ale triafajú klinec po hlavičke. Príbeh nie je nijak komplikovaný, dôraz filmu je v tímovej práci, len tých náhod mohlo byť trochu menej. Iróniou zaváňa, že protiextrémistickému oddeleniu šéfuje Landa. –––– Tak kolik je tam vlastně pokojů? Dva baráky po pěti patrech, v každém patře 30 pokojů...? – Hele, nech to bejt. –––– V třetině vražd figurují cizinci. A to nemluvím o těch našich menšinách. Tak nám ty naše drobné předsudky nech. My díky nim objasňujeme vraždy.(18.1.2016)

• mh.mail

60% - I třetí díl druhé série si drží laťku v nastavené výši. Co se mi na seriálu doposud nejvíc líbí, je podle mého názoru vysoká míra autentičnosti. Nemám sice s vyšetřováním žádné osobní zkušenosti, ale přijde mi, že by to takhle nějak mohlo ve skutečnosti vypadat, přece jenom i vyšetřovatelé jsou normální lidi, co se mezi sebou normálně baví a občas udělají špatný úsudek nebo přímo chybu. Konflikt Kozák - Korejs se vyostřuje a šéfík neváhá používat i poněkud drsnější metody. I když i to je dost autentické a navíc Korejs v podání Miroslava Hanuše je opravdu suprovej, je to téměř jediná věc, která mě na seriálu zatím trochu vadí. Uvidíme ale, kam se to celé posune, třeba budu překvapený a nakonec to všechno přehodnotím.(19.1.2016)