Tělo (S02E05) (epizoda)

Krimi

Česko, 2016, 1 h 2 min

"Takže spis bude sice odložen, hlavně že bude v řádném termínu dodán na Městské státní zastupitelství. To bude radosti." Pregnantní mjr. Vrána mne opět potěšil svými teoretickými znalostmi s nulovou praxí a šplhnul si u mne i odmlouváním mjr. Korejsovi, sklopením uší před mjr. Kozákem a zejména uplácením kolegů koblihami. I jinak mě to celkem bavilo, protože hledat vraha a nemít mrtvolu je vždycky zajímavé.(11.10.2016)

Nie nadarmo tu hudba občas akoby z oka vypadla Sherlockovi. Toľko pátrania a lúštenia šifier tento seriál ešte nezažil. Škoda toho výsledku, keď ani relácia Na stopě nepomohla. A že vraj tam chodia len chudáci, ktorí si nevedia paradiť, to dostali skutoční vyšetrovatelia na frak od svojich filmových „kolegov“.(1.2.2016)

Ačkoli tu vlastně od začátku až do konce nemáme nalezenou oběť, je to odvyprávěno perfektně dramatickým stylem s řádnou dávkou napětí, navíc se nám zase o kus posunou osobní vztahy na oddělení i Kozáka převeleného jinam. Další díl, který si drží vysokou kvalitu. Případ nenalezeného těla zavražděné ženy graduje v sedmé dílu.(2.2.2016)

Jelikož skutečný případ je celkem čerstvý a známý, tak jsem věděl jak to dopadne a jelikož byl pachatel známý brzo a jen se čekalo až dorazí ze v zahraničí a zda se nalezne tělo oběti, tak byl tenhle díl dle mne asi nejslabší z celé série. Nicméně mi přišla zajímavá akce v Německu a vztahové vyklubání vyšetřovatele Vrány.(16.3.2016)

• mh.mail

60% - Tato epizoda mi přišla taková neurovnaná, roztěkaná. Částečně to bylo případem, kdy pachatel byl celou dobu „zašitý“ v zahraničí, částečně i tím, že se vyšetřování rozmělnilo mezi obvod a 1. oddělení (plus ještě Německo). Válka mezi Korejsem a Kozákem mi pořád trochu vadí, ale už jsem si na ni zvykl. Nicméně cítím tam, stejně jako v postavě Dušana Vrány, jistý směr posunu, pokud budu mít pravdu, tak nadšeně zajásám a vyseknu poklonu. Zde se mi velmi líbilo, že autoři nenechali Vránu podlehnout lákavé možnosti zavléct pachatele do republiky, byť by se jednalo jenom o pár metrů.(2.2.2016)