Tělo (S02E05) (epizoda)

Krimi

Česko, 2016, 1 h 2 min

Jelikož skutečný případ je celkem čerstvý a známý, tak jsem věděl jak to dopadne a jelikož byl pachatel známý brzo a jen se čekalo až dorazí ze v zahraničí a zda se nalezne tělo oběti, tak byl tenhle díl dle mne asi nejslabší z celé série. Nicméně mi přišla zajímavá akce v Německu a vztahové vyklubání vyšetřovatele Vrány.(16.3.2016)

"Takže spis bude sice odložen, hlavně že bude v řádném termínu dodán na Městské státní zastupitelství. To bude radosti." Pregnantní mjr. Vrána mne opět potěšil svými teoretickými znalostmi s nulovou praxí a šplhnul si u mne i odmlouváním mjr. Korejsovi, sklopením uší před mjr. Kozákem a zejména uplácením kolegů koblihami. I jinak mě to celkem bavilo, protože hledat vraha a nemít mrtvolu je vždycky zajímavé.(11.10.2016)

Jo kdyby holka ráda po skleničce vína neroztahovala nohy, mohla tu být ještě mezi námi…Další zajímavý případ, který byl i poměrně slušně natočený, dramatický a přestože zatím zůstal „tak nějak otevřený“, většina už jistě ví, jak to dopadlo – stačí si o skutečné vraždě přečíst něco internetu. Chmela konečně i ukázal, že ač se chová jako debil a chce mít všechno udělané správně podle předpisů – začíná chápat, že Korejs je naprostý kokot a měl by držet basu s ostatními. Kozák – Anděl – Pražák, Plíšek – to jsou správní borci. Sršeň dobrý tak na lepení letadýlek…(23.11.2019)

Ačkoli tu vlastně od začátku až do konce nemáme nalezenou oběť, je to odvyprávěno perfektně dramatickým stylem s řádnou dávkou napětí, navíc se nám zase o kus posunou osobní vztahy na oddělení i Kozáka převeleného jinam. Další díl, který si drží vysokou kvalitu. Případ nenalezeného těla zavražděné ženy graduje v sedmé dílu.(2.2.2016)

• mh.mail

60% - Tato epizoda mi přišla taková neurovnaná, roztěkaná. Částečně to bylo případem, kdy pachatel byl celou dobu „zašitý“ v zahraničí, částečně i tím, že se vyšetřování rozmělnilo mezi obvod a 1. oddělení (plus ještě Německo). Válka mezi Korejsem a Kozákem mi pořád trochu vadí, ale už jsem si na ni zvykl. Nicméně cítím tam, stejně jako v postavě Dušana Vrány, jistý směr posunu, pokud budu mít pravdu, tak nadšeně zajásám a vyseknu poklonu. Zde se mi velmi líbilo, že autoři nenechali Vránu podlehnout lákavé možnosti zavléct pachatele do republiky, byť by se jednalo jenom o pár metrů.(2.2.2016)

• - Ve 22. minutě jedou policisté do pobočky České pošty Jablunkov. Na monitoru pracovnice pošty s interním systémem je ale vidět nápis Benátky nad Jizerou, kde se skutečně natáčelo v interiérech i exteriérech tamní pošty. (chicotomas)

• - Spoiler: Čeští policisté jedou pro podezřelého z vraždy do Německa. Přestože se jsou na budově i služebně znaky německé spolkové policie (orlice uprostřed policejní hvězdice), mají všichni němečtí policisté na rukávu uniformy znak saské zemské policie (znak Svobodného státu Sasko uprostřed policejní hvězdice). Zemští policisté ale na služebnách spolkové policie neslouží, protože se jedná o dvě zcela odlišné složky (jako by městští strážníci sloužili na služebnách PČR). (Pimburger)