Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Kam zmizelo půl miliardy z bezpečnostní agentury na pražském Žižkově? 
Zmizení půl miliardy korun z pražské bezpečnostní agentury patří k největším krádežím v historii české kriminalistiky. Šokující byl zejména jednoduchý trik, jak pachatel obešel zabezpečení. Mohl však svůj plán zrealizovat sám? Dožil se vůbec požitku z ukradených peněz nebo jen někomu posloužil? Epizoda Případů 1. oddělení popisuje detaily vyšetřování, které se veřejnost z médií nedozvěděla. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (19)

SOLOM. 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

„Myslel si, že jsem mu toho psa sežral já, ale to byl Franta, já psy nejím...“ – kromě vraždy bezdomovce tu dojde ke krádeži půlmiliardy – což je pěkná sumička, kterou bych si taky nechal líbit. Tentokrát tu velké množství prostoru dostal hlavně Anděl, kterému se nakonec konečně podaří najít i mrtvolu nezvěstné ženy. Korejs jde slavnostně „do prdele“ bez velkých fanfár a Kozák se dostává na jeho místo. Opět samozřejmě nesmí chybět ani hláškující ohledávač / koroner…Pomalu ale jistě se blížíme do samotného finále… ()

Šimpy 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Sice krásné vyústění případu Martínkové, jenže ač mám tenhle seriál rád díky jeho velké realističnosti, u krádeže století mám pochyby. Půl miliardy se jen tak neschová, ani jen tak lehce nepřevede po částech na účet do Jižní Ameriky. Pořád sledujeme seriál a policajti zde jsou hlavními hrdiny. V reálu jsem přesvědčen, že z této krádeže si polepšilo i pár fízlů na vysokých postech a proto ty prachy ani tak urputně nehledali, i když seriál tvrdí opak. Ale co, stejně to uhradí pojišťovna, takže její běžní klienti... ()

otík 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Kterak Korejs se všemi vymetl a jak Petr našel svou mrtvolu. Korejs je přinucen odejít z pozice vedoucího oddělení a všichni si myslí, že půjde do civilu. Jenže on je vypeče a sežene si místo na ředitelství. Šéfem 1. oddělení se stává Kozák. Operativec Petr mezitím pomáhá majetkovému s pátráním po pachatelích krádeže 0,5 miliardy korun, přičemž v Orlické přehradě místo balíku peněz najde vyplavenou mrtvolu z pátého dílu. ()

Jara.Cimrman.jr 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

"Co pan čestnej? Spis pěkně složenej? Barevně podtrhaný, jo? Záznamů je to plný, akorát tam chybí pachatel, že jo?" Tak hlášky mjr. Korejse i jeho arogance mi ve skutečném životě budou chybět. Ale ten způsob, jak se největší idioti dostávají na nejdůležitější posty, ten je vynikající. Takhle to skutečně funguje, takže zase není tak moc s podivem, že jsou Policejní prezidium i vedoucí posty obsazeny takovými Korejsy, kteří vymýšlejí nesmyslná lejstra, statistiky a nařízení, ze kterých se platfusákům topoří pendreky. Navíc se mi to marné hledání půl miliardy tvrdé české měny líbilo, i když mám jisté podezření, že Císař alias Procházka to v brazilských casinech nikdy neroztočil. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (3)

  • Případ půmiliardové krádeže se okrajově objevil již v seriálu Kriminálka Anděl (od r. 2008), konkrétně v díle Zastavárník. Postavu komplice, jenž v dodávce vyvezl ukradené peníze, hrál Filip Blažek, jenž se shodou okolností později stal jednou z ústředních postav seriálu Případy 1. oddělení. (Šéfik)
  • Za krádež byli odsouzeni František Procházka a jeho komplic Milan Čermák shodně na 9 let. Procházka však zmizel v Dominikánské republice a byl odsouzen v nepřítomnosti. (sator)
  • Kriminalista Plíšek (Boleslav Polívka) recituje: „A když ne, tak pojišťovna nějakou tu škodu srovná.“ Jedná se o úryvek z písně pánů Suchého a Šlitra z roku 1962 s názvem „Píseň o raketě“. Zpívá ji dětský sbor s hudebním doprovodem Ferdinanda Havlíka a jeho orchestrem. (sator)

Reklama

Reklama