Případy 1. oddělení (TV seriál)

• Česko

Oddělení vražd

(neoficiální název)

Prípady 1. oddelenia

Krimi

Česko, 2014–2016, 22 h 36 min (Minutáž: 58–65 min)

Ondřej Vetchý, Bolek Polívka, Petr Stach, Filip Blažek, Miroslav Vladyka, Miroslav Hanuš, Igor Bareš, Ondřej Malý, Petra Hřebíčková, Stanislav Majer, Petr Franěk, Roman Štabrňák, Zuzana Onufráková, Sabina Remundová, Slávek Bílský, Rebeka Lizlerová, Regina Rázlová, Jarmila Vlčková, Jan Meduna, Radek Holub, Tomáš Kozák, Robert Poláček, Jiří Modranský, Anna Polívková, Jiří Lábus, Josef Mareš, Jiří Král, Stanislav Zindulka, Roman Skamene, Martin Donutil, Jana Šulcová, Martin Sitta, Marek Adamczyk, Adrian Jastraban, Jiří Wohanka, Luboš Veselý, Antonín Hardt, Vladimír Brabec, Jiří Zapletal, Andrej Polák, Josef Kuhn, Renata Podlipská, Braňo Holiček, Jarek Hylebrant, Tomáš Dastlík, Tereza Blažková, Lukáš Melník, Vlasta Peterková, Ladislava Něrgešová, Václav Helšus, Lukáš Reichl, Gabriela Mikulková, Lenka Zahradnická, Sebastian Jacques, Peter Ondreička ml., Alena Doláková, Silvester Matula, Jan Plouhar, Gustav Hašek, Jiří Černý, Milan Mikulčík, Šárka Vaculíková, Radoslav Šopík, Alena Štréblová, Pavla Beretová, Richard Fiala, Lukáš Příkazký, Jana Gýrová, Přemysl Bureš, Predrag Bjelac, Čeněk Koliáš, Kamil Švejda, Jan Novotný, Zdeněk Košata, Jarmil Škvrna, Petr Halberstadt, Libor Kovář, Olga Schmidtová, Petr Lněnička, Aneta Krejčíková, Miroslav Gulyas, Anna Kameníková, David Máj, Filip Kaňkovský, Michal Gulyáš, Martin Hofmann, Otto Rošetzký, Miroslav Sabadin, Milan Hloušek, Jiří Čapka, Ondřej Lechnýř, Kryštof Nohýnek, Jiří Ployhar ml., Vojtěch Záveský, Milena Steinmasslová, Radek Kuchař, Radim Jíra, Andrea Daňková, Kristýna Kociánová, Agáta Lexová, Jakub Štáfek, Jiří Konvalinka, Justin Svoboda, Zdeněk Bařinka, Hana Štádlerová, Tomáš Havlínek, Tereza Těžká, Ondřej Novák, Jiří Bartoň, Štěpán Vlček, Martina Randová, Petr Buchta, Jiří Bábek, Vladimír Javorský, Jiří Štrébl, Martin Šmíd, Tomáš Tobola, Kateřina Fixová, Dana Klášterecká, Vlastimil Brabec, Ondřej Hampl, Filip Menzel, Petr Bláha, Kateřina Burianová-Rajmontová, Tomáš Jeřábek, Jakub Železný, Tomáš Dastík, Hana Seidlová, Veronika Řeháková, Brigita Cmuntová, Antonie Talacková Barešová, Markéta Tannerová Šebesťáková, Hana Frejková, Zdeněk Palusga, Pavel Majkus, Karel Wiencek, Jiří Krejčí, Štěpán Komárek, Matěj Nedvěd, Štěpán Kozub, Jamba Mulimwe, Kristýna Maléřová-Podzimková, Zuzana Slavíková, Milan Šteindler, Václav Vašák, Andrea Černá, Jan Apolenář, Pavel Štoll, George Pacurar, Petr Reif, Josef Vrána, Barbora Munzarová, Petr Motloch, Roman Luknár, Zuzana Vejvodová, Roman Svoboda, Kryštof Grygar, Martina Bezoušková, Zuzana Skalická, Otakar Brousek ml., Tereza Bílková, Ctirad Götz, Rostislav Novák ml., Jan Bosák, František Mitáš, Otmar Brancuzský, Lukáš Bech, Jitka Ježková, Jaroslava Pokorná, Jana Sováková, Robert Nebřenský, Stanislav Trtílek, Stanislav Gerstner, Gabriela Heclová, Pavla Gajdošíková, Tereza Lášková, Markéta Martiníková, Lola Hrabovská, Jakub Hajner, Tomáš Kettner, Igor Chmela, Diana Toniková, Dominick Benedikt, Martin Ešpandr, Pavel Romaňák, Marek Dobeš, Radek Jiříček, Zdeněk Drahokoupil, Eliza Roth, Petr Panzenberger, Adam Ernest, Eva Kodešová, Tereza Režnarová, David Altman

Komentáře uživatele mira007 k tomuto TV seriálu

Nejlepší krimi-seriál , který zobrazuje jakobyrealitu ( ikdyž v tomto případě to má místama dokumentární charakter ) . Všimli jste si, že skoro v každém exteriérovém záběru je vidět nějaké grafiti? A všimli jste si, že scénáristé mají nějaký komplex z žen, že pokaždé, když se mluví o ženách tak nejsladší slovo je "moje stará" jinak se to hemží kurvami, kurvičkami, šlapka, ....(1.4.2014)

První díl seznámí diváky se všemi hlavními postavami, které řeší případ vskutku divácky poutavý - rozčtvrcená mladá hezká holka. Sice je po chvilce celkem jasné, kdo to asi byl, ale Colombovsky se k němu dojde logickými stopami a prověřováním více realisticky.(16.3.2016)

Hodně mrazivý případ o úchylákovi, který znásilňoval ženy jak na běžícím pásu a dneska už je venku z basy mezi námi. Trochu jsem si všiml, jakým humpoláckým způsobem to vyšetřoval Pražák v podání Filipa Blažka, který k těm obětem přistupoval dost necitlivě. Jestli to je předobraz reality tak se nedivím, že ty ženský to moc nehlásej.(16.3.2016)

Když si člověk představí, že případ, kdy nějaký dvoumetrový hromotluk přepadával sotva chodící babičky, je skutečnost, tak se člověku zvedá žaludek. Naštěstí ho chytli, respektive Blažek alá Pražák celkem akčním způsobem.(16.3.2016)

Docela řezničina včetně vraždy malého dítěte ( to si vůbec nevybavím z reálu ) . Naprosto exceletní scéna, která mne dostala smíchy do kolen byla prohlídka v podniku albánce v podání mého oblíbence Predraga Bjelace - ať žije Sršeň.(16.3.2016)

Víťa Sršeň řeší případ a Adrian Jastraban hraje libového specialistu na sado maso.(16.3.2016)

Tenhle případ jsem znal i ze skutečnosti a z knih Bohumila Hubálka Zpovědník vrahů ( doporučuji, protože s tímto seriálem má celkem dost společného a jsou z ní tady i nějaké citace, koneckonců Mareš byl s Hubálkem kámoš a před jeho smrtí ho informoval, že v tomto seriálu bude jedna postava psychologa v podání Václava Helšuse jeho předobrazem ) Anna polívková zahrála dobrou psíchu.(16.3.2016)

Honba s časem, pachatel vrah důchodců chycen celkem akčním způsobem, ale žádné důkazy ani totožnost. Parádní výslechová scéna s doutníky na závěr.(16.3.2016)

Policajti asi tu inspekci opravdu nenávidí, jak se tady do ní scénáristé opírají. Trochu mi přijde přitažené za vlasy jak je tady zdůrazňováno, jak jsou policajti málo placení a že nevyjde Pražák s příjmem každý měsíc. Nepochybuji, že trávěj v práci 25 hodin denně, ale aby neměli na nájem.... Samotný případ je dobré psycho ale to šílený vyznění : granát a pistole se dá směnit na černém trhu za pět autorádií a pár dávek perníku.(16.3.2016)

Soudce, který má jednání s košíkem v Bille zaperlil.(16.3.2016)

Kouzelný případ bez vraždy, který vyřeší outsideři oddělení v kontrastu s neúspěšným supertýmem za účasti UOOZ a policejního ředitele.(16.3.2016)

Případ vraždy podnájemnice, který se reálně táhne dodnes. Objednavatel vraždy si odseděl jen deset let, a tento týden ( 14.3.2016) maminka té zavražděné na tom dobytkovi teprve teď vysoudila odškodné tři miliony.(16.3.2016)

Zajímalo by mne, zda ti policajti jsou opravdu tak citliví jako v tomhle díle vůči tomu pobodanýmu Plíšek a Kozák na konci.(16.3.2016)

Celkem živý případ inspirovaný vraždou pana Velíška. ˇKdyž si člověk něco přečte o tom reálném případu, tak mi hlavu nebere, že ten zmetek nedostal doživotí. V tomle díle Případů prvního oddělení je také zajímavá koexistence či spolupráce vyšetřovatelů a bulvárních novinářů.(16.3.2016)

Případ , který byl zfilmován i v Expozituře, kde se to panu Josefu Marešovi nelíbilo, tak napsal tuhle epizodu i do Případů. Vysoko nastavená laťka je držena kvalitou i zde. Excelentní výkon Jiřího Štrébla.(16.3.2016)

Když doživotí, tak za tenhle případ je ukázkové, Jen by mne zajímalo zda ten ichtyl opravdu neuměl číslovky.(16.3.2016)

V detailech jsou trochu vidět rozdílové nuance v čase kdy se vraždy staly a kdy byli natočeny. Dneska by asi žádný demonstrace proti rasismu nebyly protože masoví skinheads devadesátých let jsou pasé a dneska by je nazývali náckama než skinama. Nicméně herecký výkon během výslechu naprosto famózní.(16.3.2016)

Mrazivý případ týkající se homosexuální dětské prostituce ( naposledy snad v českém filmu v syrové Mandragora ).(16.3.2016)

Jelikož skutečný případ je celkem čerstvý a známý, tak jsem věděl jak to dopadne a jelikož byl pachatel známý brzo a jen se čekalo až dorazí ze v zahraničí a zda se nalezne tělo oběti, tak byl tenhle díl dle mne asi nejslabší z celé série. Nicméně mi přišla zajímavá akce v Německu a vztahové vyklubání vyšetřovatele Vrány.(16.3.2016)

Jeden z těch akčnějších dílů.(16.3.2016)

Vraždu nahradila krádež půl miliardy, ale přesto tenhle díl, který místo akce volí poutavé popisování krádeže a následné pátrání krok za krokem ( celkem z toho číší respekt kriminalistů k tomu drzému zloději ) Kozák se stává šéfem a Korejs končí.(16.3.2016)

Doufám, že to není Poslední případ, protože tohle byl asi jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděl. Když tohle člověk jednou zkoukne tak mu všechny ostatní detektivky přijdou stupidní. Mám asi tři největší poznatky: 1) když člověk kouká ty ty americký kraviny typu Kriminálka Las Vegas, kde parádně nasnímané braní a vyhodnocování stop je to nedůležitějšíj, tak tady mne překvapilo jak moc záleží na úsudku a postupu často jediného policisty. Pokud by to neudělal správně tak to už za něj nikdo neudělá. 2) dost šokující je pro mne jak často se povolují odposlechy na osoby, které se jen mihnou kolem případu, nebo je daný vyšetřovatel má ve své vyšetřovací verzi. 3) Nova i Prima se můžou předhánět v množství dementních komedií typu Na vodě, Přístav , Ohnivý kuře atd, které jsou všechny stejné, ale v této kriminálce jsem se zasmál víc vtipným věcem v jednom dílu, než ve všech zmíněných kravinách dohromady. Bravo pánové!!!!! Děkuji za skvělý televizní zážitek.(16.3.2016)