Případy 1. oddělení (TV seriál)

• Česko

Oddělení vražd

(neoficiální název)

Prípady 1. oddelenia

Krimi

Česko, 2014–2016, 22 h 36 min (Minutáž: 22x63 min)

Ondřej Vetchý, Bolek Polívka, Petr Stach, Filip Blažek, Miroslav Vladyka, Miroslav Hanuš, Igor Bareš, Ondřej Malý, Petra Hřebíčková, Stanislav Majer, Petr Franěk, Roman Štabrňák, Zuzana Onufráková, Sabina Remundová, Slávek Bílský, Rebeka Lizlerová, Regina Rázlová, Jarmila Vlčková, Jan Meduna, Radek Holub, Tomáš Kozák, Robert Poláček, Jiří Modranský, Anna Polívková, Jiří Lábus, Josef Mareš, Jiří Král, Stanislav Zindulka, Roman Skamene, Martin Donutil, Jana Šulcová, Martin Sitta, Marek Adamczyk, Adrian Jastraban, Jiří Wohanka, Luboš Veselý, Antonín Hardt, Vladimír Brabec, Jiří Zapletal, Andrej Polák, Josef Kuhn, Renata Podlipská, Braňo Holiček, Jarek Hylebrant, Tomáš Dastlík, Tereza Blažková, Lukáš Melník, Vlasta Peterková, Ladislava Něrgešová, Václav Helšus, Lukáš Reichl, Gabriela Mikulková, Lenka Zahradnická, Sebastian Jacques, Peter Ondreička ml., Alena Doláková, Silvester Matula, Jan Plouhar, Gustav Hašek, Jiří Černý, Milan Mikulčík, Šárka Vaculíková, Radoslav Šopík, Alena Štréblová, Pavla Beretová, Richard Fiala, Lukáš Příkazký, Jana Gýrová, Přemysl Bureš, Predrag Bjelac, Čeněk Koliáš, Kamil Švejda, Jan Novotný, Zdeněk Košata, Jarmil Škvrna, Petr Halberstadt, Libor Kovář, Olga Schmidtová, Petr Lněnička, Aneta Krejčíková, Miroslav Gulyas, Anna Kameníková, David Máj, Filip Kaňkovský, Michal Gulyáš, Martin Hofmann, Otto Rošetzký, Miroslav Sabadin, Milan Hloušek, Jiří Čapka, Ondřej Lechnýř, Kryštof Nohýnek, Jiří Ployhar ml., Vojtěch Záveský, Milena Steinmasslová, Radek Kuchař, Radim Jíra, Andrea Daňková, Kristýna Kociánová, Agáta Lexová, Jakub Štáfek, Jiří Konvalinka, Justin Svoboda, Zdeněk Bařinka, Hana Štádlerová, Tomáš Havlínek, Tereza Těžká, Ondřej Novák, Jiří Bartoň, Štěpán Vlček, Martina Randová, Petr Buchta, Jiří Bábek, Vladimír Javorský, Jiří Štrébl, Martin Šmíd, Tomáš Tobola, Kateřina Fixová, Dana Klášterecká, Vlastimil Brabec, Ondřej Hampl, Filip Menzel, Petr Bláha, Kateřina Burianová-Rajmontová, Tomáš Jeřábek, Jakub Železný, Tomáš Dastík, Hana Seidlová, Veronika Řeháková, Brigita Cmuntová, Antonie Talacková Barešová, Markéta Tannerová Šebesťáková, Hana Frejková, Zdeněk Palusga, Pavel Majkus, Karel Wiencek, Jiří Krejčí, Štěpán Komárek, Matěj Nedvěd, Štěpán Kozub, Jamba Mulimwe, Kristýna Maléřová-Podzimková, Zuzana Slavíková, Milan Šteindler, Václav Vašák, Andrea Černá, Jan Apolenář, Pavel Štoll, George Pacurar, Petr Reif, Josef Vrána, Barbora Munzarová, Petr Motloch, Roman Luknár, Zuzana Vejvodová, Roman Svoboda, Kryštof Grygar, Martina Bezoušková, Zuzana Skalická, Otakar Brousek ml., Tereza Bílková, Ctirad Götz, Rostislav Novák ml., Jan Bosák, František Mitáš, Otmar Brancuzský, Lukáš Bech, Jitka Ježková, Jaroslava Pokorná, Jana Sováková, Robert Nebřenský, Stanislav Trtílek, Stanislav Gerstner, Gabriela Heclová, Pavla Gajdošíková, Tereza Lášková, Markéta Martiníková, Lola Hrabovská, Jakub Hajner, Tomáš Kettner, Igor Chmela, Diana Toniková, Dominick Benedikt, Martin Ešpandr, Pavel Romaňák, Marek Dobeš, Radek Jiříček, Zdeněk Drahokoupil, Eliza Roth, Petr Panzenberger, Adam Ernest, Eva Kodešová, Tereza Režnarová, David Altman

Komentáře uživatele otík k tomuto TV seriálu

Zatím dvě série - 14 a 8 dílů. A víc asi nebude. Tenhle seriál je fanoušky krimi naprostá tutovka. Nesmírně zajímavé případy, ukázka práce kriminalistů, ale také pohled do jejich osobních vztahů, samozřejmostí je napětí, skvělý střih, podařený ústřední hudební motiv. Obě série naprosto výtečné.(30.1.2016)

Jednoduše řečeno - výtečné.(26.3.2018)

Naprosto dokonalý začátek série, která rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co se v oblasti kriminologie u nás natočilo. V tomto příběhu 1. oddělení pátrá po vrahovi ženy, kterou rozřezal a odhodil do popelnic. Lepší začátek si série ani nemohla přát. Napínavý a hlavně nesmírně zajímavý díl včetně jedné skvělé hlášky Ondřeje Malého.(3.2.2016)

Druhý díl první série rozhodně nezklamal, přesto na rozdíl od prvního dílu chybí napětí (a také chybí nějaká vtipná hláška soudního lékaře Ondřeje Malého, který vždy dokáže zaperlit). I tak ovšem díl, který potěší stylem pátrání, stylovým důkazním materiálem (sedmi centimetrovým přirozením) a také docela slušně se rozvíjejícími vztahy na oddělení.(3.2.2016)

V Praze řádí zloděj a nakonec i vrah, který napadá stařenky v jejich bytech, okrádá je a některou i dokonce zavraždí. Do týmu 1. oddělení přichází na měsíční stáž mladý detektiv, kterého šéf díky mladíkově vysoce postavenému tatíkovi tlačí nahoru, přičemž na detektiva Petra chce hodit práskání stop televizi. Mladík udělá jednu zásadní chybu, díky níž je málem odsouzen zmatený podivím (jako tradičně stoprocentně uvěřitelný Radek Holub), který se ke všemu přizná, aniž by pořádně věděl k čemu. Ostatním nezbývá než rychle jednat, aby nedošlo k další vraždě. Možná méně napínavý díl, ale zajímavý především z osobních vazeb na oddělení.(5.2.2016)

Neskutečně nadupaný díl od začátku do konce. Především pátrání má skvělou gradaci, ačkoli divák asi už dávno tuší, jak to vlastně bylo. Ale to vůbec nevadí. Další dějová linka uzavírá práskání stop televizi a je jen škoda, že divákovi je velice brzo ukázáno, kdo to je - stačilo sledovat Kozákovo pátrání a na konci nám toho vychytralého práskače ukázat. Ale v tomto díle jde především o hledání vraha ženy, jejího arabského manžela a jejich tříletého syna. A to je parádní!(5.2.2016)

Víťa Sršeň dostane případ - vypátrat možného vraha rozřezané dívky, kterou ale nikdo ještě nenašel, zatím je známá jen z fotky, kterou policie našla v obchodě s drahým oblečením. Všichni vyšetřovatelé se vrhnou všemi silami na tento případ, ovšem jeho výsledek je poněkud zarážející. Dobrý a zajímavý díl, ale top případ do není.(10.2.2016)

Perfektní Polívková je jen třešničkou na dortu výbornému dílu, kde se pátrá pro vrazích dvou mužů. Zpočátku má hned starý Václav podezření, že by vrahem mohla být žena (podle seriálu s radou Vacátkem, kde také vraždila žena podobným způsobem) a s pomocí Jirky Lábuse jako vysloužilého vyšetřovatele také přijde na stopu. K pravdě pak už není daleko. Skvěle vystavěný a hlavně vypointovaný díl.(10.2.2016)

Napínavá podívaná, kdy detektiv zatkne podezřelého, ale nedaří se mu získat důkazy proti němu a má jen 48 hodin, aby z ničeho vyčaroval důkaz. Ale jak už to v životě bývá, náhoda tomu chtěla, aby se mu poštěstilo. Vztahově mezi detektivy se nikam nehneme, tento díl je jen o shánění důkazů. I přesto je plný napětí.(4.5.2016)

Skvělý díl hlavně v tom, že ukazuje, jak to chodí mezi policisty pěšáky a mezi těmi z "vrchu" - inspekce a podobných oddělení. Příběh je také zajímavý, narkoman je fakt skvěle zahraný a případ je po celou dobu natočen hodně napínavě včetně hodně dobré hudby. Jeden z těch top dílů.(6.5.2016)

Skvělý díl. Na začátku nechutná vražda mladé dívky, dva podezřelí, jeden Arab s kradeným pasem, druhý nešťastně zaláskovaný Čech. Brzy se zjistí, že to musel být Arab, bohužel hned po činu odcestoval do Irska a policisté neznají jeho pravou totožnost. A ta je nutná k tomu, aby soudce vydal zatykač pro Europol. Vše nakonec dopadne dobře, smutné však je, že v reálu to trvalo sedm let, než vrah z Irska vycestoval. Napínavé hlavně stylem práce. V osobních životech kriminalistů ani v pracovních vztazích se nikam neposunujeme.(13.5.2016)

Panečku, to byl díl! Naprosto úžasný. Nešlo tu o žádné nebezpečné terno, ale venkonce docela vtipný příběh vyděrače amatéra, který je svou obětí zatlačen do úzkých, přesto se mu podaří získat peníze a policajty oblafnout. Jenže ne všechny. To by tu nesměl být protřelý skoro důchodce Plíšek, který svou starou metodou přijde na totožnost i motiv pachatele a pak už si pro něj jen v klidu počká. Spousta scén je tu milých a dokonce i velmi vtipných. Nesmírně podařený a hlavně totálně pohodový díl.(20.5.2016)

Díl plný vyšetřování vraždy mladé dívky, která je nalezena v činžáku a detektiv Martin má od začátku svého "favorita". Cesta k němu bude trnitá, ale i za pomoci do důchodu se chystajícího Václava se podaří odhalit nejen vraha, ale dokonce i zadavatele vraždy. Další z řady parádně detektivních dílů, kde akce nehraje roli a přesto je o napětí postaráno. PS: paní Sršňové bude také potřeba hodně vysvětlovat:-)(26.3.2018)

Zajímavé, jak se dá příjemně natočit díl o nedokonané sebevraždě. A také jak Heluš z Ordinace dokázala učarovat mladému zajíčkovi. Operativec Petr má napilno, dělá chyby a nakonec vše musí řešit Václav. Díl sice nijak napínavý, ale zato plný hlášek a výtečných dialogů.(27.3.2018)

Nejdrsnější na tomto případu je jeho realita, kdy táta malého dítěte zcela zbytečně umře rukou alkoholem posilněného mladšího muže. Nutno uznat, že pachatele herec zahrát výtečně, především scény z výslechu, kdy vrah ví, že to posral, ale vlastně neví proč, protože nevěděl, co díky alkoholu dělá, jsou hodně napjaté. Rozhodně podařený díl, který opět ukázal práci kriminalistů a taky pracovníky bulváru, kteří až pod tlakem situace mrtvého kolegy si uvědomí, jak lezou lidem do soukromí a jak je to nepříjemné.(21.4.2018)

Předně musím pochválit autory, že do role tatínka oběti obsadili herce Slováckého divadla v Uherském Hradišti Pavla Majkuse. Jinak jde o zajímavý případ pobodaného jabloneckého fanouška, za jehož smrtí není jen tak ledajaká roztržka. Vyšetřování je rozhodně napínavé a poučné pro všechny fanoušky fotbalu i krimi případů. Zároveň se tým kriminalistů více "sbližuje" s Víťou, který zásadním způsobem pomohl rozmluvit kardinálního svědka. Korejsův odchod do důchodu se odkládá, zato pivo partě chutná stále stejně.(17.4.2018)

Možná krapet slabší než první série, protože jednak je tu méně dílů, ale hlavně se tu hodně řeší personální obsazení šéfa kriminálky a to od krimi seriálu moc nechci. Ale to je jen drobnost, jinak opět super, nejslabší díl 4 hvězdy. No co dodat?(21.4.2018)

Díl zajímavý od začátku - ať už vztahy na pracovišti nebo případem, který "je od začátku divný" (slovy Bolka Polívky). Ačkoli v půlce je divákovi jasné, jak to bylo, pořád je napětí udržováno díky speciálním schopnostem podezřelému. Díl, který mě velmi potěšil.(6.1.2016)

Rozhodně trochu slabší druhý film druhé série. Napětí tentokrát není zas tolik velké, ale i tak jde stále o parádně natočenou, vymyšlenou a zahranou krimi.(12.1.2016)

Možná méně napínavé vyšetřování než by člověk čekal, na druhou stranu se otvírá docela zajímavá linka vnitřních rozporů a podpásovek na 1. oddělení. Zajímavý a také velice dobře zahraný díl. PS: výslech mladého skinheada perfektně zahraný mladým hercem, skvělá scéna(22.1.2016)

Čtvrtý díl druhé série. Výborný díl. Kozák je na čas převelen, přesto se aspoň částečně zamotá do případu mrtvého dvanáctiletého chlapce nalezeného v parku. Parádně sestavený díl z osudů na krimi oddělení a případu homosexuálních praktik náctiletých. Napětí až do konce vlastně i bez dějového napětí.(30.1.2016)

Ačkoli tu vlastně od začátku až do konce nemáme nalezenou oběť, je to odvyprávěno perfektně dramatickým stylem s řádnou dávkou napětí, navíc se nám zase o kus posunou osobní vztahy na oddělení i Kozáka převeleného jinam. Další díl, který si drží vysokou kvalitu. Případ nenalezeného těla zavražděné ženy graduje v sedmé dílu.(2.2.2016)

Průměrný z nadprůměrných dílů. Dějově ve vztazích se moc neposouváme, řešený případ není ničím výjimečným, přesto to své napětí zase má.(9.2.2016)

Kterak Korejs se všemi vymetl a jak Petr našel svou mrtvolu. Korejs je přinucen odejít z pozice vedoucího oddělení a všichni si myslí, že půjde do civilu. Jenže on je vypeče a sežene si místo na ředitelství. Šéfem 1. oddělení se stává Kozák. Operativec Petr mezitím pomáhá majetkovému s pátráním po pachatelích krádeže 0,5 miliardy korun, přičemž v Orlické přehradě místo balíku peněz najde vyplavenou mrtvolu z pátého dílu.(20.2.2016)

Definitivní závěr výtečného seriálu zakončuje poslední případ Václava Plíška a zároveň soud vraha své milenky, kterou našel Petr v bedně v přehradě. Václavův případ vraždy z omylu dá sice všem zabrat, ovšem stranou nezůstane ani starý ředitel oddělení Korejs, který novému řediteli Kozákovi nic nedaruje. Velká škoda, že tento seriál končí. Je to bezesporu seriálová špička ať už v rámci krimi seriálů, nebo obecně seriálů jako takových. Všem autorům díky.(26.2.2016)